O debakl jsme si řekli sami, litoval Šindel | iSport.cz
27. prosince 2009 • 08:28

O debakl jsme si řekli sami, litoval Šindel

Autor: ČTK
Jaromír Šindel
TOP VIDEA
Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy
Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1 Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hodně rychle zapomenout budou muset čeští junioři na ostudný výprask 1:10 od Švédů, pokud chtějí na hokejovém šampionátu v Kanadě útočit na medaili, jak si předsevzali. Výběr kouče Jaromíra Šindela byl v sobotu Seveřanům vyrovnaným soupeřem jen úvodních pár minut, poté se zápas změnil v exhibici obhájců stříbra."K tomu se snad ani nedá nic říct, bohužel. Ten výsledek je krutý. Ale my jsme si o něj řekli sami. Po těch dvou přátelských utkáních s Amerikou a Kanadou jsme měli trošku jiné vidiny, než jak to dopadlo," řekl Šindel po nečekaně vysoké porážce.

Zápas však viděl očima realisty. "Švédské mužstvo je velice silné, je to favorit turnaje. My jsme s nimi hráli od počátku rovnocennou partii, měli jsme v úvodu víc šancí než oni. Bohužel po našich chybách v obraně nás trestali, všechno jim vycházelo. Dovolili si neuvěřitelné věci a potom už to z jejich strany byla exhibice," prohlásil Šindel.

Na soupisce Čechů figurovalo hned devět krajánků ze zámoří. Ti se s evropským stylem hokeje setkali poprvé a bylo to znát. Jediným úspěšným střelcem tak byl Jan Káňa z prvoligové Třebíče.

Tragédie. Dvacítka dostala od Švédů desítku >>>

"Máme hodně hráčů, kteří hrají v Kanadě. Ti se tu poprvé setkali s hokejem, který hrají Švédové. Prolínání útočných a obranných formací jim dělalo problémy. A to byl kámen úrazu," vypozoroval Šindel hlavní chybu.

Oporou českého týmu měl být zlínský gólman Jakub Sedláček. Jenže už na konci první části se nechal vystřídat. Čtyřikrát inkasoval, těžko mu však někdo mohl branky v jeho síti vyčítat. "Rozhodl se sám, nechal jsem to na něm. On musí vědět, kdy to má, nebo nemá smysl," dodal Šindel.

Hráčům nebylo po nepovedeném vstupu do turnaje do řeči. Výjimkou nebyl ani kapitán týmu Michal Jordán, který nastupuje v kanadské Ontario Hockey League. V prvním obranném páru se sice snažil se slávistou Vladimírem Rothem odrážet útoky soupeře, příliš se to však nedařilo. "Hlavní chybou bylo, že jsme nechytili jejich nástup. Prohráli jsme první třetinu 0:4. Narostla jim křídla a potom to už bylo těžké," uvedl Jordán.

Za stavu 4:0 pro Švédy už bylo prakticky rozhodnuto. Seveřané si pak zápas doslova užívali. "Měli velké sebevědomí, dovolili si věci, které by jinak za stavu 1:0 neudělali. Určitě byl také rozdíl ve hře v našem obranném pásmu. Nepokrývali jsme dobře hráče a oni si to dávali až do prázdné," konstatoval Jordán. "Naopak nás Švédové velmi dobře pokrývali a vytvořili jsme si jen málo šancí," dodal.

Po úvodních dvaceti minutách na turnaji tak nebylo v české kabině hráčům zrovna do smíchu. Přesto stále doufali v obrat. "Kdybychom nevěřili, tak už na ten led nevyjedeme. Burcovali jsme se a doufali, že také ty čtyři góly za jednu třetinu můžeme dát. Dali je ale oni," pokrčil rameny Jordán.

Napravit reputaci si mohou svěřenci kouče Jaromíra Šindela hned v noci z neděle na pondělí. Od půlnoci se utkají o body s Finskem.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud