Kapitánem Rangers Drury? | iSport.cz
3. října 2008 • 20:56

Kapitánem Rangers Drury?

Autor: ČTK
Chris Drury
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

O útočníkovi Chrisi Drurym spekuluje dnešní The New York Times jako o možném kapitánovi hokejistů New Yorku Rangers. Funkci by tak převzal po Jaromíru Jágrovi, který svoji kariéru v NHL ukončil a odešel do ruského Omsku.Deník naznačuje, že by nový kapitán mohl být jmenován ještě před sobotním zápasem Rangers s Tampou Bay v Praze.

Kromě kapitána se s odchodem Martina Straky a Brandana Shanahana uvolnily v Rangers i pozice asistentů. "To znamená, že Rangers budou mít celou novou sestavu lídrů," připomíná list.

V této souvislosti jmenuje obránce Michala Rozsívala, bývalého asistenta kapitána v Ottawě Wadea Reddena a útočníky Scotta Gomeze a bývalého kapitána Vancouveru Markuse Näslunda.

S největší pravděpodobností se kapitánem stane Drury "kvůli svému serióznímu přístupu ke hře a svým zkušenostem", píše deník o bývalém kapitánu Buffala a vítězi Stanley Cupu v dresu Colorada. List cituje trenéra Toma Renneyho, že "všichni chápeme jeho předurčení k vedení", zároveň ale poznamenal, že Drury není ve výběru jediný.

Před cestou do Evropy, kde se o víkendu v Praze Rangers střetnou v úvodních zápasech nové sezony NHL s Tampou, se Drury všem úvahám o kapitánském céčku na dresu vyhýbal. "Jakkoli rozhodnou, kohokoli vyberou, bude to skvělé," cituje ho list.

S mimořádným uznáním se Drury vyslovil o Jágrovi. "Je to chlapík, s kterým každý rád hrál a jednou o něm bude vyprávět svým dětem. Jsem nadšený, že jsem s ním mohl strávit rok," řekl.

Deník připomíná, že po Jágrově odchodu musejí Rangers překonat neobyčejně velkou mezeru. "Jako jeden z největších hokejistů, s jeho nadživotní osobností a neomylnou přítomností na ledě byl Jágr v uplynulých třech letech středem týmu," napsal The New York Times.

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud