4. března 2010 • 13:43

Kanaďan Murray bude na MS trénovat Švýcarsko

Autor:
Hokejový kouč Andy Murray, "čechobijec" z šampionátu 1997.
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kanaďan Andy Murray bude na květnovém mistrovství světa v Německu asistentem nového trenéra hokejistů Švýcarska a krajana Seana Simpsona.Čerstvě devětapadesátiletý Murray dovedl třikrát k titulu Kanadu na světových šampionátech v letech 1997, 2003 a 2007. V NHL koučoval šest let Los Angeles a necelé čtyři sezony St. Louis, odkud byl na začátku ledna propuštěn.

Murray je podle slovenského listu Šport spolu s českým trenérem Milošem Říhou ze Spartaku Moskva a dalším Kanaďanem Glenem Hanlonem kandidátem na nástupce trenéra slovenské reprezentace Jána Filce. Ten má smlouvu až do června, ale deník spekuloval, že by mohl na lavičce skončit i předčasně, v tom případě by ale Murray nebyl k dispozici.

Simpson, který dovedl loni Curych k vítězství v Lize mistrů a v souboji o Victoria Cup s Chicagem, nahradil na lavičce Švýcarska Ralpha Kruegera. Ten se rozloučil na olympijských hrách ve Vancouveru s reprezentací helvetského kříže po dlouhých třinácti letech. K reprezentaci se Simpson připojí po splnění klubových povinností v Curychu.

Švýcarský národní tým začne 5. dubna s přípravou, kterou by měl mít na starosti Murray, stejně jako pravděpodobně povede tým 7. dubna v Oltenu a o dva dny později v Ambri v přípravných zápasech proti České republice. "Andy Murray je zkušený expert. Jsem opravdu rád, že s námi bude spolupracovat," řekl Simpson.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze