NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Pittsburgh - 29. února 2020   04:00

Anaheim
Anaheim
14:14' Heinen (Sherwood, Manson) • 29:23' Getzlaf (Steel, Milano) • 37:20' Guhle
3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Pittsburgh
Pittsburgh
21:16' Zucker  (M. Pettersson, J. Schultz) • 58:39' Zucker  (McCann, M. Pettersson)
Anaheim
Gibson (R. Miller) – Manson, Del Zotto, Ja. Larsson, Irwin, Djoos, Guhle – Rakell, Getzlaf, Milano – Sherwood, Henrique, Heinen – Silfverberg, Steel, Jones – Rowney, Agozzino, Deslauriers.
Pittsburgh
M. Murray (Jarry) – Letang, J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Ruhwedel, Trotman – Sheary, Crosby, Zucker – Hörnqvist, Malkin, Rust – B. Tanev, Blueger, Marleau – Simon, Rodrigues, McCann.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česká stopa v utkání
Dominik Simon (PIT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 7:25
Tři hvězdy utkání
1. John Gibson (ANA) 28 zák, 93,3%
2. Brendan Guhle (ANA) 1+0
3. Ryan Getzlaf (ANA) 1+0
Pittsburghu se nepodařilo potvrdit role favoritů a prohráli pátý zápas v řadě. Na ledě Anaheimu se jim povedlo pouze na začátku druhé třetiny vyrovnat na 1:1, ale od 30. minuty znovu prohrávali a tentokrát už se ve skóre nedotáhli.
59:51'
Ducks se sice nepovedlo vystřelit na prázdnou branku, ale znovu dostali puk do bezpečí.
59:38'
Anaheim vyhodil puk do středního pásma!
59:15'
Pittsburgh drží puk v útočném pásmu a snaží se o vyrovnání.
58:50'
Murray je znovu na střídačce!
58:39'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
JASON ZUCKER se postaral ještě o zdramatizování zápasu, když z levého kruhu vypálil na vzdálenější tyč kolem lapačky Gibsona. Asistence: Jared McCann, Marcus Pettersson.
58:35'
Ducks se podařilo vytěsnit hru do středního pásma.
57:45'
Anaheim je s kotoučem u mantinelu v útočném pásmu. Nemůže se však dostat ke střele a využít odkryté klece.
57:05'
Penguins sice nejsou v útoku, ale odvolali brankáře!
56:52'
Kotouč ve středním pásmu vyletěl do hlediště.
55:50'
Hraje se rychle ze strany na stranu, avšak bez šancí.
54:55'
A nepovedlo se to ani Malkinovi z prostoru před brankovištěm. Komerční pauza.
54:33'
Johnson zpoza levého kruhu Gibsona nepřekonal.
54:20'
Pittsburghu se rychle krátí čas na to, aby něco udělal s výsledkem.
52:46'
Hornqvist se napřáhl ke střele zpoza pravého kruhu, Gibson jeho střelu likviduje a přerušuje hru.
51:24'
Komerční přestávka.
51:16'
Letang z pravé strany nastřelil beton brankáře Gibsona. Hra pokračuje.
50:45'
Obdobně dopadl od modré čáry domácí Larsson.
50:12'
Heinen z prostoru před brankovištěm těsně minul branku Pittsburghu.
49:01'
47:27'
Malkin se pokusil o kontaktní gól, ale Gibson dnes chytá parádně.
47:01'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sonny Milano – 2 min., příliš mnoho hráčů).
46:04'
45:42'
Sheary z mezikruží přinutil brankáře Gibsona přerušit hru.
45:34'
Rychlý návrat Ducks do útoku. Sherwood si na Murrayho nepřišel.
44:21'
Jones nepropálil bránícího soupeře. Anaheim ovšem drží útočné pásmo.
43:24'
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
42:47'
Oba týmy jsou v plném počtu.
41:45'
Při hře ve čtyřech se zatím vůbec nic neurodilo, ani na jedné straně.
40:47'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Adam Henrique – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., krosček).
37:39'
Rust se před brankou nedostal přes brankáře Gibsona.
37:20'
Anaheim právě vstřelil branku!
Domácí znovu vytvořili tlak na brankoviště soupeře a těží z toho maximum. Když to nešlo z prostoru před brankovištěm, přihráli domácí před kruhy na BRENDANA GUHLEHO, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.
36:18'
36:01'
Gibson musel zasahovat při vlastní přesilovce. Hosté vyrazili v oslabení do útoku a Gibson musel akrobaticky zastavit puk.
35:33'
Hosté se osvobodili.
35:08'
Z ničeho se do velké šance dostal Henrique, který dokonce dostal Murrayho mimo brankoviště, ale nepovedlo se mu procpat puk do branky.
34:15'
Přesilovka domácích pomalu ubíhá a zatím stále se Ducks nepovedlo nic vymyslet. A vlastně ani pořádně usadit v útoku.
33:33'
Ducks při snaze o rychlý návrat do útoku chybují. Getzlaf se dopustil zakázaného uvolnění.
32:34'
Jones je na ledě. Začíná více než tři a půl minuty dlouhá přesilovka Anaheimu.
32:18'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování).
31:45'
Penguins se zatím nedostali k dobré přesilovkové kombinaci.
31:11'
Začíná zkrácená přesilovka Pittsburghu.
30:34'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Max Jones – 2 min., vražení na hrazení).
30:18'
Heinen šel do zakončení, ale trefil pouze bránícího protihráče.
29:58'
Henrique se marně snažil prostřelit brankáře Murrayho. Domácí přichází o puk.
29:23'
Pokračuje přesilová hra Anaheimu, tedy její druhá dvouminutovka.
29:23'
Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení! RYAN GETZLAF překonal Murrayho. Asistence: Sam Steel, Sonny Milano.
28:49'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Justin Schultz – 2+2 min, vysoká hůl).
28:35'
Anaheim je v plném počtu.
28:06'
Schultzova střela byla zblokována Del Zottem ještě před brankovištěm.
27:40'
Domácí vyrazili v oslabení do útoku, Silfverberg se ale po přejetí do pravého kruhu neprosadil.
26:25'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Matt Irwin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jason Zucker – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jacob Larsson – 2 min., hrubost).
26:24'
Zuckerovu střelu Gibson likviduje a přerušuje hru. Komerční pauza.
25:25'
Manson svou střelou od modré čáry nutí Murrayho k přerušení hry.
24:00'
Prudká střela Del Zotta zpoza kruhů skončila a zadním hrazení.
23:13'
Djoosovi se nepovedlo procpat puk až k brance Pittsburghu, byl zblokován Letangem
21:16'
JASON ZUCKER využívá přesilovku Pittsburghu a vyrovnal skóre zápasu! Útočník hostů se prosadil před brankovištěm. Asistence: Marcus Pettersson, Justin Schultz.
20:24'
Hornqvist zkoušel štěstí v prostoru před brankovištěm, jenže do branky puk nedostal.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:00.
Anaheim po první třetině vede 1:0, ale čekají ho perné chvíle. Na začátku druhé třetiny bude hrát ještě tři minuty v oslabení.
20:00'
19:34'
Ducks dostali puk mimo své pásmo.
19:04'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Getzlaf – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování).
18:35'
Úvodní třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Pittsburgh sice vede na střely 8-2, na góly ovšem prohrává.
17:32'
Rakell se mezi kruhy snažil jen marně prosadit, trefil bránícího protihráče.
17:16'
Postavení mimo hru Anaheimu.
15:41'
Střela Schultze byla ještě protečována Hornqvistem, avšak usměrněna jen do zadního mantinelu.
14:30'
Komerční přestávka..
14:14'
Jsou to Ducks, kdo otevírá skóre zápasu! DANTON HEINEN přijal přihrávku zpoza branky, vystřelil na vyrážečku Murrayho, od níž se puk odrazil do stehna bránícího hráče a od jeho nohy se snesl do branky. Asistence: Kiefer Sherwood, Josh Manson.
12:51'
Sheary se snažil vystřelit zpoza kruhů, ale minul branku Anaheimu.
12:14'
11:41'
Pittsburgh se znovu osvobodil.
11:02'
Ducks se při návratu do útoku dopustili postavení mimo hru.
10:45'
Penguins vyhodili puk ze svého pásma. Zatím brání oslabení dobře.
10:14'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Evan Rodrigues – 2 min., podrážení).
09:09'
Johnsonův projektil sice prošel, ale domácí brankář jeho pokus zlikvidoval.
08:45'
Střela hostů od modré čáry neprošla až k brance Gibsona, byla zblokována mezi kruhy.
07:20'
Postavení mimo hru hostů.
06:10'
Letang se v levém kruhu sice prosadil ke střele, ale trefil ty Gibsonovy klece!
05:08'
Role se obrátily. Simon střílel, Guhle blokoval.
04:41'
Simon se postavil do cesty Guhleho ráně a nepustil puk až k Murraymu.
03:40'
Vhazovat se bude ve středním pásmu u modré čáry Pittsburghu.
03:00'
Pettersson se z mezikruží neprosadil, byl zblokován Deslauriersem.
02:14'
McCann přinutil střelou z levého kruhu brankáře Gibsona k zákroku a přerušení hry.
00:24'
Henrique se tlačil ke střele před brankovištěm, ale trefil jen nohu Crosbyho.
00:01'

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Del Zotto, Ja. Larsson, Irwin, Djoos – Rakell, Getzlaf, Milano – Sherwood, Henrique, Heinen – Silfverberg, Steel, Jones – Rowney, Agozzino, Deslauriers.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang, J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Sheary, Crosby, Zucker – Hörnqvist, Malkin, Rust – B. Tanev, Blueger, Marleau – Simon, Rodrigues, McCann..
Penguins se skutečně povedlo dostat do čela své divize před Washington, ale od té chvíle prohráli čtyři zápasy v řadě. Kvůli tomu opět klesli za Capitals a jejich forma v posledním týdnu má do ideálu daleko. K nápravě může dojít v Anaheimu, jenž se ztrátou 14 bodů na play off už nemá moc šancí, jak svůj osud v této sezoně zvrátit. A to i s ohledem na výsledky, když prohrál 7 z posledních 10 utkání.
Anaheim, který sezonu prakticky už jen dohrává, přivítá na svém ledě Pittsburgh, jenž naopak bojuje na dálku o čelo Metropolitní divize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.