iSport.cz, ČTK
NHL
Začít diskusi (0)

SOUHRN | Jakub Voráček pomohl v pátečním zápase NHL Philadelphii čtyřmi asistencemi k výhře 5:2 nad New York Rangers a vyrovnal si kariérní maximum v počtu gólových přihrávek za zápas. Flyers vyhráli popáté v řadě. Colorado porazilo i díky 45 zásahům brankáře Pavla Francouze Carolinu 3:2 a drží druhou příčku v Západní konferenci, tři body za St. Louis.

Philadelphia domácí výhrou 5:2 ukončila pětizápasovou vítěznou sérii Rangers, posunula se na čtvrtou příčku ve Východní konferenci a přiblížila se k postupu do play off. K výhře nakročila ve druhé třetině, kdy odskočila soupeři na rozdíl dvou branek. Vítězný gól vstřelil po Voráčkově asistenci Claude Giroux.

"Nic není jisté, ale pokud budeme pokračovat v naší hře, myslím, že do play off postoupíme. Všechno do sebe musí zapadat, tak jak se to děje v posledních zápasech. Musíme se udržet na příčkách pro play off a za měsíc a půl prodat formu," řekl Voráček, který byl vyhlášený první hvězdou utkání.

Hlavní podíl na vítězství Flyers měla první útočná formace Giroux (2+0), Couturier (1+1), Voráček (0+4), která obstarala osm bodů. "Naši elitní hráči hráli opravdu výborně, ukázali se v tom nejlepším světle. Povedlo se jim několik akcí a dokázali využít každého soupeřova zaváhání," ocenil výkon Voráčka a spol. trenér Philadelphie Alain Vigneault.

Sean Couturier díky dvěma bodům za gól a asistenci dosáhl na metu 400 bodů v NHL. Sedmadvacetiletý kanadský útočník k tomu potřeboval 642 zápasů.

Rangers i přes prohru zůstávají pouhé dva body za Columbusem, který drží druhou divokou kartu pro postup do play off z Východní konference. "Celý měsíc jsme hráli dobrý hokej a stále jsme se zlepšovali, proto nesmíme dopustit, aby nás tohle zaváhání srazilo dolů a celé naše předchozí snažení přišlo vniveč," řekl centr první formace Rangers Mika Zibanejad. Tým z New Yorku navíc přišel o elitního útočníka Chris Kreider, který si při blokování střely zlomil nohu.

VIDEO: Podívejte se na čtyři nahrávky Jakuba Voráčka

Pavel Francouz se při zranění Philippa Grubauera představil pošesté v řadě v základní sestavě Colorada a vychytal pátou výhru. Dvěma góly nasměroval Avalanche k vítězství nad Carolinou, které chyběl zraněný brankář Petr Mrázek, jedenadvacetiletý kanadský útočník Tyson Jost.

VIDEO: Podívejte se na parádní zákroky Pavla Francouze v sestřihu

Minnesota porazila Columbus 5:0. Blue Jackets prohráli desáté z posledních jedenácti utkání a dále klesají tabulkou. Na nepostupové příčky mají náskok pouze dva body.

Pittsburgh podlehl Anaheimu 2:3 a prohrál popáté v řadě. Vegas zdolalo Buffalo 4:2 a v dresu Golden Knight si tak připsal úspěšnou premiéru brankář Robin Lehner, kterého klub získal v pondělí z Chicaga.

KonecLIVE
52

KonecLIVE
05

KonecLIVE
23

KonecLIVE
42

KonecLIVE
32

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů