Češi v přípravě na MS bez prohry! Ovládli České hokejové hry

Autor: iSport.cz
0
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně

Česká hokejová reprezentace v přípravě na mistrovství světa v hokeji 2021 odehrála celkem devět zápasů. První část přípravy tvořily duely s Rakouskem, Německem a Slovenskem v rámci Euro Hockey Challenge. Týden před zahájením šampionátu pak reprezentace v Praze odehrála České hokejové hry, kde se tradičně střetla s výběry Finska, Švédska a Ruska. Sbornou v generálce na mistrovství světa Češi smetli 4:0.

Přípravné zápasy české hokejové reprezentace

V první fázi přípravy na MS v hokeji 2021 se česká reprezentace utká v rámci Euro Hockey Challenge vždy dvakrát s Rakouskem, Německo a Slovenskem. Týden před zahájením světového šampionátu pak na český tým čekají tradiční soupeři ze série Euro Hockey Tour. V generálce na mistrovství světa v hokeji čeká na české hokejisty v sobotu 15. května Rusko.

22. dubna 2021, Rakousko - Česko 0:5
Čeští hokejisté vyhráli v úvodním utkání Euro Hockey Challenge ve Vídni nad Rakouskem 5:0. Dvě branky v prvním přípravném zápase před mistrovstvím světa v Rize vstřelil Robin Hanzl, skórovali také Tomáš Zohorna, Andrej Šustr a Filip Suchý. Gólman Roman Will udržel ve svém sedmém utkání v dresu národního týmu podruhé čisté konto.

24. dubna 2021, Česko - Rakousko 7:2
Sedm hráčů si v utkání proti Rakousku odbylo reprezentační debut. Češi v přípravném duelu vyhráli v Jindřichově Hradci 7:2 a navázali na čtvrteční výhru 5:0 ve Vídni. Byla to ale pořádná šichta. Svěřenci trenéra Filipa Pešána dvakrát prohrávali, po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2. V závěrečném dějství čeští mladíci nasázeli hned pět gólů, postupně se trefili Filip Suchý, Petr Kodýtek, kapitán Jakub Flek, Šimon Stránský a Luboš Horký.

29. dubna 2021, Německo - Česko 1:4
Čeští hokejisté vyhráli i třetí zápas v přípravě před mistrovstvím světa v Lotyšsku, když v utkání Euro Hockey Challenge porazili v Norimberku domácí Německo 4:1. Dva góly dal Lukáš Radil, po jednom přidali další útočníci Matěj Blümel a Ondřej Beránek. Němci se prosadili před koncem druhé třetiny za stavu 0:2.

1. května 2021, Německo - Česko 4:5
V odvetném utkání Euro Hockey Challenge zdolali svěřenci kouče Filipa Pešána i přes dvoubrankové manko v Norimberku domácí Německo 5:4. Prémiérový reprezentační gól vsítil Radim Šalda, další gól přidal Matěj Blümel a o vítězství rozhodli ve třetí třetině David Tomášek a dvěma góly Jakub Galvas.

6. května 2021, Česko - Slovensko 2:0
I pátý zápas v přípravě na mistrovství světa skončil pro české hokejisty vítězně, když v Praze porazili Slovensko 2:0. Dobře hrajícího soupeře svěřenci trenéra Filipa Pešána zlomili až dvěma góly v rozmezí 45 sekund ve třetí třetině. V 54. minutě se prosadil Rudolf Červený a chvíli po něm skóroval David Tomášek. Brankář Roman Will udržel v zápase čisté konto.

7. května 2021, Česko - Slovensko 2:1
Čeští hokejisté porazili Slovensko i ve druhém zápase v Praze a před světovým šampionátem v Rize zvítězili již pošesté za sebou. Východním sousedům se sice povedlo ukončit dlouhé čekání na gól, čistým průstřelem od modré ale o dalším triumfu party kouče Filipa Pešána rozhodl obránce Andrej Šustr. Vítěznou premiéru v reprezentačních barvách zažil liberecký brankář Petr Kváča.

12. května 2021, Česko - Finsko 2:1
Výkop domácího turnaje se povedl. Český národní tým zahrál proti Finsku v úvodním duelu Českých hokejových her zdařilé představení. Výsledek? Těsný, 2:1. Herně však domácí v pražské O2 aréně dominovali, o výhře v 3. třetině rozhodl Matěj Stránský. V brance pak předvedl jistý výkon gólman Roman Will.

13. května 2021, Česko - Švédsko 3:2p
Čeští hokejisté na Českých hrách v pražské O2 areně porazili Švédsko 3:2 v prodloužení a vyhráli i osmé přípravné utkání před mistrovstvím světa v Rize. V čase 62:27 rozhodl Matěj Stránský. Dvě branky vstřelil Filip Zadina, který ve třetí třetině dvakrát odpověděl na vedení Seveřanů.

15. května 2021, Česko - Rusko 4:0
Česká reprezentace přejela Rusko v generálce na mistrovství světa jednoznačně 4:0. Národní tým zároveň bez jediného zaváhání ovládl České hokejové hry, druhé místo bralo se čtyřmi body Švédsko. Výborně se uvedl po příletu ze zámoří Filip Zadina, který nasázel tři góly ve dvou zápasech.

0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.