Jan Denemark
17. srpna 2021 • 18:56

Největší posily Blackhawks: šampion z Tampy, Fleury i návrat kapitána

Autor: Jan Denemark
Vstoupit do diskuse
0
 • Seth Jones a Marc André Fleury jsou největšími posilami ChicagaSeth Jones a Marc André Fleury jsou největšími posilami ChicagaFOTO: kolář iSport.cz

  Znovu staví tým na Stanley Cup. Chicago se po letech soužení chce znovu vydrápat na vrchol, generální manažer Stan Bowman proto v létě rozjel pořádnou show na trhu. Z Vegas přivedl novou jedničku Marca-Andrého Fleuryho, novým obráncem číslo 1 se po Duncanu Keithovi stane Seth Jones, který podepsal pořádně tučný kontrakt. Přišli i další hráči, navíc se vrací kapitán Jonathan Toews. Podívejte se na největší posily Blackhawks.

 • Marc-André Fleury

  36 let
  brankář
  V minulé sezoně: 36 zápasů, 26 výher

  Už v roce 2017 mu mnozí předpovídali ústup z hvězdného piedestalu. Jednička draftu z roku 2003 se při rozšiřovacím draftu stěhovala z Pittsburghu do Vegas. Nové prostředí si brankář zamiloval, s rodinou se už chtěl usadit a dochytat tam kariéru. Leč nestalo se. Vedení Golden Knights se ani neobtěžovalo ho informovat o tom, že ho vyměnilo. Marc-André Fleury byl otřesený, v šoku. Vzal si pár dní na rozmyšlenou a pak prohlásil: „Jdu do toho!“ Tohle je pro Blackhawks MEGA posila.

 • Seth Jones

  26 let
  obránce
  V minulé sezoně: 56 zápasů, 28 bodů (5+23)

  Šestadvacet let. Tak zní Američanova klíčová výhoda. I přes mladý věk už se Seth Jones zařadil minimálně mezi patnáctku nejlepších ligových beků. Navíc u obránců často platí, že dozrávají později, takže by mohl mít nejlepší ročníky ještě před sebou. Přesně na to Chicago sází, také proto ho výrazně přeplatilo, aby ho „uzamklo“ v kádru na dalších osm let. Právě za příchod tohoto muže Blackhawks zaplatili nejvíc, posila z Columbusu dostane ročně 9,5 milionu dolarů.

 • Jake McCabe

  27 let
  obránce
  V minulé sezoně: 13 zápasů, 3 body (1+2)

  Vyloženě defenzivně smýšlející obránce dorazil do státu Illinois s jediným cílem. Utvořit nový první pár se Sethem Jonesem, jemuž má krýt záda při jeho ofenzivních výletech. Jake McCabe si navíc výrazně polepšil, ze soužícího se Buffala se posunul do tradičního celku, jenž s ním okamžitě podškrtnul čtyřletý kontrakt s ročním platem 4 miliony dolarů. Počítá se s ním do budoucna, měl by se stát právoplatným členem týmového jádra.

 • Tyler Johnson

  31 let
  útočník
  V minulé sezoně: 55 zápasů, 22 bodů (8+14)

  To, že jeden ze strůjců vzestupu Tampy z kádru dvojnásobných šampionů Stanley Cupu odejde, se postupem času stalo veřejným tajemstvím. Jeho smlouva se prostě nevešla pod platový strop. I proto měl Tyler Johnson na sobě nalepenou velice nízkou cenovku. Ostatní kluby dobře věděly, že ho Lightning potřebují někde udat. Chicago poslalo opačným směrem jen dlouhodobě zraněného Brenta Seabrooka, naopak získalo top posilu s hromadou zkušeností a ještě navrch výběr v draftu.

 • Jonathan Toews

  33 let
  útočník
  V minulé sezoně: nehrál

  Jeho jméno ve výčtu zaznít musí, přestože je v Blackhawks už od roku 2007. Ve vitríně se mu blýskají tři Stanley Cupy, dvě zlata z olympiád, zlato z MS. Ikona, lídr, pan kapitán! Poslední sezonu ale musel Jonathan Toews vynechat. „Imunitní systém mi reagoval na jakýkoliv druh stresu, na vše, co jsem v průběhu dne dělal. Nazývá se to chronická reakce imunitního systému. Na další sezonu ale budu připraven,“ potěšil fanoušky z Windy City. Mašina na úspěchy je zpátky.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud