MS v hokeji 2019 | Za medailí! Nároďák dorazil vlakem na MS na Slovensko, provázel ho potlesk | iSport.cz
7. května 2019 • 14:20

Za medailí! Nároďák dorazil vlakem na MS na Slovensko, provázel ho potlesk

Autor: iSport.cz, kal
Češi už jsou v Bratislavě! Reprezentace dorazila do dějistě MS
TOP VIDEA
Sparta - Jablonec: Naprostá nádhera! Kanga vymetl růžek Hrubého brány, 2:0 Sparta - Jablonec: Naprostá nádhera! Kanga vymetl růžek Hrubého brány, 2:0
Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští hokejisté dorazili do dějiště MS v hokeji 2019 na Slovensko. Patnáct hráčů a velká část realizačního týmu nastoupila v úterý před desátou hodinou do speciálního vagonu první třídy, který byl připojen k běžnému spoji do Budapešti. Cílová stanice: Bratislava. Po cestě nastoupil zbytek výpravy, v Břeclavi se připojil i kapitán Jakub Voráček. Kolem druhé hodiny odpoledne pak hokejisté vystoupili v hlavním městě Slovenska, kde národní tým už v pátek vstoupí do šampionátu duelem proti obhájcům titulu ze Švédska. V Praze na hlavním nádraží se u odjezdu sešly desítky fanoušků, kteří hokejisty vyprovodili potleskem."Je dobrý, že nejedeme po D1, nebudeme trčet někde v zácpě, dorazíme na čas a stihneme všechny povinnosti, které máme," liboval si před odjezdem asistent trenéra Robert Reichel.

SE SIMONOU na MS: Směr Bratislava! Podívejte se exkluzivně do vlaku za reprezentanty

"Den bude takový normální, nebudeme závislí na tom, jestli se něco stane na dálnici. Myslím si tedy, že cesta vlakem je daleko lepší. Přiznám se, že na šampionát jedu vlakem poprvé. Bude to pro mě premiéra," vykládal jeden z členů slavné české zlaté generace.

A jak by se mu líbil návrat na hlavní nádraží s medailí? "Je to ještě daleko, ale určitě by to bylo příjemné. Uděláme maximum pro to, aby kluci zažili to, co jsme zažívali my. Přeju jim to. Věřím, že síla v mužstvu je," dodal Reichel.

Sestav si vlastní tým na MS v hokeji a hraj o 200 tisíc >>

Kapitán Jakub Voráček do reprezentačního expres vagonu nasedl v Břeclavi
Kapitán Jakub Voráček do reprezentačního expres vagonu nasedl v Břeclavi

Poprvé vlakem na zápasy vyrazil i Jakub Vrána. "Pustím si písničky a možná si trochu zdřímnu," popsal své plány před odjezdem. Na šampionát je útočník Washingtonu hodně nažhavený. "Těším se strašně moc. Máme skvělou partu. Nechci se nějak nechat rušit, ale pokud to vyjde, tak do Bratislavy dorazí i rodina. Bude to skvělé," hlásil Vrána na nádraží.

Po zranění už je prý zase fit. "Cítím se o hodně lépe, než když jsem přiletěl. Už jsem se srovnal s časem a dobře jsem potrénoval. Jestli nastoupím už v pátek, není moje rozhodnutí, záleží na trenérovi, už jsem ale připravený," dal jasně najevo.

I on by se za necelé tři týdny rád vrátil do Prahy s cenným kovem. "Samozřejmě. Poslední léta jsme se nedokázali dostat přes čtvrtfinále a moc dobře víme, co to pro Českou republiku znamená. Rozhodně tam jedeme s tím, abychom udělali úspěch," hlásil odhodlaně.

Vše o MS v hokeji 2019 na Slovensku najdete zde »

 

Skupina B

Z V VP PP P Skóre B
1. Rusko 7 7 0 0 0 36:7 21
2. Česko 7 6 0 0 1 39:14 18
3. Švédsko 7 5 0 0 2 41:21 15
4. Švýcarsko 7 4 0 0 3 27:14 12
5. Lotyšsko 7 3 0 0 4 21:20 9
6. Norsko 7 2 0 0 5 19:33 6
7. Itálie 7 0 1 0 6 5:48 2
8. Rakousko 7 0 0 1 6 9:40 1

 
Aktuální zápasy
Články odjinud