20. března 2018 • 13:15

Získají silného partnera? Pardubice navrhnou prodej podílu v Dynamu

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Gólparáda v podání Nicolae Stancia - učebnicový přímák i nechytatelná dělovka Gólparáda v podání Nicolae Stancia - učebnicový přímák i nechytatelná dělovka
5 důvodů úspěchu Komety: Zábranského hokejová rodina i fanoušci 5 důvodů úspěchu Komety: Zábranského hokejová rodina i fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pardubice podruhé navrhnou prodej majoritního podílu extraligového hokejového klubu Dynamo Pardubice. Zastupitelé projednají podmínky výběrového řízení ve čtvrtek. Jednou z hlavních podmínek je, že město chce za 53 procent akcií od kupce minimálně 12,8 milionu korun. Radnici by pak mělo zůstat 20 procent akcií. Novinářům to dnes řekl primátor Martin Charvát (ANO)."Dynamo se vrátilo na špičku, hraje play off, vrátili se nám diváci do arény. Já si myslím, že teď je nejlepší okamžik najít silného partnera, který by převzal hlavní roli rozvoje této společnosti," řekl primátor.

Nový majoritní vlastník se musí podílet na snižování kumulované ztráty, která je kolem 40 milionů korun. Návrh také uvádí garanci tří milionů korun za extraligu a především navyšování základního kapitálu v příští sezoně od osmi do 16 milionů korun.

"Město je připraveno být svým budoucím dvacetiprocentním podílem společníkem stabilizace. Očekáváme, že nový majitel se zaváže, že by v dalších sezonách přinesl příští sezonu pět milionů korun a pak další čtyři roky výnosy deset milionů korun, které budou impulzem pro rozvoj klubu," řekl Charvát.

Pokud zastupitelé podmínky schválí, od 26. března poběží třicetidenní lhůta pro podání nabídek a 7. května je projedná městská rada. Opoziční ODS podmínky výběrového řízení kritizuje. "Nechceme od kupce reálné hodnoty, vše stojí na čestných prohlášeních," řekl zastupitel Karel Haas (ODS).

Podle dostupných informací skončil pardubický klub loňský rok se ztrátou přes 14 milionů korun. Závazky po lhůtě splatnosti dosáhly 33 milionů korun. Lhůtu pro nabídky Haas považuje za krátkou, neumožňuje podle něho důkladnou prověrku klubu.

"Město se vytahuje, jak je klub stabilizován, je stabilizován sportovně, ale ekonomicky máme společnost v úpadku. Za této situace nedáváme zájemcům seriózní možnost prověrky společnosti, s ničím takovým se nepočítá," řekl Haas.

Město v klubu získalo loni v lednu majoritu, když odkoupilo od tehdejšího většinového vlastníka Romana Šmidberského za 9,36 milionu korun 38,8 procenta akcií. Celkem nyní drží 73,6 procenta.

Pardubice - Třinec: Euforie Dynama! Oslavy Sachy při odchodu do kabiny i vítězný řev
1080p 720p 360p

SESTŘIH: Pardubice - Třinec 3:0. Treille řádil a Dynamo vyrovnalo sérii!
720p 360p

Gólová radost Pardubic v utkání proti Třinci
Gólová radost Pardubic v utkání proti Třinci

Témata:  sport, hokej, Pardubice, dynamo
 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze