Will (Růžička) – Šustr, Vitásek, Mozík, Musil D., Jordán (C), Mašín, Ščotka – Zohorna, Červený, Blümel, Tomášek, Hanzl (A), Radil, Musil A., Najman, Kousal, Lenc (A), Špaček, Stránský.
Pešina, Šindel – Špůr, Ganger
Slovensko
Hudáček (Tomek) – Nemec, Jánošík (C), Kňažko, Rosandič, Grman, Gernát, Gachulinec, Koch – Cehlárik (A), Hrivík (A), Slafkovský, Faško-Rudáš, Sukeľ, Holešinský, Regenda, Roman, Liška, Buc, Kollár, Hrehorčák.

Je dobojováno, český tým pokračuje ve vítězném tažení v rámci přípravných zápasů na Mistrovství světa v Rize, když si připsal výhru i v pátém utkání v řadě. O osudu dnešního derby rozhodlo 45 vteřin hry ve třetí třetině, během kterých dokázali domácí Češi odskočit do rozhodujícího dvoubrankového náskoku, když se postupně prosadili Rudolf Červený s Davidem Tomáškem. Pro Slovensko je konečný výsledek možná trochu krutý, mladý výběr trenéra Ramsayho rozhodně nepředvedl špatný výkon, dá se říci, že v prvních dvou třetinách měl i více ze hry, ale Čechy podržel pozorný brankář Roman Will. Odveta je na programu hned zítra, kdy se hole Čechů a Slováků skříží ve 20:00. Já vám děkuji za pozornost při sledování přenosu a přeji příjemný zbytek večera.

59:06'
Hrivík obral na modré čáře o puk Tomáška a v přečíslení dva na jednoho připravil střelu pro Cehlárika, ten však z voleje nevyzrál na Willa, jenž se stačil včas přesunout.
58:34'
Hanzl poslal puk na volej Stránskému, ten však puk ideálně netrefil a kotouč opouští obranné pásmo Slovenska.
57:41'
Lenc poslal puk na hranici brankoviště, kde se jej Hanzl snažil ještě poslat do jasné pozice Stránskému, vyšperkování české souhry však slovenská obrana nepřipustila, i tak se nadále musí bránit sevření českého týmu.
57:15'
Vyloučení v týmu Slovensko (Sukeľ – 2 min., podrážení).
56:48'
Češi drží puk u mantinelu v obranném pásmu, mezitím čas běží, což určitě domácím hráčům vyhovuje.
56:15'
Vitásek poslal puk Radilovi, jenž zakončoval bekhendem, Hudáček si jeho střelu pohlídal a zasáhl lapačkou, po komerční přestávce se bude vhazovat před slovenskou brankou.
55:59'
Češi odehráli puk do středního pásma a mohou na led poslat čerstvé síly.
55:34'
Oddechový čas pro český tým.
55:34'
Češi se nyní vysvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
55:33'
Slováci se snaží vrátit do zápasu a hledají prostor v útočném pásmu.
54:17'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi okamžitě odskakují do dvoubrankového náskoku! Zmatku před brankou Hudáčka využil Blümel, když vyzval ke skórování DAVIDA TOMÁŠKA a ten trefil přesně nad betony slovenského brankáře. Asistence: Matěj Blümel.
53:32'
Český tým otevírá skóre! Vše začalo po vhazování před brankou Willa, kde se ke kotouči u mantinelu dostal Šustr a poslal jej Radilovi, jenž se ocitl v přečíslení dva na jednoho s RUDOLFEM ČERVENÝM, ten přihrávkou Radila nepohrdl a z voleje prostřelil Hudáčka. Asistence: Lukáš Radil, Andrej Šustr.
53:23'
Slováci se nyní osmělují v útočné činnosti a snaží se opět zatopit obraně domácího výběru. Will byl nyní nucen hru přerušit a následuje komerční přestávka.
52:26'
Cehlárik se dostal v útočném pásmu do slibné střelecké pozice, mířil na vzdálenější tyč, další pohotový zákrok vytáhl brankář Will.
51:43'
Slováci vypudili Čechy z obranného pásma a nyní se snaží zabezpečit hlavně střední třetinu hřiště, kde se české útočné snahy rozbíjí.
50:08'
Slavkofský našel v ideálním postavení Sukeľa, tomu však puk přeskočil čepel hole a ze slibně se rodící příležitosti nic moc nebylo.
49:41'
Stránský to zkusil z ostrého úhlu, rozvlnil však pouze boční síť slovenské brány.
49:21'
Mašín nabil na modré čáře Jordánovi, jeho projektil zamířil do bruslí clonícího Búce a následně mimo ledovou plochu, po komerční pauze se bude vhazovat před brankou Slovenska.
48:26'
Čtvrtá formace českého týmu znovu na chvíli sevřela Slováky v obranném pásmu, ale k žádné vážnější příležitosti se nedostala.
47:50'
Špaček nyní ujížděl do přečíslení dva na jednoho podporován Mozíkem, prvně jmenovanému se však nepodařilo poslat ideální přihrávku.
47:38'
Tuhé souboje o puk probíhají za brankou českého týmu.
47:00'
Hrivík našel v útočném pásmu dobře postaveného Holešinského, jenž zakončoval z pádu, branku Willa však těsně minul.
45:54'
Znovu se hraje ve vysokém tempu, více ze hry mají také v úvodu třetí třetiny hosté ze Slovenska, Češi se obtížně dostávají na dostřel Hudáčkovy klece.
45:03'
Slovenským obráncům se znovu daří rychle přistupovat k českým útočníkům, kteří se jen s těží dostávají ke kombinaci v útočném pásmu.
44:16'
Will znovu v souboji se Slafkovským, který tentokrát zakončoval z ostrého úhlu, český brankář zasáhl svou maskou.
43:42'
Lenc nyní připravil střeleckou pozici Stránskému mezi kruhy, nejlepší střelec české extraligy však branku minul.
43:21'
Slovákům se znovu dařilo držet útočné pásmo, akci hostů zakončil střelou Kollár, Will byl připraven zasahovat.
42:32'
Český tým je kompletní, Slovensku se nepodařilo využít ani druhou přesilovou hru v utkání.
41:57'
Znovu je kotouč až u Hudáčka.
41:37'
Cehlárikova střela skončila mimo a Hrivík se k dorážce nedostal, český tým poté vyhodil.
40:50'
Nyní se rodily velké možnosti na obou stranách, po vyhození dojel puk Najman a směřoval jej před branku Flekovi. Ovšem záhy se do dalšího samostatného úniku dostal opět slovenský mladíček Slafkovský a Will měl opět plné ruce práce při likvidaci jeho nájezdu!
40:37'
Českému týmu se podařilo ihned vyhodit.
40:32'
Vyloučení v týmu Česko (Vitásek – 2 min., držení).
40:01'
Ani po dvou třetinách federálního derby jsme se nedočkali vstřelené branky. Slovenský tým nejprve navázal na úvodní dějství, když v první desetiminutovce druhé třetiny sevřel český tým v obranném pásmu. Aktivní hru Slováků podpořila i přesilová hra, ve které se však hosté z otevření skóre neradovali. Češi se osmělili až v polovině základní hrací doby, kdy se jim podařilo na delší čas uzamknout Slováky, ale největší příležitost měl paradoxně slovenský mladíček Slafkovský, jenž se řítil zcela osamocen na Willa, jenž mu však druhou trefu v národním týmu odmítl. To však nic nemění na tom, že tento slovenský talent o sobě dává na ledě hodně vědět. Za Čechy byl blízko otevření skóre Lenc, když v přečíslení dva na jednoho volil individuální zakončení, ale i slovenský strážce svatyně Hudáček se zatím prezentuje bezchybným výkonem. Hra měl znovu rychlý spád, dokonce ve druhé třetině byla i pasáž trvající déle než sedm minut bez přerušení. Třetí třetina odstartuje přibližně v 18:53.

39:12'
Němec se ocitl ve slibné střelecké pozici, Will jeho střelu dokázal udržet, a zabránil tak možným dorážkám číhajících slovenských hráčů.
38:32'
Na druhé straně to zkusil z pravého kruhu Hrehorčák, Will měl prostor u bližší tyče dobře pokrytý a puk vyrazil.
38:22'
Český tým však hru rychle přenesl před Hudáčka, kde se jej od modré čáry snažil zaskočit Šustr, slovenský brankář však měl na puk dobrý výhled a bez problému zasáhl.
37:53'
Slováci navazují na start druhé třetiny a drží Čechy v obranném pásmu.
37:06'
V posledních okamžicích byl aktivní slovenský obránce Gernát, ale ani jeden ze tří střeleckých pokusů nepřinutil brankáře Willa k zákroku.
36:26'
Slováci se snaží otupit český nápor a nyní se znovu vracejí k hlubokému napadání české rozehrávky, což evidentně domácímu výběru dělá problémy.
35:25'
Čtvrtý útok českého týmu je zatím asi nejaktivnější z formací, které do dnešního zápasu poslal trenér Filip Pešán, na teč byl nyní připraven Stránský, nahozený puk však dokázal Hudáček zachytit jako první.
34:52'
Lenc se nyní řítil na Hudáčka z pravého křídla, mohl ještě přihrávat Špačkovi, nakonec však zvolil individuální zakončení, ale na pozorného slovenského brankáře nevyzrál. Následuje další komerční přestávka.
34:33'
Další střelecký pokus zaznamenal Jordán, tentokrát už musel Hudáček puk vyrážet.
34:12'
Flek zakončoval rychlý protiútok českého týmu, Hudáček však zasahovat nemusel.
33:10'
Češi rychle otočili hru a snaží se znovu hledat prostor ve slovenském obranném pásmu.
32:21'
Slafkovský se nyní dostal k samostatnému úniku po přihrávce Holešinského, slovenský mladík se snažil překonat Willa střelou nad lapačku, český brankář však znovu zachoval klid a tutovou příležitost slovenského útočníka zneškodnil a stejně tak reagoval i na dorážku Sukeľa.
31:57'
Češi se nadále drží s pukem v útočném pásmu, ale jejich akce zatím nevedou k výraznějšímu ohrožení Hudáčkovy branky.
31:27'
Nyní se podařilo čtvrté formaci českého týmu zatopit slovenskému brankáři, ve skrumáži se orientoval Lenc, ale jeho další pokus byl sražen do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
31:13'
Lencovo nahození končí mimo slovenskou branku, Češi se nadále drží s pukem v útočném pásmu.
30:16'
Slováci chytře vyhodili a mohou na led poslat čerstvé síly.
29:45'
Českému týmu se nyní daří držet puk v útočném pásmu, ale k zakončení se domácí borci nedostávají.
28:22'
Červený se snažil po delší době dostat puk do obranného pásma Slovenska, obránci hostujícího celku však mají dobře zabezpečenou modrou čáru.
27:29'
Hra má opět rychlý spád, jsme svědky další dlouhé pasáže bez přerušení. Slováci jsou nadále aktivnějším týmem a prezentují se velmi dobrým pohybem.
26:30'
Na druhé straně se k prudké střele z pravé strany dostal Stránský, Hudáček vyrazil a z dorážky se snažil uspět Flek, branku však minul.
25:38'
Slovensko se nadále snaží těžit z vybudovaného náporu v přesilové hře a v útočném pásmu dělají české obraně problémy.
25:00'
Další slibná akce slovenského mladíčka Slafkovského, tentokrát se dostal za českou obranu a Will měl s jeho kličkou hodně práce, nakonec se českému brankáři podařilo udržet čistý štít!
24:51'
Češi jsou v plném počtu.
24:23'
Českému týmu se podařilo vyhodit, Slováci začínají od Hudáčka.
24:06'
Slafkovský mířil do odkryté české branky, ale minul!
23:10'
Čechům se podařilo ihned vyhodit.
22:51'
Vyloučení v týmu Česko (Stránský – 2 min., krosček).
22:39'
Stránský zavážel puk do útočného pásma, zde však jeho průnik odmítl obranným zákrokem Rosandič.
21:48'
Češi se snaží oproti první třetině přidat na pohybu v útočném pásmu, slovenská obrana zatím s Čechy drží krok.
21:15'
Blümel vyzval ke střele Červeného, jeho střelu z voleje zachytil Hudáček v lapačce a ještě stačil i rozehrát.
20:57'
Mozík nyní u mantinelu zastavil průnik slovenského útočníka Sukeľa.
20:26'
Hrivík se dostal k odraženému puku a okamžitě napřáhl na hranici levého kruhu, Will znovu včas sklepl betony.
20:01'
Úvodní dějství nepřineslo vstřelenou branku, blíž k otevření skóre však měli Slováci. Mladý výběr trenéra Ramsayho se v Praze zatím prezentuje velmi sympatickým a svižným hokejem. Nejblíž ke vstřelení vedoucí branky byl slovenský útočník Holešinský, když se mu podařilo překonat Willa po usměrnění Rosandičovy přihrávky, ale puk zastavila tyčka české branky. Utkání je zatím disciplinované, zatím jsme nebyli svědky ani jedné přesilové hry. Druhá třetina započne přibližně v 18:07.

Střely na branku:

CZE: 4
SVK: 10
20:00'
19:56'
Šustr se snažil ještě v závěru první třetiny ohrozit slovenskou branku, ale puk přes obrannou zeď slovenské obrany neprošel.
19:03'
Romanova střela byla zablokována skrumáží hráčů před brankou, v pádu se Holešinskému podařilo ještě připravit zajímavou příležitost pro Sukeľa, ten však českou branku minul!
18:20'
Čechům se znovu nedaří rozehrávka, Slováci velmi hluboko napadají a z toho pramení nepřesnosti ve hře českého týmu.
17:16'
Tomášek poslal puk od mantinelu na hůl Radila, jeho střelu dokázal Hudáček pohotově vyrazit.
17:07'
Dlouhý souboj o kotouč u mantinelu ve slovenském obranném pásmu končí hvizdem rozhodčího, vhazovat se bude před Hudáčkem.
16:19'
Češi se nyní marně snaží najít cestu vedoucí k ohrožení slovenské branky, ale obrana soupeře pracuje maximálně zodpovědně a velmi rychle přistupuje k českým hráčům.
15:24'
Až nyní se českému týmu podařilo vymanit ze slovenského sevření a puk se na chvíli dostal do obranného pásma východních sousedů.
14:56'
Mladíček Slavkovský se nyní dostal v krátkém sledu ke dvěma příležitostem, nejprve tečoval nahozenou střelu a poté se snažil najít skulinku v české brance z hranice brankoviště, Will je zatím bezchybný.
14:35'
Slovensko je nyní mimořádně aktivní a nadále drží český tým sevřený v obranném pásmu.
13:57'
Holešinský usměrňoval prudkou přihrávku Rosandiče a puk orazítkoval tyčku české branky!
13:26'
První slovenský útok je v obranném pásmu Česka aktivní, ke slibné koncovce se dostal Hrivík, když se z otočky snažil puk usměrnit mezi Willovy betony, český brankář byl však znovu maximálně ve střehu.
13:12'
Další dobrá reakce českého brankáře, který měl lapačku včas u bližší tyče proti schované střele Cehlárika.
12:24'
Na druhé straně se Slováci dostali k přečíslení 2 na 1, které zakončoval Liška, Will znovu dokázal úspěšně zasáhnout a skóre je nadále bezbrankové.
12:15'
Vitásek našel dobře postaveného Najmana, ten už měl ideální pozici na to, aby se pokusil Hudáčka překonat, ale chtěl ještě vyšperkovat akci pro Radila, k tomu už se však puk nedostal.
11:13'
Češi aktivně napadají slovenskou rozehrávku, ti se nemohou zatím dostat skrz střední pásmo.
10:40'
Komerční přestávka.
10:21'
Slovenská defenzíva pokusy Čechů ustála, oba celky střídají a budou to hosté, kteří budou zakládat další pokus o útočný přechod.
09:55'
Puk už je nyní v rohu slovenského pásma, kde se jej snaží vydolovat útočníci českého týmu.
09:25'
Hrehorčák nyní nadělal problémy české obraně, když vystihl rozehrávku a ohrozil brankáře Willa, ten naštěstí pro domácí své spoluhráče podržel a včas sklepl betony.
08:53'
Slovákům se nyní nepodařilo najít cestu do českého obranného pásma.
07:47'
Stránský připravil ideální pozici najíždějícímu Mašínovi, ten se nechtěl se střelou ukvapit a ještě se snažil svou pozici ke střele vylepšit, nepodařilo se mu však po jeho průniku ideálně zakončit a následnou situaci před Hudáčkovou brankou měla slovenská obrana pod kontrolou.
07:08'
Po delší době je hra přerušena, slovenský tým se dostal do ofsajdové pozice a následuje komerční přestávka.
06:22'
Will nyní musel pohotově reagovat na střelu Hrivíka, český brankář zasáhl betonem a jeho spoluhráči se snaží otočit hru na druhou stranu hřiště.
05:52'
Slovenský tým nyní přidal na aktivitě a čeští obránci nedokázali ideálně rozehrát, puk je tak nadále na holích hostů.
04:43'
Utkání má zatím vysoké tempo, obě obrany však až na zmíněnou příležitost Romana pracují zodpovědně.
04:07'
Rozehrávka Slováků nebyla ideální a puk končí až na zakázaném uvolnění.
03:55'
Mašín vypálil od modré čáry, jeho střela mířila mimo branku, přesto ji raději Hudáček ukryl ve své lapačce a vhazovat se bude před brankou slovenského týmu.
03:21'
Radil byl v útočném pásmu odzbrojen a Slováci se snaží o protiútok.
02:55'
Čtvrtý útok českého týmu zaznamenal rychlý přechod přes střední pásmo, ale Lencovo nahození zamířilo mimo slovenskou branku.
02:10'
Miloš Roman se dostal zpoza branky do ideální střelecké pozice, branku Willa však přestřelil, to byla ideální příležitost slovenského útočníka k otevření skóre.
01:32'
Slovákům se až nyní podařilo na chvíli proniknout do útočného pásma, ale česká obrana jim neumožnila kombinaci.
00:26'
Tomášek tečoval nahozený puk od modré čáry, Hudáček dokázal včas zareagovat a pro slovenského brankáře je to první úspěšný zákrok.
00:06'
Slovenský tým úspěšnější na úvodním vhazování a snaží se založit první útočnou akci.
00:01'

Česko: Will (Růžička) – Šustr, Vitásek, Mozík, Musil D., Jordán, Mašín, Ščotka – Zohorna, Červený, Blümel, Tomášek, Hanzl, Radil, Musil A., Najman, Kousal, Lenc, Špaček, Stránský.

Slovensko: Hudáček (Tomek) – Nemec, Jánošík, Kňažko, Rosandič, Grman, Gernát, Gachulinec, Koch – Cehlárik, Hrivík, Slafkovský, Faško-Rudáš, Sukeľ, Holešinský, Regenda, Roman, Liška, Buc, Kollár, Hrehorčák.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Špůr, Ganger.

Slovensko:

Slováci v přípravě na Mistrovství světa v Rize sehráli o dva duely více než jejich český soupeř. V rámci Kaufland Challenge se postavili výběru Lotyšska, oba duely dospěly do prodloužení, v prvním zápase slavili Lotyši, Slováci byli úspěšnější v odvetě. Slovensku se poté stejně jako českému týmu podařilo dvakrát vyzrát jak na Němce tak i Rakušany.

V nominaci Slováků na dvojzápas s Českem nechybí třeba Branislav Konrád, Martin Gernát, Marek Ďaloga nebo Matúš Sukeľ.

Podobně jako trenéři českého výběru i ti slovenští vzájemnou konfrontaci v rámci přípravy vítají: "Potřebujeme takový test. Očekáváme, že to bude pro nás ostrá prověrka. Česko je kvalitní soupeř a to přesně v této fázi přípravy potřebujeme," nechal se slyšet Michal Handzuš.
Výsledky zápasů Česka:

Rakousko – Česko 0:5

Česko – Rakousko 7:2

Německo – Česko 1:4

Německo – Česko 4:5
Česko:

Češi se na dvojzápas se Slovenskem přesunuli do Prahy, kde kromě federálního derby odehrají i závěrečný díl Euro hockey tour. Než se tak stane, budou Pešánovi svěřenci usilovat o pokračování vítězné série, která zatím český tým v přípravné fázi před světovým šampionátem zdobí.

Trenérský štáb již přivítal ve svých řadách extraligové finalisty. Do prvního duelu se Slováky plánují trenéři nasadit do 4. útoku, řeč je o libereckém Radanu Lencovi a třineckých útočnících Michaelu Špačkovi a Matěji Stránském.

Český tým čeká bezesporu kvalitní prověrka, o které je přesvědčen i trenére Martin Straka. „Viděl jsem část jejich utkání s Němci. Slováci výborně bruslili, byli silní na kotouči. Takže nás čeká zase těžké utkání," uvědomuje si Straka. „Musíme být lepší než v dvojzápase s Německem. Máme tu zase jiné hráče, takže myslím, že budeme lepší a ukážeme, co umíme."
ČESKO vs. SLOVENSKO

Tradiční federální derby nabídne oběma soupeřům kvalitní prověrku v rámci přípravy na blížící se světový šampionát. Češi i Slováci v přípravě mají za sebou duely s výběry Rakouska a Německa a počínali si v nich vítězně. Nyní je na řadě hned dvojí vzájemné měření sil. Oba duely dvou bývalých federálních spojenců bude hostit Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.