ČTK, iSport.cz
Reprezentace
Začít diskusi (0)

Hokejovou reprezentaci na mistrovství světa neposílí obránce Jakub Nakládal, jemuž Calgary po lékařské prohlídce účast na turnaji nedoporučilo. Zadák Flames v posledním utkání sezony dostal pukem dvakrát nepřijemně do nohy a podle slov trenéra národního týmu Vladimíra Vůjtka se jeho absence dala očekávat.  

Potvrzení další nepříjemné zprávy se Vůjtek dozvěděl v úterý večer. "Neprošel v Calgary lékařskou prohlídkou, klub mu doporučil, aby nejezdil," řekl Vůjtek na adresu účastníka MS 2012, 2013 a 2015 Nakládala, jehož navíc v Calgary čeká jednání o nové smlouvě.

Osmadvacetiletého Nakládala navíc v Calgary čeká jednání o nové smlouvě. Pardubický odchovanec rozdělil svou premiérovou sezonu v zámoří mezi hlavní tým Flames, kde odehrál 27 zápasů, a farmu ve Stocktonu (35 zápasů).

Video placeholder
Vůjtek: Sobotka není zdravotně v pořádku, Krejčímu jsem zatím nevolal • iSport TV

V závěru sezony byl bronzový medailista ze šampionátu 2012 zraněný. Už na pondělním srazu národního týmu Vůjtek uvedl, že má nastřelenou nohu. "Když skončí (základní část NHL), tak mluvíte o hráčích, které budete mít k dispozici a nakonec zjistíte, že je to jinak. Taková je realita, bohužel," pokrčil Vůjtek rameny.

V brzkých ranních hodinách se zkušený trenér dozvěděl o další absenci. Brankář Ondřej Pavelec podobně jako nakládal ve svém klubu neprošel lékařskou prohlídkou a nebude startovat na hokejovém mistrovství světa v Rusku. 

"Ondra mi volal v pondělí večer v jedenáct hodin, že seděl čtyři hodiny na prohlídce a že ho přesvědčili, že koleno má špatné a že by nevydrželo pětitýdenní zátěž. Proto nebude," řekl reprezentační trenér Vladimír Vůjtek novinářům před odletem do Švýcarska, kde se reprezentace dvakrát utká s domácím výběrem.

Reprezentace tak nyní bude spoléhat na trojici brankářů, kteří se s týmem připravují - Dominika Furcha, Jakuba Kováře a Pavla Francouze. "A budeme sledovat, jak se bude vyvíjet situace v NHL," řekl Vůjtek, který má zájem o Petra Mrázka z Detroitu a Michala Neuvirtha z Philadelphie. Oba se svými týmy postoupili do play off. 

V současnosti by tak měli z NHL startovat na mistrovství světa obránce Michal Jordán z Caroliny a útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu, Jiří Sekáč z Arizony a David Pastrňák z Bostonu. Jako stoprocentní však Vůjtek bere prakticky jen start Plekance. "Ten má v klubu jinou pozici," poukázal na oporu Canadiens. "Všichni ostatní musí v úterý nebo ve středu na prohlídky," dodal Vůjtek.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů