Havlát se proti Calgary vytáhl

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

AKTUALIZOVÁNO - Český útočník Martin Havlát se v nedělním utkání NHL gólem a asistencí přičinil o vítězství hokejistů Chicaga 5:2 nad Calgary. Havlát v první třetině svou jedenáctou trefou v sezoně otevřel skóre zápasu.

V dalším dějství přihrál Havlát na druhý gól Blackhawks, kteří oslavili výhru po dvou prohrách s Detroitem."Vrátili jsme se zpátky do naší haly a je důležité, že jsme tohle utkání zvládli.

Martin Havlát si proti Calgary připsal dva body

Chtěli jsme vnést do kabiny zase pohodu a dobrou náladu," prohlásil obránce Duncan Keith, jehož tým vyhrál devět zápasů v řadě, než před Silvestrem prohrál v Detroitu a na Nový rok mu podlehl i v domácí odvetě pod širým nebem.

O svém nedělním vítězství rozhodli Jestřábi v druhé třetině, kterou vyhráli 3:1, a vylepšili svou bilanci v hale United Center na 12 výher ze 17 zápasů. "Jedním z důvodů, proč se nám na vlastním ledě daří je, že máme pořád plno," zdůraznil Keith. Duel s Calgary nebyl výjimkou, sledovalo ho 22.146 diváků.

Hráči Flames prohráli po pěti výhrách v řadě a poprvé po deseti zápasech vůbec nebodovali. "Když jste naladěni na vítěznou vlnu a přijde porážka, pokaždé se s tím jen těžko smiřujete," přiznal kapitán Jarome Iginla.

Vedle Havláta pomohl k výhře svého týmu gólem a nahrávkou také Robert Lang, jehož Montreal porazil Floridu 6:5 po samostatných nájezdech. Na straně hostů, v jejichž brance podruhé za sebou dostal před Tomášem Vokounem přednost Craig Anderson, se dvakrát trefil Radek Dvořák.

Rozhodující nájezd proměnil Andrej Markov, který byl jediným úspěšným střelcem v penaltové loterii. V dresu Floridy při nájezdu neuspěl také Michael Frolík.

Utkání mělo divoký průběh. Panthers po první třetině vedli 2:0, druhé dějství naopak drtivě prohráli 0:4, i díky dvěma trefám Dvořáka v třetí části však nakonec získali alespoň bod za remízu v normální hrací době.

Jednatřicetiletý táborský rodák vyrovnal na 5:5 necelé dvě minuty před třetí sirénou."Asi jen málokdo by souhlasil s tím, že to byl z naší strany povedený zápas," připustil obránce Mike Komisarek, jeden ze čtveřice hráčů Canadiens, které fanoušci vybrali do zahajovací sestavy výběru Východní konference pro Utkání hvězd.

"Žádný hvězdný výkon jsme tedy dnes nepodali," dodal sebekriticky Komisarek.Dramatický souboj viděli diváci v New Jersey, kde se domácí Devils přetahovali o vítězství s Ottawou, kterou nakonec udolali 4:3 v prodloužení.

Na dvě branky Ďáblů přihrál český útočník Patrik Eliáš. Hrdinou večera se stal útočník Brian Rolston, který zařídil pro New Jersey bod navíc dělovkou v přesilové hře v druhé minutě nastavení.

Dvě asistence si připsal také Václav Prospal, jehož Tampa zvítězila 4:1 v Atlantě. Brankář Lightning Mike Smith dlouho sahal po čistém kontu, nakonec ho o něj připravil až gólem 22 sekund před třetí sirénou Erik Christensen."Je mi to jedno, nezáleží na tom.

Nejdůležitější je, že jsme vyhráli. Nula je jen bonus," řekl po utkání Smith, který v minulém duelu s Washingtonem inkasoval sedmkrát. "Smitty je nesmírně soutěživý a porážky si hodně bere. Moc jsem mu dnes nulu přál, bohužel, nevyšlo to," litoval trenér Tampy Rick Tocchet.

Jiní dva gólmani v neděli štěstí měli. Jonas Hiller díky 29 úspěšným zákrokům dovedl Anaheim k vítězství 2:0 nad Phoenixem, stejnou výhru vychytal pro Minnesotu Niklas Backström v duelu s Coloradem.

Oba góly Divočáků vstřelil veterán Owen Nolan, jenž se tak prosadil proti svému bývalému klubu, který z něho před osmnácti lety ještě pod hlavičkou Quebec Nordiques udělal jedničku draftu.

"Od té doby už uplynulo spousta vody, abych to nějak řešil. Ale hrát proti svému bývalému klubu je vždy sranda. Většina mých někdejších spoluhráčů už tam není, přišla řada nových tváří," konstatoval Nolan, který za Nordiques sehrál pět sezon.

Noční zápasy NHL:

Montreal - Florida 6:5 po sam. nájezdech (0:2, 4:0, 1:3)
Branky: 23. a 44. A. Kosticyn, 22. Bouillon (Lang), 34. Kostopoulos, 36. Lang, rozhodující sam. nájezd Markov - 43. a 59. Dvořák, 13. McLean, 19. Booth, 50. Cullimore. Střely na branku: 45:35. Diváci: 21.273.

Atlanta - Tampa Bay 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 60. Christensen - 37. a 42. St. Louis (na obě Prospal), 3. Eminger, 59. Malone. Střely na branku: 28:35. Diváci: 10.750.

New Jersey - Ottawa 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 20. a 32. Zubrus (na obě Eliáš), 57. Langenbrunner, 62. Rolston - 3. Foligno, 24. Bell, 48. Kelly. Střely na branku: 35:20. Diváci: 14.798.

Vancouver - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Wellwood, 16. Hordichuk - 20. Modano, 34. Ribeiro, rozhodující sam. nájezd Neal. Střely na branku: 35:36. Diváci: 18.630.

Colorado - Minnesota 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 8. a 11. Nolan. Střely na branku: 33:37. Diváci: 14.125.

Anaheim - Phoenix 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 24. Pronger, 43. Ryan. Střely na branku: 34:29. Diváci: 16.878.

Chicago - Calgary 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 4. Havlát, 35. Ladd (Havlát), 36. Versteeg, 40. Byfuglien, 59. Sharp - 22. Bertuzzi, 47. Langkow. Střely na branku: 36:36. Diváci: 22.146.