Češi musí potvrdit postup | iSport.cz
31. prosince 2008 • 10:53

Češi musí potvrdit postup

Autor: ČTK
Trenér Marek Sýkora uděluje pokyny na tréninku hokejové dvacítky.
TOP VIDEA
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českou reprezentaci do dvaceti let čeká ve středu od 21:30 SEČ závěrečné utkání v základní skupině juniorského MS proti Kazachstánu. A pokud chtějí svěřenci trenéra Marka Sýkory postoupit do čtvrtfinále, musí proti zatím nejhoršímu celku šampionátu bodovat.Kazaši v dosavadních třech duelech nezískali ani bod, dokonce nedokázali vstřelit ani gól.

"Konečný krok bývá nejtěžší. Kazachstán je tradičně nepříjemný soupeř. Znám je ze svého působení v Rusku. Jsou to dobří hokejisté ve všech kategoriích," varoval před podceněním soupeře kouč Sýkora.

Menší výhodou pro jeho tým je, že svůj úterní zápas hráli odpoledne ottawského času zatímco Kazaši nastoupili až večer proti Spojeným státům. "Utkání s Amerikou je stálo hodně sil, proto použijeme stejný režim dne jako před zápasem s Německem. Chceme z hráčů shodit určitou zodpovědnost, Věřím, že závěrečný zápas ve skupině zdárně zvládneme," řekl Sýkora.

Čeští hokejisté tak v den utkání nebudou absolvovat ranní rozbruslení, ale po snídani se vydají na kratší procházku do města. "A pak bude následovat příprava na zápas po jednotlivých pětkách. Volím osobnější přístup k hráčům, aby šli do utkání v maximální pohodě," uvedl trenér české dvacítky.

Po svých svěřencích bude chtít aktivní nástup do zápasu. "Budeme na ně chtít vletět. Dostat je pod tlak, nahazovat puky do předbrankového prostoru, hodně střílet a zbavit se eventuální nervozity vstřelenou brankou," řekl směrem k dnešnímu utkání.

V utkání s Kazachstánem Češi nemohou počítat s útočníkem Štěpánem Novotným, který zápas s Německem nedohrál kvůli lehčímu otřesu mozku. Na jeho místo by se měl posunout Vladimír Růžička. Jinak by česká reprezentace měla být kompletní.

"Nejsem člověk, který rozdává na všechny strany optimismus, ale pro tentokrát pro nás neexistuje jiná varianta než vítězství. Musíme to zvládnout a postoupit do čtvrtfinále," dodal Sýkora před soubojem s týmem, jenž zatím inkasoval 36 branek a průměr má dvanáct obdržených gólů na utkání.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud