26. června 2017 • 04:57

Češi na draftu NHL: Mistři extraligy, brankáři Motoru či střelec Sparty

Autor:
Reklama
 • Devět českých hráčů prošlo letošním draftem NHL. Kdo v zámoří zaujal? Devět českých hráčů prošlo letošním draftem NHL. Kdo v zámoří zaujal?FOTO:

  Celkem devět jmen českých hokejistů zaznělo během letošního draftu NHL. Už v prvním kole přišli na řadu Martin Nečas s Filipem Chytilem, ale zámořské kluby braly české hráče i v dalších pěti kolech. Podívejte se, kteří mladíci budou v nejbližších měsících či letech bojovat o místo v nejlepší hokejové soutěži světa.

 • 12. Martin Nečas (18 let, Carolina)

  Český útočník Martin Nečas přišel na draftu NHL jako dvanáctý v pořadí a brala ho CarolinaČeský útočník Martin Nečas přišel na draftu NHL jako dvanáctý v pořadí a brala ho Carolina

  Klub: Kometa Brno. Předešlá sezona: 41 zápasů, 15 bodů (7+8) a 16 TM.

  Mnozí čekali, že jméno talentovaného útočníka mistrovské Komety zazní už v první desítce, ale nestalo se tak. Šikovného útočníka si jako dvanáctého v pořadí vybrali zástupci Caroliny, kde by měl bojovat o místo. Zda se přesune do zámoří už před touto sezonou, nebo ji odehraje v Brně, je otázkou nejbližších týdnů, ale už brzy by se měl rvát o NHL. „Byla můj sen a stále je. Udělám všechno, abych jednou mohl za Hurricanes hrát,“ řekl po své volbě český útočník.

 • 21. Filip Chytil (17 let, NY Rangers)

  Spokojený český útočník poté zapózoval fotografům v novém slušivém hávuSpokojený český útočník poté zapózoval fotografům v novém slušivém hávu

  Klub: Zlín. Předešlá sezona: 38 zápasů, 8 bodů (4+4) a 16 TM.

  Zlínskému útočníkovi se šance na první kolo dávaly, ale že jeho jméno zazní už jako jednadvacáté? Tomu nevěřil ani samotný hráč. Nakonec si talentovaného mladíka vybrali Rangers a udělali z něj nejmladšího hráče, který byl vybrán v prvním kole. „Když jsem slyšel svoje jméno, bylo to překvapení a zároveň radost,“ neskrýval po draftu Chytil. Pro organizaci z New Yorku byl druhou volbou v prvním kole a na řadu přišel o dobrých deset míst dříve, než se čekalo.

 • 114. Petr Kváča (19 let, Colorado)

  Petr Kváča z Českých Budějovic zaujal zástupce ColoradaPetr Kváča z Českých Budějovic zaujal zástupce Colorada

  Klub: Motor ČB. Předešlá sezona: 45 zápasů, úspěšnost 93,13 % (ZČ), 94,33 % (play off), 92,33 % (baráž).

  V uplynulé sezoně chytal převážně za České Budějovice i Benátky nad Jizerou a v první lize zaujal. Výbornými výkony si řekl o místo v brance během neúspěšné baráže a možná i v ní přesvědčil Colorado. „Hodně mě překvapilo, že jsem šel tak brzy. Beru to jako obrovskou odměnu a závazek,“ řekl pro hokej.cz brankář, jenž se o draftu dozvěděl na svatbě spoluhráče Dušana Žovince.

  V létě ho čeká kemp Avalanche a po něm se uvidí. Kdyby si místo nevybojoval, bude mít důvod přemýšlet, protože kromě zámořských soutěží může pokračovat v Motoru, případně využít nabídek z extraligy.

 • 115. Ostap Safin (18 let, Edmonton)

  Mladý hokejista Ostap Safin má za sebou velký okamžik kariéry
  1080p 720p 360p

  Klub: Sparta. Předešlá sezona: 44 zápasů, 31 bodů (12+19) a 72 TM.

  Český útočník s ruskými kořeny si v uplynulé sezoně připsal osm startů za první tým Sparty a pražský celek by mu rád dal prostor i v nadcházející sezoně. Dá se ale předpokládat, že talentovaný útočník zamíří do zámoří, kde od letošního draftu patří Edmontonu.

  Výborný bruslař a střelec přišel na řadu s číslem 115, což bylo mírným zklamáním. „Čekal jsem, že si mě dříve vybere Washington, ale neměl jsem tušení. Ťuknu si to s McDavidem,“ smál se s nadsázkou sparťanský útočník. Co bude dál? Určitě kemp nováčků a po něm? „Vůbec nevím. Všechno je čerstvé, musíme to probrat s rodinou a agentem.“

 • 150. Jakub Galvas (18 let, Chicago)

  Jakub Galvas se těší na sezonu po boku táty. V dalších letech se popere o místo v ChicaguJakub Galvas se těší na sezonu po boku táty. V dalších letech se popere o místo v Chicagu

  Klub: Olomouc. Předešlá sezona: 46 zápasů, 17 bodů (3+14) a 14 TM.

  To je rok! Jakub Galvas se v uplynulé sezoně prosadil v obraně Olomouce, kde nastoupil i proti svému tátovi. Aby toho nebylo málo, právě Lukáš Galvas dal Třinci sbohem a bude hrát za Moru, aby dohlédl na hokejový růst svého syna.

  Oba budou pracovat na tom, aby čerstvě osmnáctiletý Jakub nabral potřebné zkušenosti i svaly a mohl zabojovat o místo v NHL. Na draftu si ho totiž jako 150. zvolilo Chicago, kde se pomalu rozrůstá česká kolonie. Přidá se do ní v nejbližších letech i nadějný levák?

 • 154. Tomáš Vomáčka (18 let, Nashville)

  Tomáš Vomáčka se na draftu dočkal! Vzal si ho finalista Stanley Cupu z NashvilluTomáš Vomáčka se na draftu dočkal! Vzal si ho finalista Stanley Cupu z Nashvillu

  Klub: Corpus Christi Ice Rays (NAHL). Předešlá sezona: 49 zápasů, úspěšnost 92,3 % (ZČ) a 95,1 % (play off).

  Česká brankářská škola slavila na draftu úspěch. Volbou číslo 154 se stal Tomáš Vomáčka, odchovanec Hradce Králové, chytající NAHL za Corpus Cristi v Texasu. Česká dvojka na Hlinkově memoriálu v Břeclavi se ale bude stěhovat, protože příští sezonu bude chytat v NCAA za univerzitní tým v Connecticutu.

  Do nového týmu už pojede jako hráč, draftovaný posledním finalistou z Nashvillu. „Nepopsatelný pocit. Byl jsem dost nervózní a teď to ze mě všechno spadlo,“ oddechl si po výběru talentů osmnáctiletý brankář. 

 • 157. Dominik Lakatoš (20 let, NY Rangers)

  Dominik Lakatoš na draftu nechyběl, pojistili si ho RangersDominik Lakatoš na draftu nechyběl, pojistili si ho Rangers

  Klub: Liberec. Předešlá sezona: 64 zápasů, 42 bodů (20+22) a 92 TM.

  Ze všech draftovaných hráčů je Dominik Lakatoš nejzkušenější. Podobně jako Martin Nečas už má ve sbírce český titul, letos si s Libercem zahrál finále. Velký prostor by měl dostat i v nadcházející sezoně, ale možná neodolá lákání zpoza oceánu a Severočechy opustí. Kdyby opravdu odešel bojovat za moře, musel by zaujmout zástupce Rangers, kteří si ho vybrali jako 157. v pořadí.

 • 161. Jiří Patera (18 let, Las Vegas)

  Mezi devítkou draftovaných Čechů nechybí ani brankář Motoru Jiří PateraMezi devítkou draftovaných Čechů nechybí ani brankář Motoru Jiří Patera

  Klub: Motor ČB (jun.) Předešlá sezona: 46 zápasů, úspěšnost 93,3 %(ZČ) a 93,6 % (play off).

  V Českých Budějovicích pomalu nestíhali gratulovat. Nejdříve se Petr Kváča dočkal draftu Colorada, po něm přišel na řadu i brankář juniorky Jiří Patera, kterého si vybral nováček z Las Vegas. I jedničku juniorského týmu Jihočechů tak čeká kemp nováčků. „Jsem nadšený, je to velká čest,“ radoval se na klubovém webu Motoru osmnáctiletý brankář, jenž byl 161. volbou draftu.

 • 204. Daniel Bukač (18 let, Boston)

  Daniel Bukač má za sebou první rok ve WHL a letos ho draftoval BostonDaniel Bukač má za sebou první rok ve WHL a letos ho draftoval Boston

  Klub: Brandon Wheat Kings (WHL). Předešlá sezona: 74 zápasů, 17 bodů (2+15) a 38 TM.

  V závěru letošního draftu došlo i na mladého obránce Daniela Bukače. Odchovanec Chomutova už zámoří dobře zná, protože má za sebou první rok ve Western Hockey League, kde oblékal dres Brandon Wheat Kings. Během 74 zápasů si připsal slušných 17 bodů a bez pěti centimetrů dvoumetrový obránce se pokusí bojovat v tvrdé konkurenci nováčků Boston Bruins.

Témata:  sport, hokej, NHL, draft, 2017, Češi
 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze