VIDEO: Arťuchina a spol. potopila zázračná finta | iSport.cz
13. května 2011 • 23:23

VIDEO: Arťuchina a spol. potopila zázračná finta

Autor: fan
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
LFA chce dohrát kompletní ligu do konce června, klubům nabídla podporu
Nejlepší hráč ligy Ondřej Kolář: Základy má z volejbalu a připomíná Neuera
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rozvášnil a naštval české fanoušky, nenávidí ho hokejisté. Zranil Milana Michálka s Karlem Rachůnkem, všechny stačil urážel. A teď se s ním národní tým musí znova potkat. Jevgenij Arťuchin a Rusové se v neděli od 16.00 vrhnou do boje o bronz s Hadamczikovou partou. V pátečním druhém semifinále totiž i díky fantastické trefě Mikaela Granlunda prošli dál Finové poměrem 3:0. Zlato skončí ve Skandinávii.Ten okamžik ohromil všechny. Ohromil a nechal zírat v němém úžasu. Tohle? Tohle si dovolí v semifinále mistrovství světa?

Devatenáctiletý Mikael Granlund, finský talent z IFK Helisnky, předvedl trefu, na jakou se bude dlouho vzpomínat. Ve 26. minutě, za bezbrankového stavu nabral za ruskou brankou puk na čepel, zpoza klece švihnul vzduchem, s kotoučem pořád přilepeným k holi.

Podívejte se (a poslechněte si!), jak šílel finský komentátor:


Brankář sborné Konstatin Barulin netušil, stejně jako bránící hráči zůstal zkamenělý. Jen nevěřícně vykoulil oči, to bylo poznat i skrz masku. Puk mu zaplul nad rameno, do růžku. Do místa, které by ho niky nenapadlo jako prostor, který lze trefit z této pozice….

Granlunda obsypali rozjaření spoluhráči. „Netuším, jak to udělal. Tohle třeba já nedokážu ani na tréninku,“ vykládal po utkání uznale zkušený spoluhráč Mika Pyörala.
Sudí ještě unikátní zásah prozkoumali u videa, chtěli vědět, jestli nešlo o vysokou hůl. Ale po chvíli branku uznali.

Finové potom nasázeli další dva góly. To oni si to rozdají se Švédy o zlato. Čechy čeká vyhrocená odveta proti Rusům. Kdo je úhlavní nepřítel je jasné. Jevgenij Arťuchin. Vrátit mu nefér zákroky z osmifinálové skupiny a uzmout Ovečkinovu souboru medaili. To je cíl pro nedělní odpoledne…Konstantin Barulin kryje jednu ze střel finských útočníků
Konstantin Barulin kryje jednu ze střel finských útočníků

Témata:  sport, hokej, finsko, rusko, granlund, ms
Vstoupit do diskuse
3

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusla na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud