Pastrňák i Krejčí pálili, Voráček vyhrál. Philadelphia přestřílela Boston

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Dva góly centra Davida Krejčího a jedna branka kanonýra Davida Pastrňáka stačily hokejistům Bostonu jen k zisku bodu. Bruins podlehli v pondělním utkání NHL na ledě Philadelphie 5:6 po samostatných nájezdech. Za vítězný tým si připsal dvě asistence Jakub Voráček.

K výhrám svých celků přispěli asistencí Jakub Vrána z Washingtonu a Filip Chytil z New York Rangers. Čeští brankáři David Rittich v dresu Calgary a Petr Mrázek z Caroliny inkasovali shodně po dvou brankách při porážkách 0:2.

Boston vstoupil do zápasu s Flyers lépe a po gólu Davida Krejčího se v 17. minutě dostal do vedení už 2:0, ale Philadelphia zásluhou Kevina Hayese ještě před přestávkou snížila. Po 33 sekundách druhé třetiny vrátil Bostonu dvoubrankové vedení svým 36. gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže David Pastrňák, který využil asistence Brada Marchanda.

V 28. minutě David Krejčí střelou z levého kruhu využil přesilovou hru a poslal Bruins do vedení 5:2. K obratu Philadelphie zavelel ve 34. minutě po Voráčkově přihrávce Sean Couturier, o minutu později se prosadil Connor Bunnaman a Flyers byli zpět ve hře.

O vyrovnání se postaral v 53. minutě druhou brankou v zápase Travis Sanheim a vynutil nastavení. V prodloužení gól nepadl, o výhře Flyers tak rozhodl jediný úspěšný exekutor v rozstřelu Travis Konecny.

Domácí: 18:22. K. Hayes, 21:12. Sanheim, 33:12. Couturier, 34:46. Bunnaman, 52:58. Sanheim, . Konecny

Hosté: 04:15. Bjork, 16:49. Krejčí, 20:33. Pastrňák, 24:50. Coyle, 27:21. Krejčí

Domácí: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Friedman, Hägg – Konecny, K. Hayes, Giroux (C) – Voráček (A), Couturier (A), M. Raffl – Aube-Kubel, Laughton, J. van Riemsdyk – Pitlick, Bunnaman, Farabee.

Hosté: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Bjork, Krejčí (A), DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Heinen – Wagner, Kuraly, Nordström.

Chmielewski, Lee – Murray, Mills

Wells Fargo Center, Philadelphia

19 246 diváků

Domácí: 08:14. Fast, 25:06. Kreider, 31:11. Fox, 40:49. Panarin, 48:54. Panarin, 50:15. Trouba

Hosté: 00:18. Eberle, 52:48. B. Nelson

Domácí: Georgijev (H. Lundqvist) – Skjei, Trouba, M. Staal (A), DeAngelo, R. Lindgren, Fox – Kreider (A), Zibanejad, Bučněvič – Panarin, R. Strome (A), Fast – B. Howden, Chytil, Kakko – Br. Smith, McKegg, Haley.

Hosté: Varlamov (51. Greiss) – Leddy, Pulock, D. Toews, Mayfield, Dobson, Boychuk (A) – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Dal Colle, Brassard, Kühnhackl – Johnston, Komarov, M. Martin.

Kozari, L´Ecuyer – Sericolo, Suchánek

Madison Square Garden, New York

17.403 diváků

Domácí: 13:30. Weal, 49:45. Poehling

Hosté:

Domácí: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Scandella, C. Fleury, Mete – Kovalčuk, Danault, Tatar – Suzuki, Domi, Lehkonen – Cousins, Kotkaniemi, Poehling – Weise, N. Thompson (A), Weal. Hlavní trenér: Claude Julien.

Hosté: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – Mangiapane, E. Lindholm, Tkachuk – Backlund (A), Monahan (A), J. Gaudreau – Dubé, D. Ryan, Lucic – S. Bennett, Rieder, Rinaldo. Hlavní trenér: Geoff Ward.

Jake Brenk, Francois StLaurent. Čároví: Matt MacPherson, Derek Nansen

Bell Centre, Montreal

20790 diváků

Domácí: 11:58. Ovečkin, 17:18. Ovečkin

Hosté:

Domácí: Samsonov (Holtby) – Carlson (A), Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Boyd, Leipsic.

Hosté: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Gardiner, T. van Riemsdyk, Edmundson – Foegele, J. Staal (C), Svečnikov – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Nečas, Haula, Dzingel – Martinook (A), Wallmark, B. McGinn.

St. Pierre, Schlenker – Murphy, Nagy

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 07:53. Steen, 22:21. Bozak, 29:41. Schwartz, 50:29. Barbašev

Hosté: 15:23. Comtois

Domácí: Allen (Binnington) – Pietrangelo, Dunn, Faulk, Bouwmeester, Bortuzzo, Mikkola – Sundqvist, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Bozak, Thomas, Steen – Barbašev, J. de La Rose, MacEachern.

Hosté: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Gudbranson, Fowler, Del Zotto, Ja. Larsson – Sprong, Getzlaf, Henrique – Rakell, Lundeström, Comtois – O. Kaše, Steel, Jones – Rowney, D. Shore, Deslauriers.