Chicago zdolalo Dallas. Za vítěze nahrával Kubalík, za poraženého Faksa

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejový útočník Dominik Kubalík pomohl jednou přihrávkou k výhře Chicaga 4:2 nad Dallasem. Za poražené si připsal asistenci Radek Faksa, který v předchozích osmi zápasech nebodoval. Ve zbývajícím duelu nedělního programu NHL porazilo Calgary na svém ledě jednoznačně Ottawu 6:1.

Chicago položilo základ k úspěchu v úvodní třetině, kterou vyhrálo 3:1. Při druhém gólu poslal Kubalík do úniku Brandona Hagela, který vrátil týmu vedení. Další branka padla na začátku třetí třetiny, v níž Mark Pysyk dorazil Faksovu střelu a snížil. Poslední slovo měl Alex DeBrincat, jenž v 57. minutě vstřelil svůj druhý gól v utkání. Hlavním hrdinou byl vyhlášen gólman Kevin Lankinen, který kryl 37 z 39 střel.

Podle trenéra Dallasu Ricka Bownesse se do výkonu jeho svěřenců v první třetině promítlo zklamání z vyřazení z boje o play off. Poslední postupové místo si zajistil v Centrální divizi o den dříve Nashville výhrou nad Carolinou.

„Kluci byli ráno dost skleslí. Není to příjemný pocit, když se probudíte a víte, že po tom všem, čím jste si prošli, si nezahrajete play off,“ řekl Bowness. „Všem kvůli tomu scházela energie, což bylo na začátku utkání patrné. Až od stavu 1:3 kluci zabojovali. Odehráli velmi dobrou druhou třetinu a vytvořili si dost šancí, aby se vrátili do zápasu. Lankinen ale vytáhl skvěle zákroky,“ dodal.

Dallas se v předchozí sezoně dostal až do finále Stanleyova poháru, ale v tomto ročníku ho sužovala zranění. Také musel kvůli nákaze koronavirem do izolace, čímž se mu nahustil zápasový program. „Na papíře máme silný tým, a pokud bychom zůstali zdraví, bojujeme s ostatními o první místo v divizi. O tom jsem přesvědčen. I proto jsme obrovsky zklamání, že nám končí sezona už tak brzy. Ale jsou věci, které nemůžete ovlivnit,“ doplnil Bowness.

Hokejisté Chicaga se radují z gólu proti Dallasu

Oba týmy se střetnou ještě jednou, poté jim skončí základní část. Čeští reprezentační trenéři počítají pro mistrovství světa s Kubalíkem i Davidem Kämpfem. Faksa účast odmítl, protože očekává narození potomka.

Calgary vedlo už v polovině zápasu 4:0. Hlavními strůjci výhry byli Johnny Gaudreau s Matthewem Tkachukem, kteří shodně vstřelili gól a na další dva přihráli. „Hráli jako v play off,“ řekl kouč Ottawy D.J. Smith o výkonu soupeře. „Nedali nám ani trochu místa. Věděli, že si nemůžou dovolit ztratit ani jeden bod a podle toho jejich hra vypadala. Vlétli na nás, navíc jsme hráli na rozdíl od nich druhý zápas ve dvou dnech. Hráli skvěle,“ uznal.

Flames si výhrou udrželi teoretickou naději na postup do play off. Musí ale zvítězit ve všech čtyřech zápasech základní části nad Vancouverem. Zároveň potřebují, aby Montreal nebodoval v dvojutkání s Edmontonem, se kterým Calgary svádí bitvy o Albertu a jsou velkými rivaly.

„Dostali jsme se do hrozné situace. Musíme vyhrávat a modlit se. To je vše, co můžeme dělat. Nikdy by mě nenapadlo, že budu fandit Edmontonu, ale potřebujeme, aby oba zápasy vyhráli v základní hrací době,“ uvedl Tkachuk.

Chicago - Dallas

Domácí: 06:23. Entwistle, 10:31. Hagel, 18:24. DeBrincat, 56:48. DeBrincat

Hosté: 09:40. Gurjanov, 42:16. Pysyk

Domácí: Lankinen (Delia) – C. Murphy (A), Stillman, Kalynuk, Zadorov, Regula, Beaudin, Mitchell – P. Kane (A), Suter, Gaudette – Hagel, Kurashev, DeBrincat (A) – Hinostroza, Kämpf, D. Kubalík – Entwistle, Hardman.

Hosté: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Harley, Pysyk – Gurjanov, Ja. Benn (C), Robertson – Pavelski, Dickinson, Kiviranta – Comeau (A), Gardner, Cogliano – Faksa, Kero.

StLaurent, O'Rourke – Berg, Daisy

United Center, Chicago

3820 diváků

Calgary - Ottawa

Domácí: 10:39. J. Gaudreau, 20:17. Backlund, 24:38. M. Tkachuk, 30:05. Mi. Stone, 46:45. Dubé, 53:53. Giordano

Hosté: 31:06. Norris

Domácí: Markström (Domingue) – Ch. Tanev (C), Giordano (A), R. Andersson, N. Nestěrov, Mi. Stone, Kylington – M. Tkachuk, E. Lindholm, J. Gaudreau (A) – Dubé, D. Ryan, Monahan – Nordström, Backlund, Mangiapane – B. Ritchie, Gawdin, Lucic.

Hosté: A. Forsberg (31. Gustavsson (A)) – N. Zajcev, Mete, Zub, Brännström (C), Bernard-Docker, Alsing, J. Brown – Batherson, Norris (A), B. Tkachuk – Dadonov, White, N. Paul – Pinto, Stützle, Abramov – Tierney, Dzingel.