Fanoušci vzkázali Rusům při české výhře: Zabili jste vlčí smečku | iSport.cz
6. února 2015 • 11:46

Fanoušci vzkázali Rusům při české výhře: Zabili jste vlčí smečku

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pardubice - Plzeň: Vondrka pláchl hostující obraně a zamířil nad lapačku Frodla, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Utkání českých hokejistů v Karlových Varech vyvolávalo obavy. „Hrajeme na ruském území, nebude to jednoduché,“ vtipkoval před zápasem asistent trenéra Jaroslav Špaček. To se nakonec nepotvrdilo. Vyprodaná KV arena bouřlivě slavila české vítězství 3:0. A dokonce Rusům vyčítala náhlý konec karlovarských mladíků v juniorské KHL.Když se stejní soupeři utkali v Karlových Varech v roce 2009, poměr fanoušků byl zcela opačný. „Hráli jsme spíš venku, byla tam spousta Rusáků. Ale byli tam i naši samozřejmě,“ vzpomínal obránce Ondřej Němec.

Atmosféra byla ve čtvrtek ale úplně odlišná. Jednoznačnou převahu z 5985 diváků měli čeští fanoušci, kteří si třikrát zakřičeli ‚gól!‘ a nakonec i slavili hladké vítězství 3:0.

TRANSPARENT

To, jaké je rozložení sil na tribunách, ukázalo už předzápasové představení sestav. Čtení ruské soupisky žádné ovace nevyvolalo, čeští hráči už sklidili potlesk. Největší Zaťovič a Němec, kteří v Karlových Varech dřív působili, a pak navrátilec Ručinský.

„Atmosféra byla parádní, i proto jsem rád, že jsme vyhráli, o to mi hodně šlo,“ pravil po utkání Ručinský, autor asistence na druhý gól.

Naopak na chvíli zavládla i protiruská nálada. Během utkání domácí fanoušci vyvěsili transparent: „Zabili jste vlčí smečku,“ čímž naráželi na předčasný konec karlovarských mladíků v juniorské KHL. Ti opustili rozjetou sezonu MHL kvůli tomu, že ruská strana nedodržela finannčí garance.

Souhra generací! Veterán Ručinský skvěle našel Simona, mladík zavěsil
Růča je Růča, naše garda není odepsaná! Fanoušci ve Varech chválili Ručinského
SESTŘIH: Česko - Rusko 3:0, podívejte se na klíčové okamžiky zápasu
Rusové se chtěli rvát. Provokoval Smoleňák, pral se Klesla

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud