To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Střely na branku – 27:21 (8:9, 7:5, 10:6, 2:1)
Zblokované střely – 11:15
Vyhraná vhazování – 21:28
Trestné minuty – 4:10
Hity – 7:8
Češi zvládli vítězně i druhé utkání v rámci domácích hokejových her, reprezentaci Švédska porazili 3:2 po prodloužení.

Skóre se poprvé měnilo ve 2. třetině, Tre Kronor poslal do vedení střelou z pokleku Max Friberg. Domácí odpověděli v úvodu třetí dvacetiminutovky, po výborné práci Špačka skóroval Filip Zadina. Svěřenci kouče Garpenlöva po inkasované brance přidali a odměnou jim byl druhý gól, z předbrankového prostoru se prosadil Pär Lindholm. Porážku domácího výběru ovšem odmítl Filip Zadina, ten přidal svůj druhý gól v přesilové hře a poslal střetnutí do prodloužení. To trvalo necelé tři minuty, po další asistenci Špačka skóroval z mezikruží Matěj Stránský.

Pešánova družina po čtvrtečním programu vévodí tabulce Českých hokejových her se ziskem pěti bodů. Pro jistotu prvenství potřebuje proti Rusku uhrát alespoň bod. Švédi jsou poslední, stále ovšem mohou pomýšlet klidně i na druhou příčku.
Nejlepší hráči utkání: Šimon Hrubec – Adam Reideborn
62:27'
Česko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, bonusový bod berou Češi! Špaček v pravém kruhu ukázal obrovský přehled ve hře. S hlavou nahoře nahrál mezi kruhy MATĚJI STRÁNSKÉMU, sedmadvacetiletý křídelník propálil marně se přesunujícího Reideborna forhendovou střelou k levé tyči. Asistence: Michael Špaček.
62:10'
Jakub Flek nabral rychlost po levém mantinelu. Těsně před zakončením mu zkřížil cestu Lawrence Pilut, jenž hokejku zblokoval projektil nad bránu.
61:35'
Švédský kapitán Klas Dahlbeck si udělal kolečko a půl ve středním pásmu. Nakonec vypálil od levého mantinelu, Hrubce trefil do masky.
61:11'
Filip Zadina pomýšlel na hattrick, na ten si ještě bude muset počkat. Poté, co jej rozjel Filip Hronek, vypálil zápěstím o pár čísel vedle levé tyče.
60:39'
První útok nastaveného času patřil Švédům. Dennis Rasmussen dlouhým pasem oslovil Lindholma, ten nezvládl těžké zpacování.
60:15'
Prodloužení probíhá ve třech na obou stranách. Více volného prostoru slibuje i velké množství zajímavých příležitostí, pokud nepřijde brzké rozhodnutí.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina přinesla parádní hokej z obou stran. Češi nejprve vyrovnali ve 44. minutě zásluhou Filipa Zadiny, Švédům vrátil v 55. vedení Pär Lindholm. S porážkou se ovšem s chutí hrající Filip Zadina nesmířil, svým druhým zásahem poslal utkání do prodloužení.
Střely na bránu po 3. třetině: 25 – 20
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:48'
Švédové už nikam nespěchají. Philip Holm zastavil dlouhou přihrávku Zadiny a odjel za vlastní branku, kde nejspíše počká na sirénu oznamující konec třetí třetiny.
59:13'
bekhendový pokus Klase Dahlbecka nebezpečně tečoval Markus Ljungh. Puk se vznesl do vzduchu, naštěstí spadl těsně za branku.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:42'
Do příležitosti se hnala dvojice Jakub Flek a Jiří Smejkal. Flek nahrál spoluhráči, jenž mířil na zadní tyč, Reideborn předvedl povedený zákrok pravým betonem.
58:20'
Švédský zadák Jonathan Pudas mohl hrát v útočném pásmu. Zkusil vystřelit, ale puk přes blokujícího Adama Musila nedostal.
57:39'
Šimon Hrubec měl další práci. Český gólman se přesunul proti Dalhbeckovi, jehož ránu vytěsnil pravým betonem do rohu kluziště.
57:13'
Hra pro změnu probíhá v útočném pásmu Švédska. Vypálit zkusil Jonatan Berggren, jenže trefil pouze zakleknutého Galvase.
56:15'
Přesilová hra využita, máme opět srovnáno! Detroitská kombinace zafungovala na výbornou. FILIP ZADINA si vyměnil kotouč s Hronkem, aby vzápětí poslal puk nechytatelně do levé šibenice. Asistence: Filip Hronek.
55:33'
Rychlou kombinaci zakončoval střelou příklepem z levého kruhu Michael Špaček. Pokus centra prosvištěl těsně vedle pravé tyče.
55:11'
Pešánova družina bude hrát přesilovou hru. Proti pravidlům hrál Philip Holm, ten přidržením hole zastavil v rozletu Tomáše Zohornu.
54:46'
Bleskové vyrovnání měl na holi Dominik Mašín! Střílel do poloodkryté brány, jenže gól nezapsal, protože v poslední chvíli obětavě vletěl do rány William Eklund.
54:12'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Reprezentace Tre Kronor znovu vede. Švédové zatlačili soupeře do obranné třetiny a výsledkem byl druhý vstřelený gól. Friberg zpoza brány nahrál do předbrankového prostoru PÄRU LINDHOLMOVI, který propasíroval touš za Hrubcova záda. Asistence: Max Friberg a Klas Dahlbeck.
53:27'
Za brankou podržel černou gumu Magnus Nygren. Počkal na prostřídání formace, načež nahrál Frödénovi a sám si jel odpočinout.
52:55'
Pär Lindholm zkusil prohození mezi bruslemi Špačka. Český forvard byl viditelně překvapen tímto řešením, avšak měl štěstí, touš jej trefil do levé brusle.
52:27'
Delší dobu klání probíhá bez přerušení. Brejk nastartoval Libor Hájek nahrávkou na Radana Lence, křídelník první formace nevyzrál na pozičně dobře postaveného Olofssona.
51:57'
Za brankou si Galvas poradil na jedničku. Volný puk poslal zadovkou na Tomáše Zohornu, který přes Sylvegarda poslal touš do středního pásma.
51:08'
Filip Hronek skvěle přečetl, co Emil Sylvegard udělá. Předem odhadl kličku na střed kluziště, soka odstavil čistým hitem.
50:41'
Michael Špaček ujel společně s Matějem Stránským do přečíslení dvou proti jednomu. Nahrávku po ledě dokázal zastavit Lawrence Pilut.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Češi dokázali posunout utkání proti Švédsku do vyrovnané podoby, za této situace by střetnutí putovalo do prodloužení.
49:31'
Mladičký obránce Jakub Galvas rozjel po levém mantinelu Jiřího Sekáče. Ten vyzval k souboji jeden na jednoho Dahlbecka, uspěl švédský kapitán.
49:15'
Viktor Lööv zabojoval, jenže kotouč zachytil až ve středním pásmu. Sám si nebyl jistý, kde puk zastavil, a tak zariskoval a zkusil přejet do útočné třetiny. Výsledkem je ofsajd.
48:44'
Tvrdou střelou Filip Zadina sestřelil k ledu Wedina. O dorážku se přihlásil Filip Hronek, pokus příklepem prosvištěl pár čísel nad břevnem.
48:20'
Nyní vytvořili tlak na protihráče domácí. Viktor Lööv musel rychle reagovat, před napadajícím Hynkem Zohornou vyhodil na zakázané uvolnění.
47:49'
Dvojice švédských obránců Špačka zpacifikovala s velkým přehledem. Najeli na něj každý z jedné strany, klička po mantinelu neměla šanci na úspěch.
47:25'
Matěj Blümel viděl za obranu najíždějícího Michaela Špačka. Spoluhráči ovšem adresoval příliš dlouhou nahrávku, elitní centr dojel touš až za brankou soupeře.
46:58'
Hokejisté Tre Kronor jsou v posledních okamžicích aktivnějším týmem. Klas Dahlbeck přenesl hru doleva na Nygrena, dělovku z první Hrubec vyrazil vyrážečkou.
46:27'
Výborný návrat Rudolfa Červeného zhatil soupeři nadějnou příležitost. Nataženou hokejkou vypíchl čistým způsobem puk z pod hole Wedina.
45:39'
Max Friberg trápil Zadinu v útočném pásmu. Nakonec zkusil přihrávku mezi kruhy, kde viděl Berggrena. Střelu z první zpacifikoval blokující Mašín.
45:21'
Spoluhráčům vypomohl Šimon Hrubec, jenž vyrážečkou otřel kotouč o výstroj Fredrika Olofssona, od níž se hrací předmět odrazil do ochranné sítě.
44:54'
Třetí třetina nabízí parádní podívanou. Zadina zaútočil na druhý úspěšný zásah, ale forhendem tentokráte zasáhl Reideborna do levého betonu.
44:30'
Trest Smejkala je minulostí, Češi hrají přesilovou hru. Nevstoupili do ní ideálně, Švédi ujeli do přečíslení. Max Friberg nepřesně hledal Lindholma.
43:14'
Vyrovnáno! Fantastickou práci odvedl Špaček, který po převzetí Hronkovy nahrávky stahovačkou vyřadil ze hry Rasmussena, načež z levé strany hledal bekhendovou nahrávkou FILIPA ZADINU. Puk trefil do brusle Piluta, ovšem puk zůstal v brankovišti a útočník Detroitu jej poslal do odkryté klece. Asistence: Michael Špaček.
42:54'
Početní převaha Švédů dlouho netrvala. Jesper Frödén úmyslně přidržel náčiní Červenému, rozhodčí Hradil útočníka poslal na dvouminutový odpočinek.
42:09'
Čechy zastavil v rozletu nedovolený zákrok Jiřího Smejkala. Forvard ve střední třetině zahákoval rozjetého Jespera Frödéna.
42:00'
Velkou rychlost nabral po pravém mantinelu Matěj Blümel. Hokejista hrající o nominaci na světový šampionát vystřelil jenom do boční sítě.
41:54'
Nebezpečnou ránu vypálil od modré čáry Jonatan Berggren. Šimon Hrubec měl dobrý výhled na kotouč, který vyrazil nad bránu lapačkou.
41:21'
Filip Hronek opět potvrdil, že rád útočí. Sám proti dvěma ovšem neuspěl, byť moc nechybělo, Holm jeho kličku zastavil koncem hokejky.
40:35'
Filip Hronek odvrátil hrozící nebezpečí pouze za cenu zakázaného uvolnění. Jeho jmenovec Zadina na černou gumu těsně nedosáhl.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Dennis Rasmussen hokejkou odzbrojil Špačka a za sebe poslal hrací předmět na hokejku Dahlbecka.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 21:41.
Druhou třetinu zvládli lépe Švédové, kteří budou do třetí třetiny nastupovat s jednobrankovým vedením v zádech. Současnou podobu výsledku udává situace z 26. minuty, kdy Max Friberg v pokleku propálil z mezikruží jinak skvěle chytajícího Šimona Hrubce. Nadále je k vidění vyrovnané a bojovné střetnutí, kde o vítězi není rozhodnuto ani zdaleka. Čeští hokejisté hrají na plný plyn, každý hráč chce ukázat, že si zaslouží nominaci na světový šampionát.
Střely na bránu po 2. třetině: 15 – 14
40:00'
39:47'
A ještě jednu příležitost měli hokejisté Tre Kronor. Tu však hned v jejím zárodku zhatil Jiří Smejkal, jenž bruslí zblokoval nahození Dahlbecka.
39:21'
Češi měli velké štěstí, že Anton Wedin nezvládl zpracování z bekhendové strany, jinak by totiž byl sám před brankářem. Místo toho skončil za bránou.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Nahození Lawrence Piluta po pravém mantinelu zastavil za brankou Šimon Hrubec. Gólman ukázal velký přehled ve hře, na správnou stranu nahrál Hronkovi.
38:27'
Z poměrně velkého úhlu vypálil z pravé strany Adam Musil. Adam Reideborn šiplavý projektil vyrazil levým ramenem, následně ho zalehl.
37:43'
Posila ze zámoří, Filip Zadina, zkusil kličku proti Nygrenovi. Neuspěl, protože švédský obránce očekával stažení kotouče na střed.
37:17'
Tomáš Zohorna dostal ideální nahrávku do hokejky od Filipa Zadina. Střílet přes Dahlbecka ovšem nemohl a nahrát neměl komu. Český kapitán o touš přišel.
36:39'
Bratr Matěje Šimon vybojoval kotouč na úkor Sylvegarda. Z levé strany si chtěl popojet na střed, což se mu nepovedlo, čistým způsobem jej zastavil Holm.
36:12'
Matěj Stránský ve spolupráci s Radanem Lencem dostali černou gumu do středního pásma. Málem mohli postupovat i do přečíslení, avšak Dahlbeck svou dlouhou hokejkou puk posunul do útočného pásma.
35:52'
Zpracování Jakubu Flekovi nedělalo žádné problémy. Ze středu si sjel s pukem do levého kruhu, odkud vypálil k protější tyči do pravého betonu Reideborna.
35:08'
Libor Hájek váhal s rozehrávkou a rázem měl proti sobě dva protihráče. Poradil si velmi sebevědomě, když mezi nimi posunul kotouč k Flekovi.
34:43'
Aktivita českého národního týmu neutuchá, spíš naopak. Nahození od modré čáry zkusil David Sklenička, jeden z obránců tečoval hrací předmět vysoko nad bránu.
34:19'
Hynek Zohorna byl Sylvegardem vytlačen až k modré čáře. Odtud zkusil forvard hájící na lubové úrovni barvy Amuru Chabarovsk nahrát napříč pásmem, jenže do přihrávky vložil hokejku Lindholm.
33:44'
Chybnou rozehrávku Klase Dahlbecka vystihl Rudolf Červený. Bekhendovou přihrávkou z otočky tušil před brankou Sekáče, před nímž skryl puk v lapačce brankář.
33:12'
Ofenzivu podpořil Filip Hronek. Místo očekávané střely vypálil zápěstím z pravého kruhu, jenže trefil přímo výstroj Reideborna.
32:46'
Svěřenci kouče Garpenlöva jsou v posledních minutách lepším týmem, což je ovšem dáno i přesilovou hrou. Ránu Frödéna vykopl český gólman levým betonem.
32:00'
Hráči v modrých dresech svou první přesilovou hru nevyužili. Trest Šimona Hrubce trval dvě minuty, Češi mohou znovu začít pomýšlet na vyrovnání.
31:33'
Nygren pálil podruhé v krátkém časovém sledu. Šimon Hrubec si poradil i s tímto projektilem, i v tomto případě černou gumu ukryl ve výstroji.
31:11'
Vítěz Gagarinova poháru z Omsku si výbornou formu přenesl i na mezinárodní úroveň, dnes předvádí velmi jistý výkon. Střelu Nygrena zachytil a už nepustil.
30:37'
Hokejisté v bílých dresech ubránili slibný útok protihráčů. Skvěle zapracoval Filip Hrnek, jenž zastavil nahrávku Piluta po levém antinelu.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Švédi zatím vedou nad domácí reprezentací nejtěsnějším možným výsledkem, náskok teď mají příležitost navýšit v přesilovce.
29:49'
Šimon Hrubec vystartoval z brány proti unikajícímu Filipu Hållanderovi, jehož podrazil. Pravice rozhodčího vyletěla vzhůru, dvě minuty za podrážení.
29:17'
Rozehrávku si vzal na starosti Klas Dahlbeck. Středem chtěl vyslat do úniku Frödéna, avšak Libor Hájek dobrý úmysl švédského beka zhatil.
28:39'
Za brankou zastavil kotouč David Sklenička. Měl hodně volného prostoru, protože soupeři zrovna střídali. Po mantinelu nahrál Lencovi.
28:15'
Hokejisté Tre Kronor v plném počtu. Philip Holm strávil na trestné lavici kompletní dvě minuty, kromě střely Zadiny byl Reideborn bez práce.
27:38'
Švédové po vyhraném buly vyhazují, jmenovitě Klas Dahlbeck. Šimon Hrubec zastavil kotouč za brankou, kde puk přenechal Moravčíkovi.
27:02'
Nyní vzal Filip Zadina zodpovědnost na sebe. V pravém kruhu si připravil puk, načež pálil k bližší tyči. Adam Reideborn zakročil levým ramenem.
26:38'
Hronek zapojil do hry u levého mantinelu Zadinu, který ještě hledal mezi kruhy Michaela Špačka, jemuž včas zablokoval hokejku Frödén.
26:13'
Češi mají možnost odpovědět při své třetí přesilové hře. Ve středním pásmu se švédský zadák Philip Holm provinil krosčekem, což pozornosti rozhodčích neuniklo.
25:38'
Švédové se ujímají vedení! Ze střídačky si MAX FRIBERG najel mezi kruhy, kam dostal nahrávku od Lindholma zpoza brány. Osmadvacetiletý forvard propálil v pokleku střelou z první bezmocného Hrubce. Asistence: Pär Lindholm a Anton Wedin.
25:08'
Filip Zadina si vyměnil kotouč s Jiřím Sekáčem a postupoval v pohybu do útočné třetiny. Do ní ale nedojel, u mantinelu ho totiž čistým způsobem vyřadil ze hry Nygren.
24:49'
Situaci dva na dva vedl pravou stranou Andreas Wingerli. Nečekal na doplnění Fribergem a střílel sám z vrcholku kruhu. Bránu netrefil.
24:15'
Vyhození Dominika Mašína jemně tečoval Adam Musil, proto rozhodčí neodpískali zakázané uvolnění. Lawrence Pilut musel zabojovat, v rychlostním souboji udržel náskok na Fleka.
23:36'
V souboji jeden na jednoho Radan Lenc udržel na zádech Lindholma. Přenes hru na Matěje Stránského, jehož rána měla k přesnosti hodně daleko.
23:01'
Střelu Filipa Hronka srazil útočník Pär Lindholm do ochranné sítě. Po komerční přestávce proběhne buly po Reidebornově levici.
22:28'
Z levé strany najížděl do nadějné příležitosti Jiří Smejkal. Střílel z levého kruhu, mezeru v postoji Reideborna ovšem nenašel!
22:10'
S první nepříjemností v rámci druhé třetiny si Šimon Hrubec poradil s velkou bravurou. Pokus Pudase z pravé strany udržel pod levým betonem.
21:39'
Adam Reideborn se nezorientoval dobře a po mantinelu poslal kotouč pouze na hokejku Tomáše Zohorny. Ten z úhlu nezkusil střílet, nepřesně nahrával bratrovi Hynkovi.
21:02'
V akci znovu Stránský, ale tentokráte Šimon. Zkusil projet mezi dvojicí rozestoupených beků, ti ovšem včas zalepili díru ve středu.
20:34'
Češi vnikli do útočného pásma. Matěj Stránský obehrál dva protihráče a před brankou hledal Lence. k tomu nepustil puk Holm.
20:10'
Prostřední dvacetiminutovka je v plném proudu, pojďme na ni! Michael Špaček tentokráte na vhazování uspěl, Rasmussen se musel před soupeřem sklonit.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 20:49.
První třetina utkání mezi Českem a Švédskem gól nenabídla. Úvodní dvacetiminutovce kralovali oba gólmani, kteří zůstávají stoprocentní. Největší příležitost dosavadního průběhu měl český útočník Jiří Sekáč, který v dobré pozici vypálil těsně vedle Reidebornovy svatyně. Hra má náboj, na nudu si fanoušci rozhodně stěžovat nemohou Chybí už jen ty góly.
Střely na bránu po 1. třetině: 8 – 9
20:00'
19:33'
Obránce Jonathan Pudas si vyměnil puk s Frödénem, aby následně vypálil od levého mantinelu. Český brankář znovu pozorný, k pravé tyči se přesunul rychlostí blesku.
19:11'
Pär Lindholm patří v úvodním dějství mezi nejaktivnější hokejisty Tre Kronor. z levého kruhu pálil z otočky, Hrubec včas vykopl pravý beton.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:46'
Přerušení hry způsobil Šimon Hrubec. Brankář povyjel proti Lindholmovi, od nějž správě očekával zakončení. Černou gumu udržel ve výstroji.
18:22'
Česká pětka může vystřídat, neboť Andrej Šustr vyhodil tak šikovně, že nemohla být řeč o zakázaném uvolnění. Philip Holm musel zabojovat do obranné třetiny.
17:49'
Výbornou práci odvedl Filip Hronek. Posila českého národního týmu ze zámoří vytlačila Magnuse Nygrena do rohu, odkud švédský bek nahrával nepřesně.
17:12'
Na Jakuba Galvase dohrál u mantinelu Jonatan Berggren. Mladý obránce se však dokázal zpevnit a střet tělo na tělo ustál.
16:31'
Celou akci zbytečně překombinoval Pär Lindholm. Z pravého kruhu mohl a měl střílet, místo toho přihrál na brusle překvapenému Olofssonovi.
16:11'
Velké problémy měl defenzivu podpořivší Matěj Stránský s napadajícím Lindholmem. Přes jeho hokejku dostal puk do středního pásma i se štěstím.
15:22'
Elitní centr Švédska Dennis Rasmussen zvládl buly v obranném pásmu. Hrací předmět doputoval k Viktoru Löövovi, jehož dlouhou nahrávku Frödén nezpracoval.
15:03'
Filip Hronek dlouho neotálel a střílel od modré čáry. Do směru letu puku se postavil Lawrence Pilut, od jeho pravé brusle kotouč skončil v ochranné síti.
14:36'
Švédové jsou pod tlakem. Klas Dahlbeck po zisku puku neotálel a odpálil ho přes všechny čáry na zakázané uvolnění. První lajna Tre Kronor si musí nedobrovolně prodloužit střídání.
14:00'
Vedoucí gól měl na holi Jiří Sekáč! Český forvard neměl ideální rychlost, proto musel střílet. Zvolil pokus zápěstím, který umístil těsně vedle Reidebornovy pravé tyčky.
13:26'
Flek společně se Smejkalem dostali kotouč do předbrankového prostoru. Volný hrací předmět si našel Adam Reideborn, touš přikryl lapačkou.
13:05'
Michael Špaček zvládl vhazování v obranném pásmu. Puk posunul za sebe na Jakuba Galvase, jenž po mantinelu dostal černou gumu pryč z obranného pásma.
12:46'
Gólman Avangardu Omsk musel předvést druhý zákrok v krátkém časovém sledu, tentokráte o poznání těžší. Ovšem poradil si i s ránou Lindholma, tu vykopl pravým betonem.
12:20'
Dlouhou dobu se hraje bez přerušení. Ze středné třetiny prověřil Šimona Hrubce obránce Klas Dahlbeck, gólman odpálil kotouč vyrážečkou do rohu kluziště.
11:56'
Špaček chtěl přihrávku a dostal ji. Místo očekávaného zakončení volil pas na Šimona Stránského, toho zradilo zpracování.
11:19'
Libor Háje přejel útočnou modrou čáru a zadovkou našel Jiřího Sekáče. Střílenou nahrávku nedokázal tečovat Lenc, hokejku dal k ledu pozdě.
10:56'
Vysoký forčekink Jiřího Smejkala nadělal obráncům velké problémy. Philip Holm si nakonec poradil, když odrazem o mantinel zapojil do hry Nygrena.
10:24'
Odvážný obrat na modré čáře Dominiku Mašínovi vyšel. Vzápětí zapojil do hry Davida Skleničku, jehož pokus po ledě nebyl pro Reideborna žádným problémem.
09:55'
I druhé oslabení hráči Tre Kronor přestáli bez úhony. Friberg mohl v poklidu odjet na střídačku, protože hra v době jeho návratu probíhala ve střední třetině.
09:22'
O další zakončení se přihlásil Filip Zadina. I on pálil z pravého kruhu, příklepem provětral výstroj švédského brankáře.
08:46'
Do třetice se zadařilo a na pravé straně dostal hodně volného prostoru Radan Lenc. Mířil na zadní tyč, Reideborn zakročil vyrážečkou.
08:12'
Úvod přesilové hry domácím vůbec nevychází. Po buly okamžitě vyhodil jeden z obránců, následně Češi podnikli dva neúspěšné výpady do útočné třetiny.
07:51'
Jakub Galvas zklidnil hru za brankou. Počkal na prostřídání spoluhráčů, načež poslal puk do jízdy po pravé lajně Tomáši Zohornovi. Kapitána nedovoleným způsobem atakoval Max Friberg, na Čechy čeká druhá početní převaha.
07:15'
Velmi dobrou práci odvedl v defenzivě Michal Moravčík. Počkal si na pohyb Frödéna, jemuž zhatil úmysl o stahovačku do mezikruží.
06:44'
Hokejisté v bílých dresech však nedokázali poslat touš pryč z obranného pásma. Z vrcholku pravého kruhu střílel Jonatan Berggren, Hrubec připraven.
06:12'
Švédové v plném počtu. Andreas Wingerli okamžitě vystartoval napadat Hrubce, který po mantinelu rozehrál na Galvase.
05:45'
Další útočnou akci českého národního týmu zastavil hvizd čárového rozhodčího. Radan Lenc vystavil do ofsajdu s pukem jedoucího Špačka.
05:18'
Detroitská spolupráce mezi Filipem Zadinou a Filipem Hronkem nevyšla. Při zpětném pasu obránce na útočníka zakročil pozorný Philip Holm.
04:39'
Tomáš Zohorna nabízel kotouč před bránu pro Jiřího Sekáče. Čerstvý vítěz Gagarinova poháru s Omskem sice puk tečoval, ale nedokázal jej usměrnit mezi tři tyče.
04:07'
První přesilovou hru utkáni si zahrají svěřenci kouče Pešána. Muži v pruhovaném poslali na trestnou lavici Andrease Wingerliho, ten se provinil hákováním.
03:48'
Rozjetý Michael Špaček rozjel útočnou akci po pravém mantinelu nahrávkou Radanu Lencovi. Křižný projektil proletěl těsně vedle brány.
03:17'
Akce střídá akci, úvod zápasu má náboj. Z mezikruží vypálil nebezpečně přes obránce Jiří Smejkal, ani on však nevyzrál na gólmana.
02:45'
První zákrok má rovněž švédský gólman Adam Reideborn. Hravě si poradil s projektilem Dominika Mašína od modré čáry, zasáhl levým betonem.
02:21'
Hokejisté Tre Kronor jsou v úvodu střetnutí aktivnějším týmem. Hrubce poprvé zaměstnal Jonathan Pudas, jeho pokus vyrazil držadlem hole.
01:39'
Na ledě dvojice Zohornů doplněná o Filipa Zadiny, další posily ze zámoří. Právě Zadina střílel od pravého mantinelu, leč nepřesně.
01:12'
První vteřiny si v národním týmu odbývá Libor Hájek. Obránce New Yorku Rangers u mantinelu zastavil Williama Eklunda čistým způsobem.
00:36'
Švédi zatlačili domácí reprezentaci pod tlak, ale Šimon Hrubec si na svůj první zákrok ještě musí počkat, protože nahození Dahlbecka zblokoval Lenc.
00:10'
Zápas mezi Českem a Švédskem právě začal! Na buly uspěl Dennis Rasmussen, jenž v souboji centrů prvních formací porazil Špačka.
00:01'

Česko: Hrubec (Kváča) – D. Sklenička, Hronek, Hájek, Moravčík, J. Galvas, Šustr, Mašín – M. Stránský, Špaček, Lenc (A) – H. Zohorna, T. Zohorna (C), Zadina – Sekáč, Š. Stránský, Červený (A) – Smejkal, A. Musil, Flek – Blümel.

Švédsko: Reideborn (Ersson) – Dahlbeck (C), Lööv, Holm, Nygren, Pilut, Pudas – Hållander, Rasmussen (A), Eklund – Wedin, P. Lindholm, Friberg – Sylvegard, Ljungh, Olofsson – Frödén, Wingerli (A), Berggren.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Lederer, Špůr.
Švédsko

Stejně jako Češi, tak i hokejisté Tre Kronor postupně doplňují kádr pro světový šampionát. Zatím bez posil z NHL, ale s kvalitním obsazením hráčů hrajících ruskou KHL či domácí SHL. Výjimkou je pouze Magnus Nygren, ten působí ve švýcarském Davosu.

Garpenlovova družina odehrála před Českými hokejovými hrami čtyři přípravné utkání s bilancí tří vítězství a jedné porážky. S Dánskem si rozdělili po jedné výhře, Norsko pak porazili v obou případech. V rámci Euro Hockey Tour ve čtvrtek v divoké přestřelce prohrála s Ruskem 4:6.

Nominace Švédska

Brankáři: Samuel Ersson (Brynäs), Adam Reideborn (Kazaň), Niklas Rubin (Frölunda).

Obránci: Klas Dalhbeck (CSKA), Gustav Backström (Örebro), Albert Johansson (Färjestads), Lawrence Pilut (Čeljabinsk), Jesper Sellgren (Frölunda), Philip Holm (Magnitogorsk), Nils Lundkvist (Luleå), Magnus Nygren (Davos), Viktor Lööv (Jokerit), Jonathan Pudas (Jokerit).

Útočníci: Fredrik Olofsson (Oskarshamn), Max Friberg (Frölunda), Pär Lindholm (Skellefteå), Oscar Lindberg (Dynamo Moskva), Jesper Frödén (Skellefteå), Mario Kempe (CSKA), Andreas Wingerli (Skellefteå), Emil Larsson (Örebro), Jonatan Berggren (Skellefteå), Filip Hållander (Luleå), Emil Sylvegård (Malmö), Anton Wedin (HV71), Markus Ljungh (Linköping), Dennis Rasmussen (Magnitogorsk), William Eklund (Djurgårdens).
Česko

Česká reprezentace před blížícím se mistrovstvím světa postupně kompletuje složení pro samotný šampionát. Trenéru Filipu Pešánovi přišlo o pár omluvenek, ale jednalo se převážně o hráče z NHL, kteří absolvovali celou základní část v bublině, a tak je pochopitelné, že si hráči konečně chtějí užít po náročné sezóně volného času s rodinou. Pár jmen ale ze zámoří přijede a už dnes by se mohlo v Praze předvést detroitské duo Filip Hronek a Filip Zadina.

Češi v rámci přípravy odehráli šest přípravných utkání a ve všech vyhráli. Dvakrát porazili Rakušany, Němce, i Slováky. Ve čtvrtek zvládli duel i s papírově silnějším soupeřem, Finy porazili 2:1 po gólech Šuláka a Stránského.

Nominace Česka

Brankáři: Šimon Hrubec (Omsk), Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec), Roman Will (Traktor Čeljabinsk).

Obránci: David Musil (HC Oceláři Třinec), Jakub Galvas (Jukurit), David Sklenička (Jokerit Helsinky), Dominik Mašín (Chabarovsk), Libor Šulák (Kärpat Oulu), Andrej Šustr (Kunlun Red Star), Jan Ščotka (HC VERVA Litvínov), Ondřej Vitásek (Bílí Tygři Liberec), Michal Moravčík (Tappara), Filip Hronek (Detroit).

Útočníci: Adam Musil, Radan Lenc (oba Bílí Tygři Liberec), Matěj Stránský, Michal Špaček (oba HC Oceláři Třinec), Matěj Blümel, Tomáš Zohorna (oba HC Dynamo Pardubice), Rudolf Červený (Pelicans Lahti), Jakub Flek (HC Energie Karlovy Vary), Robin Hanzl, Lukáš Radil (oba Spartak Moskva), Šimon Stránský (Jukurit), Hynek Zohorna (Chabarovsk), Jiří Sekáč (Omsk), Jiří Smejkal (Tappara), Filip Zadina (Detroit).
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný čtvrteční večer! Vítám vás při sledování Českých hokejových her, u zápasu mezi Českem a Švédskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.