14. června 2017 • 13:02

FRKtastický! Český mladík trefil titul střelou, kterou neplánoval

Autor:
Reklama
Martin Frk (uprostřed) zakončil vyřazovací část s patnácti body
TOP VIDEA
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Konec dobrý, všechno dobré. Tímhle heslem se v rozhárané sezoně musí řídit český pistolník Martin Frk. Začal přesunem z Detroitu do Caroliny, tam okusil NHL, ale brzy zamířil zpátky k Red Wings. Ve známém působišti na svou velkou šanci ale dál jen čekal. Tak si aspoň spravil chuť na farmě v Grand Rapids. Jeho klasická dělovka pro Griffins vystřelila Calder Cup.Když Martin Frk napřáhne, je pravděpodobné, že na krátký časový moment ztratíte puk z očí. Rodák z Pelhřimova má totiž takovou dělovku, že někteří jeho spoluhráči tvrdí, že jde dokonce i slyšet. Kdoví, co na tom je pravdy, nicméně brankář Mike McKenna ze Syracuse si s jeho pokusem z šestého finále z 53. minuty poradit nedokázal. Grand Rapids najednou vedli 4:3 a zápas tak také skončil.

Přitom vítězný gól se zrodil úplnou náhodou, sám autor to po utkání přiznal. „Máme něco nacvičeného, ale já jsem to tam zpackal," vykládal pro mlive.com a vysvětlil tak, proč se ocitl v rohu útočného pásma. „Měl jsem zamířit mezi kruhy, ale místo toho jsem jel vypomoci obránci Lashoffovi. Pak jsem vystřelil a doufal, že se puk dostane k bráně," popisoval svou pátou trefu ve vyřazovací části.

On je prostě střelec, to je jeho práce. Defenziva je prý tím problémem, který třiadvacetiletému útočníkovi brání v posunu do NHL. Gólů dává dost, v 65 zápasech základní části jich dal 27 a podělil se tak o sedmé místo v celé lize. Přitom start měl celkem divoký.

Z listiny volných hráčů si ho 9. října vzala Carolina, šancí ale moc nedostal. Hurricanes ho použili ve dvou zápasech na pouhých 16 minut a 40 vteřin a pak ho usadili na tribunu. Tam zkoušeli jeho psychiku a 1. listopadu znovu náseldoval přesun, tentokrát zpět do Detroitu.

Ačkoliv se Red Wings vůbec nedařilo, a v počtu vstřelených branek se klub zařadil na 26. místo, šanci Frk v prvním týmu nedostal. A tak dál makal a teď je výrazně podepsán pod druhý Calder Cup v historii klubu.

„Je to výjimečná chvíle. Každý chce být hrdina a já měl to štěstí, že se mi to povedlo. Ale jinak hrál celý tým skvěle, hlavně ve třetí třetině," dodal Frk, jehož mužstvo celý zápas dohánělo skóre a poprvé vedlo až s jeho trefou.

Po utkání pak kroužil po ledě, mával fanouškům a kroutil hlavou. A přidal jasné poselství spokojeného člověka. „Nikdy nevíte, co se může stát. Prostě musíte tvrdě makat a ono se to někdy vrátí."

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze