12. listopadu 2008 • 17:33

Nemocný Müller je blízko návratu

Autor:
Müller
TOP VIDEA
Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3 Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3
Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0 Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři měsíce po druhé operaci mozku se může nevyléčitelně nemocný hokejový brankář Robert Müller znovu představit v zápase.Německý gólman, jenž má v mozku zhoubný nádor, bude v pátečním ligovém utkání svého Kolína nad Rýnem proti Duisburgu připraven na lavičce jako náhradník jedničky Franka Doylea.

Osmadvacetiletý Müller se dočkal první nominace na zápas od srpnové operace kvůli tomu, že si druhý brankář Stefan Horneber zlomil kotník.

"Samozřejmě se strašně těším, až zase s mužstvem vjedu na led. Jde to krok po kroku," uvedl Müller.

Zpráva o jeho návratu do sestavy Kolína nad Rýnem přišla dva dny poté, co jeho lékař v rozhovoru pro časopis Spiegel šokoval hokejovou veřejnost krutou realitou jeho zdravotního stavu.

Müller má v hlavě nádor nejtěžšího stupně, který se nedá plně odoperovat a i po dvou zákrocích roste. Drtivá většina pacientů s tímto typem tumoru nepřežije ani rok, Müllerovi ho lékaři objevili v listopadu 2006.

Účastník letošního mistrovství světa v Kanadě se operaci podrobil v srpnu a od října trénuje na ledě.

"Robert se každý den na tréninku zlepšuje. I když není ve své stoprocentní formě, pro roli náhradníka mu naprosto věřím," uvedl trenér Kolína Clayton Beddoes.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, hokej, německo, MullerKlasická verze
Mobilní verze