Miroslav Horák
8. listopadu 2015 • 22:00

Co je to za fandu? Na Sobotku dohlížel ve Finsku legendární Brodeur

TOP VIDEA
NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

V prostorech Hartwall Areny, kde zápasy reprezentačních hokejistů na Karjale sledovali skauti týmů NHL, se v neděli ukázal i hvězdný Martin Brodeur. Brankářská legenda, jež v lednu ukončila kariéru, nyní pracuje jako poradce generálního manažera St. Louis Douga Armstronga. Je tedy jasné, že z tribuny při zápase Česko - Rusko (4:3 SN) pečlivě sledoval i Vladimíra Sobotku.Český útočník loni opustil tábor Blues kvůli nespokojenosti s nabídkou klubu na nový kontrakt. V sobotním rozhovoru pro Sport nynější hráč ruského Omsku přiznal, že o návratu do NHL přemýšlí. „Měl jsem to přes léto v hlavě, po téhle sezoně si sedneme s agentem a vyřešíme to,“ řekl.

Legendární Martin Brodeur sleduje zápas českých hokejistů s Ruskem na Karjale
Legendární Martin Brodeur sleduje zápas českých hokejistů s Ruskem na Karjale

Na Karjale se Sobotka představil poprvé v roli kapitána reprezentace. A obstál. Byl dobrým vůdcem týmu, pomohl k jeho vzepjetí solidní útočnou a velmi dobrou defenzivní hrou. To ukázal i v nedělním utkání proti Rusům pod dohledem Brodeura.

Předvedl také svou velkou přednost - mimořádnou úspěšnost na vhazování. Celkem měl na turnaji 40 vítězných a 15 prohraných buly. „Nemá cenu se o něm bavit, je to už mazák,“ ocenil jeho výkony i kouč národního týmu Vladimír Vůjtek. Jak o něm v St. Louis poreferuje Brodeur?

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze