12. února 2024 • 09:48

Bartošák končí na Slovensku dřív, než začal. Odmítl prohlídku. Klub nabízí...

Autor: kal, ČTK
Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Řepka vzpomíná: Chacharem ve Spartě, taxikářem s corvettou i konec na ibalginu
Zřekne se Trpišovský na Letné rokenrolu? Podzimní Panák je zpátky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přicházel jako posila, která by svou kvalitou na ledě mohla promluvit do boje o titul. „To je malý zázrak,“ řekl GM Spišské Nové Vsi Richard Rapáč při uvítání Patrika Bartošáka. Český gólman s už tak pošramocenou pověstí ale zázraky za druhý tým slovenské extraligy dělat nebude. V klubu skončil po čtyřech dnech bez odchytání jediného zápasu. „Bohužel, Patrik po příchodu odmítl podstoupit zdravotní prohlídku, která byla jedním ze základních bodů smlouvu,“ vysvětloval klubový šéf v oficiálním stanovisku.„Byli jsme si vědomi, že případné angažování ( Bartošáka ) vyvolá vlnu kritiky. V klubu jsme ale v posledních letech dali podobnou šanci i jiným hráčům a v konečném účtování se naše rozhodnutí ukázalo jako správné. Proto jsme i v tomto případě věřili našim pozitivním zkušenostem respektive lidskému přístupu, který se osvědčil a fungoval,“ řekl generální manažer Richard Rapáč.

Zástupci Spišské Nové Vsi se podle jeho slov s Bartošákem před dohodou o spolupráci do konce sezony sešli a měli informace o jeho problémech při minulých angažmá.

V Hradci Králové skončil účastník mistrovství světa 2019 a člen reprezentace na olympijských hrách 2018 a 2022 kvůli závažnému porušení smluvních povinností a opakovaným neomluveným absencím. Předčasně v minulosti skončil i v Třinci, kdy mu Oceláři ukončili smlouvu z důvodu porušení životosprávy. V sezoně 2019/20 řešil psychické problémy alkoholem.

„Jsme si vědomi, že v hráčově minulosti existují události, které jsou právem vnímané kriticky. Ale i přesto jsme věřili, že jsme na základě úspěšné práce s hráči s různými problémy mimo led věřili, že budeme schopni pomoct i Patrikovi,“ podotkl Rapáč. Například v minulé sezoně ve Spišské Nové Vsi úspěšně působil slovenský útočník Martin Réway, který také v průběhu své kariéry řešil řadu nesportovních problémů.

Dohodu s Bartošákem zastavilo neabsolvování zdravotní prohlídky. „Byla jedním ze základních bodů smlouvy. Nezbývá nám tak nic jiného, než smlouvu pozastavit,“ informoval GM Spišské Nové Vsi s tím, že slovenský klub je ochotný podat rodákovi z Kopřivnice pomocnou ruku.

„Neotočíme se však k němu zády. Jsme ochotní mu podat pomocnou ruku, protože jeho příběh není ve sportovním světě ojedinělý a chceme být příkladem toho, že lidem nejen profesionálním sportovcům je potřeba pomoct, když to nejvíc potřebují,“ dodal Rapáč.

Vstoupit do diskuse
3