Gáborík musí na operaci | iSport.cz
2. ledna 2009 • 21:57

Gáborík musí na operaci

Autor: ČTK
Archív
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenský hokejista Marian Gáborík se podrobí v pondělí operaci kyčle a hrozí mu, že bude muset předčasně ukončit sezonu. Klíčového útočníka Minnesoty trápí kvůli potížím s levou kyčlí bolesti třísel a vinou zranění odehrál v tomto ročníku NHL jen šest zápasů.Vedení klubu uvedlo, že Gáborík vynechá po operaci deset týdnů.

Už předtím, než se Gáborík definitivně rozhodl podstoupit operaci, obával se asistent generálního manažera Tom Lynn, že útočník v nejlepším případě stihne maximálně konec sezony. "Otázkou je, jestli budeme potíže řešit průběžně a necháme ho hrát, nebo ho pošleme na operaci a budeme doufat, že se do konce ligy uzdraví," řekl listu Pioneer Press Lynn.

Operace teď klubu výrazně zkomplikuje život, protože Gáborík se s vedením Wild nedohodl na prodloužení končící smlouvy a v létě se stane volným hráčem. Pokud se tedy útočník do březnové uzávěrky přestupů nevrátí na led, je velmi pravděpodobné, že Minnesota nebude moci vydělat ani na jeho výměně do jiného klubu.

Gáborík nemá potíže s kyčlí poprvé - v květnu se podrobil operaci pravé kyčle. Podle listu Star Tribune další chirurgický zákrok slovenskému hokejistovi doporučil při prohlídce i specialista Marc Philippon, který hvězdu Minnesoty na jaře operoval.

Témata:  sport, hokej, nhl, gáborík
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud