Hokejovou dvacítku povede Šindel | iSport.cz
21. května 2009 • 13:46

Hokejovou dvacítku povede Šindel

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Jaromír Šindel
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Novým trenérem české hokejové reprezentace do dvaceti let se stal Jaromír Šindel, jehož asistentem bude Zdeněk Moták. Nástupce Marka Sýkory dnes na svém jednání zvolil výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje.Výkonný výbor rovněž rozhodl, že se Česko bude ucházet o pořadatelství MS v roce 2015. Oficiální kandidaturu podá na zářijovém kongresu IIHF.

Původně chtěl svaz hostit šampionát o rok dříve, nakonec ale od svého úmyslu upustil, protože nepovažoval za výhodné pořádat turnaj v roce olympijských her v Soči. Očekává se, že o mistrovství budou mít zájem i neúspěšní kandidáti z voleb dějiště MS 2014, tedy Maďarsko, Lotyšsko a Ukrajina.

Devětačtyřicetiletý Šindel už v minulosti u mládežnických reprezentací trénoval. V roce 2004 dovedl tým do osmnácti let k bronzovým medailím na mistrovství světa v Bělorusku. V minulé sezoně působil v Mladé Boleslavi a podílel se na tom, že se nováček extraligy v nejvyšší soutěži zachránil.


V minulé sezoně působil v Mladé Boleslavi a podílel se na tom, že se nováček extraligy v nejvyšší soutěži zachránil. Nový kouč juniorské reprezentace se dnes volil trochu neplánovaně, neboť Sýkora měl smlouvu i na příští sezonu.

Zkušený kouč však v minulých týdnech dostal nabídku od ruského Jekatěrinburgu, který bude hrát nově Kontinentální ligu, a požádal svaz o uvolnění z funkce. Podle prezidenta svazu Tomáše Krále nebyla volba nového kouče složitá.

"Kvalitních trenérů máme řadu. Jde spíše o to, že to nakonec padlo na pana Šindela. Hodně to bylo dáno úspěchy, kterých dosahoval u mládežnických týmů a výběrů," řekl Král novinářům.

Kandidátů bylo více. Uvažovalo se například o Vladimíru Martincovi nebo Miloši Holaňovi, který má ale smlouvu ve Zvolenu. U dvacítky bude zřejmě jako druhý asistent působit i František Musil, jenž musí nejprve získat svolení od vedení Edmontonu, pro který pracuje jako skaut.

Svazoví funkcionáři jmenovali i reprezentační trenéry u dalších věkových kategorií. Osmnáctku povedou Jiří Kopecký a Jiří Juřík, sedmnáctku Miroslav Přerost s Jiřím Šolcem a nově utvořené šestnáctky se ujmou Jiří Doležal s asistenty Radkem Kampfem a Jakubem Petrem.

"Dnešní volba souvisí se záměrem, který máme do budoucnosti. Chceme se vrátit k modelu, kdy trenéři jdou po určitou dobu s reprezentacemi. Abychom každý rok nestřídali trenéry. Proto u sedmnáctky a osmnáctky zůstávají trenéři z minulé sezony," vysvětlil Král.

Výkonný výbor se vrátil i k nedávnému mistrovství světa ve Švýcarsku, kde národní tým vypadl ve čtvrtfinále a potřetí za sebou skončil bez medaile. Kouč Vladimír Růžička i před svazovými funkcionáři zopakoval, že turnaj skončil jednoznačným neúspěchem.

"Očekávání jsme měli všichni větší, což dnes řekl i Vláďa. On se tím nikdy netajil, že by rád hrál semifinále a o medaile. Je to neúspěšné mistrovství, co více k tomu dodat," řekl Král. V minulých dnech se objevily zprávy, že by se na výkonném výboru mohl projednávat i požadavek, aby se Růžička věnoval pouze národnímu týmu a opustil trenérský post v pražské Slavii. Nic podobného ale nezaznělo.

"U takového workoholika, jako je Vláďa, si vůbec nedovedu představit, že by nedělal v klubu. Pro něj by to asi byla nepřekonatelná překážka," podotkl svazový předseda. Letošní neúspěch podle něj nesouvisí s pracovním vytížením Růžičky, protože v minulosti reprezentace podobně dopadla i v případě, že trenér působil výhradně u národního týmu.

"V tomhle já problém nevidím," řekl Král. Vrcholem příští sezony budou olympijské hry ve Vancouveru a zástupci národního týmu před nimi plánují inspekční cesty do NHL. Růžička se s hráči navíc neformálně sejde v létě. "Počítá s tím. Aby si popovídali, než se všichni rozprchnou do svých angažmá," dodal Král.

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud