NHL
Vstoupit do diskuse (2)

Téměř hodinu po oficiálním konci přestupů v NHL přišla překvapivá informace: Vítek Vaněček se stěhuje. Byl vyměněn z New Jersey do San Jose. Devils na oplátku získali Kaapa Kähkönena. Český brankář si ovšem na debut v dresu Sharks musí zřejmě počkat až do dalšího ročníku.

New Jersey se v tomto ročníku nedaří. I proto z klubu odešli Tyler Toffoli či Colin Miller. Drtivou část sezony byli na vině především brankáři. Včetně Vítka Vaněčka, který v různých statistikách patřil mezi nejslabší gólmany sezony.

Nebylo překvapením, že Tom Fitzgerald, generální manažer New Jersey, se snažil získat Jacoba Markströma z Calgary, respektive Linuse Ullmarka z Bostonu. Neklaplo to, a tak se zaměřil na plán B. Před uzávěrkou přestupů získal Jake Allena z Montrealu a na závěr právě Kaapo Kähkönena. Sharks v rámci trejdu získali i výběr v 7. kole draftu 2025.

Vaněček v této sezoně naskočil do 32 utkání a vychytal 89 % všech střel. Za svá záda pustil více než 11 gólů navíc oproti očekávání. Horšími hodnotami mezi 93 brankáři ligy disponují pouze Arvid Söderblom (Chicago) a Joonas Korpisalo (Ottawa).

Vaněčkovi trejd může jen prospět. V San Jose budou nároky na jeho výkony výrazně menší, neboť Sharks jsou v přestavbě a ještě minimálně čtyři, pět let budou patřit mezi nejslabší týmy NHL. Hráči, respektive gólmani zde můžou svými výkony v podstatě jen překvapit.

A když chytáte špatně? Nevadí. San Jose bude spíše i rádo, neboť v následujících letech chce draftovat na co nejvyšších příčkách.

Na debut v novém angažmá si ovšem Vítek Vaněček bude muset počkat. A dost možná až do dalšího ročníku. Podle Mike Griera, generálního manažera klubu, je totiž Vaněčkovo zranění vážnější, než se na první pohled zdálo.

V ohrožení je tedy i případná Vaněčkova nominace na blížící se mistrovství světa v Praze.

Kontrakt má Vítek Vaněček podepsaný až do konce června roku 2025 a v platovém stropu zabírá 3,4 milionu dolarů.

Zprávy ze dne 2. října 2023

Columbus
2. října 2023 · 15:48

Český útočník Martin Ryšavý zamířil z přípravného kempu Columbusu do Clevelandu do AHL. Dvacetiletý odchovanec Přerova, jehož draftovali Blue Jackets předloni v 7. kole draftu na 197. místě, nemá v NHL dosud podepsanou smlouvu. V přípravě Monsters se tak bude jako volný hráč ucházet o kontrakt.

Zprávy ze dne 17. září 2023

Columbus
17. září 2023 · 22:58

Slavný hokejový trenér Mike Babcock skončil po čtvrt roce v Columbusu, když kvůli aféře s hráči rezignoval na svůj post. Místo něj povede Blue Jackets Pascal Vincent, který s nejhorším týmem Východní konference minulého ročníku NHL podepsal dvouletou smlouvu. Bývalý hokejista Paul Bissonnette v úterý ve svém podcastu uvedl, že Babcock nutil své svěřence, aby mu ukázali fotky z mobilních telefonů, a ukazoval je i ostatním hráčům. Babcock to zdůvodnil tím, že se je tak snažil lépe poznat. Případ nicméně začala prošetřovat hráčská asociace.

Zprávy ze dne 11. srpna 2023

Edmonton
11. srpna 2023 · 21:29

Naposledy se do zápasové zbroje nasoukal 2. května roku 2021. Od té doby útočník Brandon Sutter absentuje. Člena nejslavnějšího rodinného klanu v NHL položil postcovidový syndrom. Imunitní systém majiteli osmi stovek utkání v nejlepší lize světa kompletně selhal. Sutter se však nevzdal, svůj boj vyhrál. Kariéru odmítl zabalit. Chce, ať ho děti vidí na ledě, ať si ho pamatují jako hokejistu. O šanci se porve v Edmontonu. VÍCE ZDE >>>

Brandon Sutter je členem početné hokejové rodiny z NHL
Brandon Sutter je členem početné hokejové rodiny z NHL

Zprávy ze dne 5. července 2023

Edmonton
5. července 2023 · 06:58

Celkově 62. volba draftu 2018 Olivier Rodrigue už má také své jisté. Edmonton brankáři věnoval dvoucestnou roční smlouvu, pakliže by se propracoval na nejvyšší úroveň, přijde mu po konci základní části výplata ve výši 775 tisíc dolarů. Je to ovšem spíše nepravděpodobný scénář, neboť Rodrigue toho zatím moc nestihl ani na farmě (53 zápasů, úspěšnost 90,3 %).

Zprávy ze dne 1. července 2023

Edmonton
1. července 2023 · 18:57

O podpisu Connora Browna s Oilers jsme už informovali. Tady jsou detaily jeho smlouvy: 1 rok, zaručeně si vydělá 775 tisíc dolarů, ale hned dalších 3,25 milionu si může vydělat na bonusech. Do platového stropu Edmontonu se v následující sezoně bude počítat pouze 775 tisíc.

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů