0
Marián Gáborík
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel

Hokejisté New York Rangers deklasovali díky hattricku slovenského útočníka Mariána Gáboríka v odpoledním utkání NHL Edmonton 8:2. Osmadvacetiletý Gáborík se střelecky prosadil poté, co v dosavadních čtyřech odehraných zápasech neskóroval.

Trenčínský rodák Gáborík, jenž se ve čtvrtek vrátil do sestavy po téměř měsíční pauze způsobené zraněním ramene, vstřelil první gól v sezoně už po 95 sekundách.

Edmontonu, který vede bývalý kouč Rangers Tom Renney, se sice podařilo v úvodu druhé části skóre otočit, Gáborík však svým vyrovnáním zavelel k obratu.

Newyorský tým nastřílel za záda Nikolaje Chabibulina sedm gólů za sebou, přičemž konečný výsledek stanovil ve třetí části proměněným brejkem Gáborík a završil svůj 11. hattrick v kariéře. Dvakrát se trefil Rus Alexandr Frolov.

Událostí zápasu nebyl jen střelecký výkon Gáboríka, ale i hromadná bitka, která se osm minut před koncem strhla po pěstním souboji obránce Oilers Ladislava Šmída s domácím provokatérem Seanem Averym.

Když odcházel Avery za doprovodu čárového sudího do kabiny, začali se na něj sápat Šmídovi spoluhráči Ryan Whitney a Theo Peckham. Hráči se následně na ledě spárovali do několika peroucích se dvojiček, za což rozhodčí rozdali 119 trestných minut.

NHL:
New York Rangers - Edmonton 8:2 (1:0, 4:2, 3:0)

Branky: 2., 28. a 55. Gáborík, 40. a 43. Frolov, 28. Boyle, 34. Anisimov, 43. Fedotěnko - 23. Jones, 34. Horcoff. Střely na branku: 31:21. Diváci: 17.658.

Témata:  sport, hokej, nhl, edmonton, rangers