Reprezentace -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Česko - 22. dubna 2021   17:15

0:5
(0:1, 0:2, 0:2)
Česko
Česko
11:27' T. Zohorna   • 30:33' Hanzl   • 36:59' Šustr   • 47:22' Suchý   • 58:31' Hanzl
Rakousko
Fichtner, Huber – Gatol, Riecken
Česko

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste ho sledovali. Přeji pěkný večer a u dalších přenosů se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr
Je rozhodnuto, česká reprezentace dokázala v prvním přípravném utkání před MS porazit Rakousko jasně 5:0. V poslední dvacetiminutovce přidali Češi ještě dva góly. Filip Suchý dokázal ve 48. minutě objet rakouskou klec a zasunout puk do brány. Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou pak ještě skóroval dnes podruhé Robin Hanzl, který obdržel puk do předbrankového prostoru, odkud jej poslal rovnou do sítě.
59:29'
Kodýtek sám zakončoval zprava, jeho rána ale v síti neskončila.
58:31'
Česko právě vstřelilo branku!
ROBIN HANZL na závěr utkání přidává pátý gól a dnes si připisuje druhý zásah poté, co obdržel puk od Radila a z přebrankového prostoru jej přesměroval za Starkbaumova záda. Asistence: Lukáš Radil.
57:56'
Roman Will pro jistotu zakrytím puku pozastavuje hru.
56:50'
Spannring poslal rychlý puk na bránu od modré, Will ale jeho pokus zastavil
55:58'
Hosté kombinovali před rakouskou bránou, hru ale zastavují sudí z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.
54:55'
Rakousko se ještě v posledních minutách snaží v útočné třetině, hosté se ale činí i v obranně.
53:40'
Češi pálili hned po vhazování, domácí brankář byl ale na tuto šanci připraven.
52:47'
Jordán to zkoušel od modré, Starkbaum ale jeho střelu odrazil betonem.
51:55'
Sklenička obdržel přihrávku před bránu, zblízka ale domácího gólmana překonat nedokázal.
50:55'
Čeští hokejisté ani s pohodlným vedením nepolevují a snaží se dostávat před rakouskou bránu.
48:10'
Benjamin Nissner (AUT) si vysloužil dvouminutový trest za sekání.
47:22'
FILIP SUCHÝ se dokázal rychle obtočit kolem rakouské brány a snažil se zasunout puk za Starkbauma, kotouč nakonec doklouzal brankovištěm až za čáru. Asistence: David Sklenička.
46:28'
Na druhé straně pálil Rauchenwald, ten ale zprava českou svatyni přestřelil.
45:00'
Jakub Flek byl znovu velmi blízko vstřelení gólu. Po zaváhání rakouské rozehrávky se dostal do souboje s osamoceným Starkbaumem, domácí gólman ale dokázal i třetí velkou šanci tohoto rychlíka zastavit.
44:06'
Robin Hanzl (CZE) si vysloužil dvě minuty za podrážení.
43:57'
Zachar přihrával do předbrankového prostoru, najíždějící Mozík se ale k zakončení nedostal.
42:18'
Jakub Pour se vydal do rychlého protiútoku, jeho rána od kruhů ale v Starkbaumově síti neskončila.
41:50'
Po vypršení trestu se naopak dostávají do útoku rakouští hokejisté.
40:53'
Češi se snaží v přesilovce na úvod poslední třetiny usadit v útočné třetině, to se jim ale zatím nedaří.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Po čtyřiceti minutách vede český výběr na Rakouskem už 3:0. Na úvod třetiny se únikem blýskl karlovarský Jakub Flek, který je v dnešním zápase zatím nejaktivnějším střelcem, svým blafákem ale Starkbauma překonat nedokázal. Druhou českou branku přidal Robin Hanzl v polovině periody poté, co chtěl přihrávat na Radila, do jeho rozehrávky ale zasáhl domácí Rauchenwald, který si puk srazil do vlastní brány. Tři minuty před druhou sirénou se pak prosadil Andrej Šustr, ten vyslal kotouč pod víko rakouské klece z levého kruhu.
40:00'
39:52'
Flek obdržel do předbrankového prostoru přihrávku, z první přesměroval kotouč jen za Starkbaumovu bránu.
39:16'
Benjamin Baumgartner (AUT) si odpyká dovuminutový trest za sekání.
37:26'
Hynek Zohorna pálil z mezikruží, domácí gólman ale jeho pokus odrazil do ochranné sítě.
36:59'
ANDREJ ŠUSTR posílá Česko do tříbrankového vedení. Parádní střelou z levého kruhu vyslal puk pod víko rakouské brány a navyšuje hostující vedení. Asistence: Jakub Pour.
36:42'
Český výběr se přesouvá před Starkbauma a znovu kombinuje.
35:36'
Ulmer si sjel do pravého kruhu a následně vypálil bekhendem, Roman Will ale i v této nelehké situaci svůj tým podržel.
34:40'
Rakousko v druhé přesilovce po sobě už poměrně zatápí v českém obranné třetině.
33:40'
Lukáš Radil (CZE) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.
30:33'
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Ve vlastním oslabení se do kombinace dostal ROBIN HANZL s Radilem. Hanzl chtěl druhému jmenovanému přihrát na druhou stranu, trefil však hokejku Alexandera Rauchenwalda, který si srazil puk do vlastní brány. Asistence: Lukáš Radil.
30:20'
Michal Jordán (CZE) míří na dvě minuty na trestnou lavici za zdržování hry, vyhození puku mimo hrací plochu.
29:59'
Horký obdržel přihrávku ve středním pásmu, do útku se mu ale přejít nepodařilo.
28:15'
Rakousko se při pokusu o průnik do útočné třetiny dostává do ofsajdu.
Komerční přestávka.
27:36'
Will musel zasahovat proti Kirchschlägerově ráně, to se mu ale podařilo, a tak je Česko i nadále ve vedení.
26:50'
Beránek vystřelil zpoza kruhů, domácí brankář ale jeho pokus zachytil do lapačky.
26:12'
Kragl chtěl pálit od modré, puk mu ale ujel až do středního pásma. Rakousko se tak musí vracet.
25:01'
Sklenička mířil sám s pukem na bránu, v mezikruží ale ztratil nad pukem kontrolu, a tak z možné střely sešlo.
24:12'
Mozík poslal dělovku na bránu od modré, Starkbaum ale bez problému jeho ránu zastavil.
22:55'
Beránek se snažil najít před bránou Suchého, byl ale neúspěšný.
21:25'
Radil pálil z velkého úhlu, domácí brankář ale jeho ránu zastavil.
20:33'
Jakub Flek znovu zahrozil, od modré mířil s kotoučem sám proti Starkbaumovi, jeho blafák ale skončil na betonu rakouského gólmana.
20:17'
První vhazování prostřední části patřilo hostům, kteří si puk zavezli za vlastní bránu.
20:01'
První perioda byla z obou stran poměrně opatrná. První větší šanci si vytvořili Češi poté, co Jakub Flek vyrazil z trestné lavice rovnou do útoku, jeho pokus byl ale mimo. Druhá solidní akce přišla v polovině třetiny poté, co Hanzl obdržel přihrávku mezi bránící hráče, jeho zakončení ale skončilo mimo Starkbaumovu bránu. Ve 12. minutě už se ale přeci jen tým Filipa Pešána dočkal. Hynek Zohorna za rakouskou klecí získal puk a vzápětí nabil najíždějícímu bratrovi Tomášovi, který si počkal a následně s klidem poslal puk do odkryté sítě. Na závěr úvodního dějství se dočkali i čeští hokejisté, kteří zahájí druhou periodu v početní výhodě.
20:00'
19:51'
Martin Ulmer (AUT) je prvním hráčem na rakouské trestné lavici. Dvě minuty jde odpykat za hráčskou lavici, jelikož jeho tým hrál v šesti.
19:34'
Beránek se snažil nabít před bránu Dufkovi, ten ale při zakončení promáchl.
19:00'
Běží poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.
18:10'
Zündel zkusil pozornost Willa z první, ale jeho projektil zaplul přímo do lapačky vděčného gólmana.
17:59'
Snažení hostí bylo tentokrát bezúspěšné, po špatné rozehrávce se puku zmocnilo Rakousko.
16:36'
Ščotka vystřelil zpoza levého kruhu, rakouskou klec ale těsně minul.
15:57'
Čeští hokejisté jsou s kotoučem znovu před Starkbaumem a vymýšlejí recept na druhý gól.
14:56'
Schneider se snažil zmocnit české rozehrávky v útočném pásmu, díky rychlé reakci hostí byl ale neúspěšný.
14:03'
Mozík poslal rychlý puk na bránu od modré, Starkbaum ale sklapl betony a tento pokus zneškodnil.
Po úvodním gólu zápasu přichází druhý reklamní brejk první třetiny.
12:51'
Na druhé straně teď hrozil od modré Ulmer, Willovu bránu ale netrefil.
11:27'
Je tu první branka zápasu! Hynek Zohorna dokázal za bránou domácích získat puk a okamžitě jej předal najíždějícímu TOMÁŠI ZOHORNOVI, který si počkal a střelou do odkryté klece poslal Čechy do vedení. Asistence: Hynek Zohorna.
10:19'
Flek to zkusil zleva od mantinelu, soupeřovu bránu ale přestřelil.
09:53'
Horký tvrdě pálil zprava, rychlá střela ale našla cíl na mantinelu za rakouskou svatyní.
09:10'
Hanzl obdržel přihrávku mezi bránící hráč k levému kruhu, jeho následný pokus ale skončil mimo Starkbaumovu klec.
08:14'
Jordán si sjel od mantinelu nablízko před Starkbauma, k zakončení se ale nedostal.
07:55'
Rakouské mužstvo posílá kotouč na zakázané uvolnění.
Čeká nás první komerční přestávka.
06:32'
Radil nahrával z otočky do mezikruží, najíždějícímu Hanzlovi ale skončil puk na bruslích, a tak z této šance Pešánův výběr těžit nemůže.
04:57'
Rakušanům se daří hosty držet v jejich třetině. Ani jednomu z celků se zatím nedaří vymyslet nějakou zajímavější akci.
03:54'
Čechům se nedařilo dostat z vlastního pásma, následná rozehrávka pak skončila icingem.
02:35'
Jakub Flek vyrazil z trestné lavice do rozjetého útoku svých spoluhráč, ve kterém nakonec dostal prostor ke střele. Jeho rána zpoza levého kruhu ale Starkbauma nepřekvapila.
01:46'
Domácí jsou sice v početní výhodě, národní tým České republiky ale svého soupeře doposud nepustil ke střele.
00:30'
Jakub Flek (CZE) se stává prvním vyloučeným v dnešním utkání, český útočník si vysloužil dvě minuty za hákování.
00:10'
Po úvodním buly se s kotoučem dostává do útočného pásma Rakousko.
00:01'
Ve Vídni se už schyluje k první generálce, která začne za několik málo minut.

Rakousko: Starkbaum (Schmidt) – Brunner, Maier – Hackl, Zündel – Kirchschläger, Jakubitzka – Schnetzer, Kragl – Raffl (C), Rauchenwald, Huber – Harnisch, Baumgartner, Schneider – Richter, Nissner, Gaffal – Spannring, Kainz, Ulmer

Česko: Will (Frodl) – Sklenička, Šustr – Ščotka, Mozík – Mašín, Jordán (A) – Šalda – Pour, Kodýtek, Flek – H. Zohorna, T. Zohorna (C), Blümel – Zachar, Hanzl (A), Radil – Horký, Suchý, Beránek – Dufek

Rozhodčí: Fichtner, Huber – Gatol, Riecken.
Česko Tým pod vedením Filipa Pešána má za sebou v aktuální sezoně už tři akce. Reprezentační činnost zahájili Češi na Karjala Cupu, ze kterého odjeli na druhém místě. Následoval Channel One Cup, který už se tolik nevydařil. Po jediné výhře nad Švédskem se vrátil národní tým domů z posledního místa. Zatím závěrečnou letošní zkouškou byl turnaj Beijer Hockey Games, i tam podobně jako na předchozí akci skončili Češi na poslední příčce s dvěma body, které získali po prohrách se Švédskem v prodloužení a Finskem po samostatných nájezdech.
Rakousko Národní výběr našeho jižního souseda se s českou výpravou potkal naposledy v roce 2019 v rámci Euro Hockey Challenge. V obou dubnových zápasech zvítězil tým z České republiky. Ten první zvládli Češi poměrem 3:1, druhý vybojovali až v samostatných nájezdech a zvítězili 5:4.
Krásný čtvrteční podvečer všem hokejovým fanouškům. Čeká nás první z přípravných zápasů před Českými hokejovými hrami a následným mistrovstvím světa. V úvodním duelu zavítají čeští reprezentanti do Vídně, kde je čeká střetnutí s výběrem Rakouska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.