Pavel Bárta
4. května 2023 • 09:45

Kubalík o účasti na MS, Detroitu i Vránovi: Psal jsem mu, že držím palce

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:3. Birmančevičova show, Letenští se vyhrabali z nejhoršího
České Budějovice – Liberec: Jan Suchan zařídíl Dynamu tři body v samém závěru, když dal branku na 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je zatím nejzářivější posilou českého týmu z NHL. Dominik Kubalík (27) si po sezoně v Detroitu stačil odpočinout a do přípravy v Brně naskočil zase s chutí a nabitý energií. Ale musí si taky zase zvykat, třeba na větší hřiště. „Na tréninku jsem vypálil z voleje a sotva to doletělo na bránu,“ usmíval se během rozhovoru pro iSport Premium plzeňský odchovanec, který v tomto ročníku nastřílel 20 gólů a se 45 body těsně zaostal za svým zámořským maximem z první sezony ještě v Chicagu.Jeho poslední akcí bylo předloňské „covidové“ mistrovství světa v Lotyšsku. Hrálo se v bublině. Letos se Dominik Kubalík do Rigy podívá znovu, už za normálních podmínek. Na šampionát myslel dopředu. Věří, že tým Kariho Jalonena naváže na loňský bronz. „Udělám všechno, aby byl úspěšný. Když si všechno sedne, může být výsledek znovu velký,“ řekl. Vrátil se i k loňské omluvence, Jakubu Vránovi nebo rozprášení české party v Detroitu.

Ještě před koncem základní části jste na přímou otázku odpověděl, že byste na mistrovství světa jel rád. Přemýšlel jste o tom dopředu, nebo jste přece jen váhal?
„Chuť jsem měl. V sezoně je těžké o tom přemýšlet, může se stát spousta věcí, které by tomu mohly zabránit. Ale když jsem tušil, že play off nebude, začal jsem se hrozně těšit. Byl jsem zvyklý na reprezentaci jezdit pravidelně a minulý rok vynechal. Chybělo mi to.“

Jak jste připravený zhostit se role klíčového hráče, na nějž se bude hodně spoléhat?
„Budu hrozně rád, když ji dostanu a budu ji plnit dobře. Ale myslím, že už jsme si potvrdili, že to není o jednotlivcích. Pokud budeme hrát dohromady jako tým a všichni tahat za jeden konec, máme tím větší šanci.“

Reprezentaci jste neodmítal, loni jste však k tomu měl pádné důvody. Cítil jste se po sezoně v Detroitu mnohem líp?

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * MS v hokeji žen

Play off
Články odjinud


Články odjinud