6. května 2016 • 23:01

Fanoušci nám nevěřili, mrzelo české hráče. Teď snad začnou!

Autor: ,
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdo před utkáním tipoval výhru českého týmu, byl proti většině. Za naivku, bláhového snílka, možná až blázna. Ne nadarmo sázkové kanceláře uvedly, že více než 90% Čechů vsadilo na domácí sbornou. Perfektní úvodní vystoupení českého týmu na světovém šampionátu překvapilo téměř všechny. Svěřenci trenéra Vůjtka obětavým výkonem vybojovali vítězství 3:0 a turnaj rozjeli na výbornou.Skepse se dala pochopit. Český tým na turnaj přijel hodně nezkušený. Třináct nováčku si v utkání proti sborné odbylo svoji premiéru na velkém šampionátu. Premiéru, na kterou budou dlouho vzpomínat.

„Byli jsme připravení, že Rusové po nás doma půjdou a budou si chtít vytvářet tlak. Právě proto jsme chtěli být aktivní, abychom je do něj nepustili a nemohli hrát s pukem. Nebáli jsme se hrát a navíc nám pomohl první gól. Proti Rusům je vedoucí gól vždycky dobrý, protože pak musejí chodit do plných a vznikají v jejich obraně okénka,“ zhodnotil Roman Červenka, střelec druhé branky utkání.

Ten zároveň nechtěl nikterak přehánět euforii po překvapivé výhře nad jedním z favoritů turnaje. „Jsme samozřejmě strašně rádi, jak jsme to zvládli, ale tu radost bych nepřeháněl. Dominik Furch podal parádní výkon. Nebýt jeho, tak jsme nevyhráli. Euforii musíme logicky tlumit,“ dodal nejproduktivnější hráč poslední extraligové sezony.

Obránce Radim Šimek, jeden z debutantů na světovém šampionátu, se na premiéru hodně těšil. Po utkání unavený bek národního týmu tak zářil pochopitelně radostí. „Musím říct, že jsem si to užil, až na některé momenty, kdy nás zamkli v pásmu a byl jsem zralý na lázně, ale jinak to bylo dobré,“ uvedl třiadvacetiletý bek.

Jedna věc ale vítěze letošní extraligy trochu zklamala. „Když jsem četl komentáře od lidí, jak nám nevěřili, tak mě to hodně mrzelo. Jsem rád, že jsme to zvládli, tak doufám, že teď změní názor a začnou nám fandit,“ přeje si nejlepší hráč letošního play off extraligy. 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze