MS do 20 let: Česku se v semifinále postaví Švédsko. Slováci končí

11
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Finští hokejisté porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa dvacítek v Göteborgu Slovensko 4:3 v prodloužení a postoupili potřetí za poslední čtyři roky mezi nejlepší čtyři týmy. Po 24 sekundách nastavení rozhodl Jere Lassila. Slováci čekají na účast v semifinále od zisku bronzu v roce 2015. Spojené státy americké splnily roli favorita proti Lotyšsku a po výhře 7:2 jsou stejně jako jejich nadcházející soupeři Finové v semifinále potřetí za polední čtyři turnaje. Domácí Švédsko vyhrálo nad Švýcarskem 3:2 v prodloužení a čeká jej souboj o finále s Českem.

Slováci otevřeli skóre sekundu před koncem první třetiny. Po střele Filipa Mešára překonal gólmana Niklase Kokka z dorážky Adam Sýkora. Ve 23. minutě vyrovnal střelou z pozice mezi kruhy Tommi Männistö a po 36 sekundách otočil stav Lenni Hämeenaho, který po Lassilově přihrávce vyzrál na Adama Gajana bekhendovým blafákem. Ve 48. minutě odpověděl Dalibor Dvorský, jenž po pasu Juraje Pekarčíka zpoza branky dotlačil puk za Kokka.

V čase 58:26 vrátil Finům náskok ranou z levého kruhu Aleksanteri Kaskimäki, ale 44 sekund před koncem běžné hrací doby při power play Slovenska z podobné pozice poslal zápas do prodloužení Mešár. Nastavení ale rychle ukončilo Lassilovo sólo přes celé hřiště zakončené bekhendovým blafákem.

Obhájci bronzu Američané vedli po gólech Drewa Fortescuea a Gabea Perreaulta 2:0. Ve 14. minutě sice snížil Dans Ločmelis, ale vzápětí vrátil favoritovi dvoubrankový náskok Danny Nelson. Ve druhém dějství zvýšili Rutger McGroarty v přesilovce, Will Smith a opět Perreault. V 47. minutě upravil Oliver Moore už na 7:1 a výsledek ještě zkorigoval v početní výhodě Ločmelis.

Švédové vykročili proti Švýcarsku za třetí semifinálovou účastí už po 94 sekundách, kdy otevřel skóre tečí střely Mattiase Hävelida Otto Stenberg. V 18. minutě zvýšil v přesilové hře Jonathan Lekkerimäki.

V závěru druhé třetiny ale vrátil Švýcary do hry Jan Hornecker a v polovině třetí části vyrovnal Nick Meile. Švédové rozhodli v čase 65:22 v přesilové hře při vyloučení Rodwina Dionicia díky trefě Axela Davida Edstroma.

Domácí: 19:59. Sýkora, 47:09. Dvorský, 59:16. Mešár

Hosté: 22:36. Männistö, 40:36. Hämeenaho, 58:26. Kaskimäki, 60:24. Lassila

Domácí: Gajan – Štrbák, Nátny, Kmec, Žabka, Radivojevič, Pišoja, Moško – Mešár, Petrovský, Sýkora – Mišiak, Dvorský, Pekarčík – Žlnka, Repčík, Honzek – Císar, Dej, Kukumberg – Suchý.

Hosté: Kokko – Kulonummi, Pulkkinen, Salin, Pieniniemi, Kangas, Kärki, Väisänen – Hämeenaho, Lassila, Naukkarinen – Nyman, Helenius, Kaskimäki – Halttunen, Keskinen, Männistö – Hemming, Bau, Koskipirtti – Kumpulainen.

Eriksson (SWE), Pearce – Faucher, Heffner (CAN)

Frölundaborgs isstadion, Göteborg (SWE)

2480 diváků

Domácí: 01:31. Fortescue, 11:42. Perreault, 14:03. D. Nelson, 25:22. McGroarty, 36:00. Smith, 39:39. Perreault, 46:34. Moore

Hosté: 13:50. D. Ločmelis, 52:48. D. Ločmelis

Domácí: Fowler (Augustine) – Hutson, Chesley (A), Fortescue, Casey, Buium, Rinzel, Pohlkamp – Moore, Gauthier (A), McGroarty (C) – Howard, Nazar, Brindley – Perreault, Smith, Leonard – Finley, D. Nelson, Snuggerud – Hayes.

Hosté: Rolovs (Feldbergs) – Fenenko (A), Bērziņš, Bulans, Kurbaka, Uljanskis, Urbanovičs, I. Ločmelis – Veckaktinš, D. Ločmelis (C), Vilmanis (A) – Borozinskis, Bukarts, Darzinš – Vutkevičs, Rullers, Mateiko – Mots, Ozollapa, Kruminš – Strādnieks.

Hinterobler, Murray – Konc, Schlegel

Frölundaborg, Göteborg (SWE)

2749 diváků

Domácí: 1:34. Stenberg, 18:00. Lekkerimäki, 65:22. Sandin-Pellikka

Hosté: 37:26. Hornecker, 49:10. Meile

Domácí: H. Hävelid (Thelin) – E. Pettersson, M. Hävelid, Lindstein, Willander, Salomonsson, Sandin-Pellikka, Johansson – Wahlberg, Östlund, Lekkerimäki – Öhgren (C), Bystedt, O. Pettersson – Stenberg, Edstrom, Unger Sörum – Born, F. Wagner, Forsfjäll – Rudslätt.

Hosté: Beglieri (Huet) – Muggli, Bünzli, Terraneo, Dionicio, Meile, Christe, Ustinkov – Müller, Taibel (C), Schild – Rod, Gredig, G. Weber – Reber, E. Meier, Hornecker – Braillard, S. Meier, Jenni.

Brander (FIN), Kohlmüller (GER) – Gustafson (USA), Rampír (CZE)

Scandinavium, Göteborg (SWE)

11 512 diváků

11

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20 České hokejové hry 2024

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.