Bettman v Terezíně potkal fanoušky Rangers | iSport.cz
7. října 2008 • 15:49

Bettman v Terezíně potkal fanoušky Rangers

Autor: zej
Betmann
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bylo o něj maximálně postaráno. Gary Bettman, vlivný šéf NHL, si během čtyř dní v Praze musel připadat jako celebrita světového formátu. „On si takové zacházení zaslouží,“ říká Vladimír Šafařík, ředitel České sportovní, která celou akci organizovala.Je sice malé, velmi „nehokejové“ postavy, ale jeho vliv je obrovský. Bettman, jenž v čele slavné zámořské ligy stojí už od roku 1993, má v zámoří největší slovo. I proto se o něj čeští organizátoři museli bezvadně postarat.

„Je jasné, že jsme chtěli, aby měl na Prahu i na nás nejlepší vzpomínky. Přeci jenom osobní kontakty jsou v byznysu velmi důležité,“ dodává Šafařík. Bude to právě Bettman, jenž v největší míře rozhodne o tom, jestli se NHL do Česka vrátí. Což je pro organizátory úkol číslo jedna, a proto potřebovali vlivného funkcionáře získat na svou stranu.

Šestapadesátiletému komisionáři byl neustále po ruce jeden vysoce postavený manažer, který pro něj obstarával program a se vším mu pomáhal. Žádného osobního strážce ale k dispozici neměl. „Musím říct, že byl v Praze maximálně spokojený. Přístup všech lidí si pochvaloval. A jsem za to moc rád,“ dodal Šafařík.

„Je to tak. Nebylo nic, na co by si mohl stěžovat,“ dodal i jeden člověk, který se v zákulisí Bettmanova pobytu pohyboval.

Šéf NHL navštívil Prahu i s manželkou, v české metropoli byli vůbec poprvé. A prý ho naprosto uchvátila.

Bydlel v luxusním hotelu, v němž nikdo další z vedení NHL nebyl. Aby měl naprostý klid. „Jinak ale neustále pracoval. Buď byl v hale, kde chodil i do kabin a vyptával se, jestli je všechno v pořádku, nebo absolvoval řadu důležitých jednání,“ dodal zdroj deníku Sport. „A musím říct, že má neuvěřitelný přehled nejen o zámořském, ale i o evropském hokeji.“

Nechyběl na recepci s premiérem Mirkem Topolánkem, několikrát se sešel s představiteli České sportovní, kde domlouvali možnou spolupráci na příští sezonu. Příliš volného času neměl, pouze jednou vyrazil na soukromou večeři - se svým dlouholetým kamarádem Ottem Jelinkem, někdejším krasobruslařem a kanadským ministrem sportu.

V sobotu před zápasem se byli s manželkou a její přítelkyní podívat v Lidicích a v Terezíně. Bettmanova paní pochází totiž z rodiny, v níž spoustu příbuzných mělo s nacismem velmi neblahé zkušenosti... A přímo v jednom památníku se šéf NHL potkal s fanoušky Rangers. Oni se tam zrovna ve stejnou chvíli byli také podívat. Jaká to náhoda...

Z Prahy odletěl se svým doprovodem leteckým speciálem v neděli dopoledne do Stockholmu, aby ve Švédsku stihl ještě zápas Ottawy s Pittsburghem.
„Když jsme se s ním byli rozloučit, znovu zopakoval, že tady byl nadšený,“ uvedl Šafařík. Je ovšem jasné, že podobná diplomatická slova ke koloritu NHL patří v každém případě....

V neděli po utkání zpátky do zámoří odcestovala i zbývající početná kolona pracovníků NHL. „Kolik jich celkově bylo? Dost. Zamlouvali jsme jenom pro ně 56 pokojů,“ přiznal Šafařík. A není vyloučené, že za rok se v Praze představí znovu.

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud