Avalanche nezvládly ani druhý zápas | iSport.cz
Pavel Novotný
13. října 2008 • 05:52

Avalanche nezvládly ani druhý zápas

Milan Hejduk vypadl s Coloradem v 2. kole Stanley Cupu, účast na světovém šampionátu ale kvůli zdravotním problémům odmítl
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná

Nedělní večer nabídl příznivcům kanadsko-americké NHL tři zápasy. Svůj první duel nového ročníku mají za sebou Olejáři z Edmontonu, kteří na domácím ledě zdolali Colorado 3:2.

Edmonton - Colorado 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Úspěšný vstup do sezony mají za sebou hokejisté Edmontonu. Ve svém úvodním zápase sezony porazili na domácím ledě Laviny z Colorada 3:2, když rozhodující trefu si připsali šest vteřin před koncem normální hrací doby díky brance Dustina Pennera:

„Cítím se opravdu fantasticky. Je to skvělé zahájit sezonu tímto způsobem. Pracovali jsme jako tým a i když jsme nehráli náš nejlepší zápas, dokázali jsme zvítězit,“ řekl po utkání šťastný střelec.

Domácí tým se dostal do vedení v sedmé minutě utkání, kdy si úvodní trefu ročníku z pohledu Olejářů připsal po skvělé kolmé příhrávce Aleše Hemského Shawn Horcoff. Ve 32. minutě utkání srovnával na 1:1 Joe Sakic. I přes řadu šancí hostujícího Colorada již branka ve druhé části hry nepadla.

Ve třetí části však přišly chvíle Dustina Pennera. Ve 46. minutě utkání poslal domácí znovu do vedení, když prostřelil hostujícího Budaje. Na to dokázaly Laviny díky brance Milana Hejduka o 4. minuty později ještě reagovat, na smrtící úder necelých šest vteřin před koncem opět od Pennera však již ne.

„Dělal jsem, co se dalo, ale již jsem brance nedokázal zabránit. Moc mě to mrzí, ale již do nemůžu vzít zpátky. Snad příště,“ dodal po utkání zklamaný slovenský gólman Budaj.

Hvězdy utkání:
1) Mathieu Garon (Edmonton)
2) Dustin Penner (Edmonton)
3) Joe Sakic (Colorado)

Anaheim - Phoenix 2 : 4 (0:1, 1:2, 1:1)

Skvělý vstup do sezony mají za sebou svěřenci Wayna Gretzkyho. Po úspěšném prvním zápase, ve kterém zdolali San Jose 4:1, si Kojoti z Pheonixu dojeli pro další dva body na led Anaheimu.

Hlavními hrdiny zápasu se stali mladíci Kyle Turris s Mikkelem Boedkerem, kteří si připsali své první zásahy v soutěži a výraznou měrou se tak podíleli na vítězství hostů v poměru 4:2.

„Zatím se nám dobře daří postavit tým z mladých nadějných hokejistů, kteří se mohou učit od našich nezkušenějších hokejistů. Věřím, že to tak bude fungovat i nadále,“ netají spokojenost Gretzky.

Phoenix si skvělou výchozí pozici na ledě Kačerů vytvořil již do poloviny utkání, kdy díky brankám Boedkera, Turrise a Doana vedl 3:0. Domácí se poprvé trefili až ve 34. minutě, když na dvoubrankový rozdíl snižoval Carter.

Rozhodující úder si Kojoti nechali do 57. minuty zápasu, ve které svou druhou brankou večera zkazil domácím fandům definitivně náladu Doan. Nic platné nebylo ani bleskové snížení o 13 vteřin později, kdy naději pro Anaheim vykřesal Parros. Více již domácí nestihli.

„Byli jsme dnes všude pomalejší. Hosté byli agresivnější a my byli vždy na špatném místě ve špatný čas,“ nešetřila po utkání kritikou jedna z největší hvězd domácích Rob Niedermayer, který musel kvůli zraněné noze upustit utkání již v první části hry.

1) Olli Jokinen (Phoenix)
2) Scott Nidermayer (Anaheim)
3) Steven Reinprecht

Los Angeles - San Jose 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Dvě hlavní postavy mělo utkání mezi Králi z Los Angeles a hostujícími Žraloky. O jedinou branku zápasu se v 30. minutě postaral český útočník - třiadvacetiletý mostecký rodák Lukáš Kašpar, který svou premiérovou brankou rozhodl o vítězství hostů 1:0.

Pohádkový večer pro českého útočníka dokreslil bezchybným výkonem gólman Žraloků Brian Boucher, který nepovolil domácím jediný přesný zápas. Zatím životní trefu si český útočník připsal v polovině zápasu, kdy z pravé strany střelou zápěstím vymazal čisté konto domácího brankáře.

„Chtěl jsem střílet na vzdálenější tyč a zprvu jsem vůbec neviděl, že puk skončil v síti. Až když rozhodčí ukázal do branky, měl jsem jistotu. Jsem nesmírně šťastný,“ řekla po utkání česká naděje v dresu Sharks.

Mostecký rodák nastoupil ke svému šestému zápasu v NHL a zatím může být více než spokojen. Žraloci doposud vyhráli všechny tři letošní zápasy a zažívají skvělý vstup do nového ročníku.

„Jsem za tým nesmírně šťastný. Zatím hrajeme skvěle a dnes bych rád poděkoval našemu gólmanovi, který odchytal velký zápas,“ nešetřil po utkání chválou na adresu hostujícího brankáře Bouchera trenér Todd McLellan.