Hudler a Havlát: Měli zářit, ale trápí se | iSport.cz
František Suchan
30. října 2010 • 12:00

Hudler a Havlát: Měli zářit, ale trápí se

TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měli válet. Ale zatím je jejich sezona všelijaká, jenom ne pohodová. Jiří Hudler a Martin Havlát. Jeden si maloval, jak si po návratu do zámoří zase zahraje špičkový hokej. V Detroitu si od něj slibovali velké věci. Druhý zase budí pozornost spíš tím, že si jeho agent stěžuje přes noviny. Oba ale zatím nedali ani gól. A vévodí skupině krajanů v NHL, pro které začal ročník trudně.Očekáváme od něj sedmdesát bodů. Pomůže s druhou útočnou vlnou, ta našemu týmu chyběla. Moc se na něj těšíme. Detroitský kouč Mike Babcock měl na jaře nepokrytou radost z návratu Jiřího Hudlera do svého týmu.

Zlobivý český šikula mu rok předtím utekl do Ruska za milionovými výdělky. Vrátil se po obstojném, ale nikoliv zářivém ročníku. Spíš rozladěný, než správně rozparáděný.

Hudler se trefil do sítě Toronta dvakrátHudler se trefil do sítě Toronta dvakrátFoto ČTK


Stará známá parta v Red Wings, kde předtím trpělivě budoval pozici a tři sezony patřil k tomu lepšímu, ho měla vrátit do světové formy. A měl zářit.
Statistický výkaz po osmi zápasech? Žádný gól. Tři asistence.Bilance účasti na ledě minus šest. Ve formaci s matadorem Modanem a dříčem Clearym se ztrácí do slabého ligového průměru. V defenzivě nevyniká, dopředu mu chybí nápad.

„Věděli jsme, že nějakou dobu zabere, než si zase zvykne na NHL. Musíte brát v potaz, kde minulou sezonu hrál,“ zůstal zatím v klidu Babcock. „Ale chci od něj vidět, že pracuje, dostává se na puk a udrží se na něm. Nemůžete tuhle ligu hrát tak, že budete kroužit okolo. Je třeba zastavit v obraně, zastavit s pukem, poprat se o něj.“

Martin Havlát se raduje z jediného gólu v utkání s Coloradem.Martin Havlát se raduje z jediného gólu v utkání s Coloradem.Foto ČTK


Trenér dává svému třetímu útoku dál důvěru, i když neboduje. Hudlera ale neposílá na přesilovky. Tak, jak bývalo zvykem před jeho odchodem do Ruska. „Sezona je dlouhá,“ přešel to sám útočník. Věří, že jeho čas ještě přijde.

„Jiří má šanci být hvězdou. Ale musí pořád pracovat,“ vzkázal ještě Babcock.
Příští měsíce ukáží...

Za hvězdu NHL už je považován Martin Havlát. Tenhle status si devětadvacetileté křídlo vybudovalo skvělým vstupem do ligy v Ottawě, skvostnými výkony v Chicagu. Ale minulý rok v Minnesotě nepředváděl to, co by měl ukazovat hráč se šestiletou smlouvou na 30 milionů dolarů. Měl příšerný rozjezd, nakonec skončil s 54 body a bilancí minus 19.Ani nová sezona se zatím nevyvíjí snáz. Havlát posbíral za 9 zápasů 6 asistencí. To neurazí, ale zdaleka ani neohromí. A hlavně, hráčův agent Allan Walsh si přes list Star Tribune postěžoval na vytížení svého klienta.

Vyjmenoval, čím vším mu Wild křivdí. „Marty má v týmu druhořadou roli, člověk se někdy musí ptát: Proč je tady? Proč mu platí tolik peněz a nenechávají ho hrát?“ napsal zástupce renomovaných hokejistů.

Michael Frolík slaví brankuMichael Frolík slaví brankuFoto ČTK


„Kouč totálně ignoruje, jakou Marty za svou kariéru ukázal útočnou sílu. Říká se, že Minnesota nemá hvězdného hráče. Ale vždyť oni mají dynamického útočníka přímo pod nosem, ale nevyužívají ho.“

Vedení klubu reagovalo v klidu. „Allan má právo na názor,“ vzkázal generální manažer Chuck Fletcher. „Marty je velká součást našeho týmu,“ přidal se kouč Todd Richards. Fakt je ten, že z devíti zápasů hrál Havlát šestkrát sedmnáct minut a víc (jednou 16:58).

Chodí na led ve druhé přesilovkové formaci. „Vím, co můj agent řekl. Nebudu to nijak komentovat. Já jen chci hrát, jak nejlíp umím,“ vyjádřil se sám Havlát před čtvrtečním zápasem s Washingtonem.

Ale zatím tak rozhodně nehraje.

KDO SE TRÁPÍ
JIŘÍ HUDLER (Detroit)
8 zápasů 3 body (0+3)
S jeho návratem to zatím není moc slavné. Tři asistence, bilance účasti
na ledě -6.

MARTIN HAVLÁT (Minnesota)
9 zápasů 6 bodů (0+6)
Ještě neskóroval, posbíral zatím „jen“ 6 asistencí. To neurazí, ale zdaleka ani neohromí.

PATRIK ELIÁŠ (New Jersey)
11 zápasů 5 body (2+3)
Ve zbídačelých Devils zapadl do týmové křeče. Dal zatím jediný gól a
má hrozivou bilanci -9.

MARTIN ERAT (Nashville)
6 zápasů 3 body (0+3)
Nejlépe placený hráč Predators bojuje o důvěru trenéra, za 6 zápasů jen třikrát asistoval.

MICHAEL FROLÍK (Florida)
7 zápasů 2 body (0+2)
Očekávaná zbraň v ofenzivě je bídná v produktivitě, kouč jej ve čtvrtek
posadil na tribunu.


Hudler se trefil do sítě Toronta dvakrát
Hudler se trefil do sítě Toronta dvakrát


Témata:  sport, hokej, hudler, havlát
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud