11. dubna 2016 • 16:30

Eliáš? Přemýšlel jsem o něm pouze vteřinu, řekl Vůjtek o nominaci

Autor:
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Plzeň - Třinec: Jakub Pour zakončil na vyrážečku Hrubce, 2:1 Plzeň - Třinec: Jakub Pour zakončil na vyrážečku Hrubce, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po skončení základní části NHL se trenérovi hokejové reprezentace Vladimíru Vůjtkovi vyjasnily další otazníky v nominaci na mistrovství světa v Rusku. Účast přislíbili útočníci Tomáš Plekanec, David Pastrňák a Jiří Sekáč a obránci Michal Jordán, Jakub Nakládal a brankář Ondřej Pavelec. O účasti zraněného Martina Hanzala a Davida Krejčího rozhodne až výstupní klubová prohlídka. Nad nominací zkušeného útočníka Patrika Eliáše trenér Vůjtek neuvažoval. "Pouze na vteřinu," usmál se zkušený kouč.Boston se na východě nedostal do play off. S kým počítáte, že by mohl přijet?
"Nejprve jsou na řadě lékařské prohlídky. Uvidíme, jak to dopadne. Pastrňák nám přislíbil účast, u Krejčího jsou nějaké problémy."

Nehrozí tedy u Pastrňáka, že by jej Boston poslal na farmu a nemohl by jet na mistrovství světa?
"Zatím se o tom nikterak nemluví, měl by přijet."

Jak to vypadá s účastí dalších hráčů z NHL?
"Pavelec přislíbil účast. Jordán chce jet, ale je tam problém s pasem u jeho dcery. Pokud pas dostane, tak přijede. Obránce Michálek odmítl jet na mistrovství světa z rodinných důvodů. Nakládal čeká na výstupní prohlídku. Má nějaký problém s nohou, tak se uvidí."

Jaká je situace u útočníků?
"Plekanec přislíbil účast už minulý týden, ten přijede. Sekáč přijede. Jinak to je v útoku zatím všechno."

Jaká je situace u Martina Hanzala a Michaela Frolíka?
"Hanzala čeká na prohlídku a uvidí se potom. Nemáme bližší zprávy k jeho zranění. Frolík ze zdravotních důvodů nemůže jet."

Při těch zdravotních komplikacích neuvažoval jste o nominaci Patrika Eliáše?
"Pouze na vteřinu. Patrik je hráč, který toho sice má hodně za sebou. Na druhou stranu odehrál pouhá tři utkání za poslední čtyři měsíce. To je trochu málo na nominaci."

Budete dál čekat, jak se vyvine první kolo play off NHL? O koho byste měl v případě zájem?
"Určitě budu. V podstatě o všechny, kteří by byli volní."

Jaký je zdravotní stav u Vladimíra Sobotky?
"Vladimír Sobotka už je týden doma. Bohužel jeho zdravotní stav je takový, že turnaj nestihne."

Vše o MS v hokeji 2016 najdete ve speciální příloze ZDE »

V Evropě Vůjtek čeká na finále extraligy a KHL

Dále si tedy chcete držet široký kádr?
"Musíme si držet nějakou rezervu. Mohou přijít zranění. Po Švýcarsku bude ještě pět utkání. V Evropě už nás zajímá jen finále extraligy, a jak dopadne finále KHL."

O koho byste případě jevil zájem z kádru finalistů extraligy?
"Samozřejmě s některými počítáme. Nechci zatím být příliš konkrétní. Navíc je čeká ještě celé finále. Bude záležet na jejich zdravotním stavu. Teď Sparta přišla o Přibyla. Dokud se hraje, tak je těžké o tom mluvit."

Kdyby se Daniel Přibyl nezranil, asi byste o něj tedy zájem měl?
"Samozřejmě. On byl celou dobu členem národního týmu. Dvakrát nemohl jet kvůli zranění. Potřetí hrál a jevil se velmi dobře. V lize se pravidelně prosazoval. Je to velká škoda, že se zranil."

Jaká je situace u zraněného útočníka Romana Horáka?
"Je na tom špatně, bolí ho hlava po tom střetu z posledního utkání. Dohodli jsme se tedy, že ukončíme jeho činnost v národním mužstvu pro letošní rok."

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze