Květoslav Šimek
21. září 2008 • 19:35

Plzeň poprvé padla

Martin Straka
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek

Strakova Plzeň poprvé v sezoně padla. Po pěti výhrách v Ostravě nestačila na skvěle hrající Vítkovice. Tým trenéra Hadamczika proti ní sehrál vynikající zápas.

Hlasy po utkání
Kamil Konečný (Vítkovice): "Na zápas jsme se pečlivě připravili s ohledem na výborné výsledky a střeleckou produktivitu Plzně.

Takticky jsme utkání také zvládli, i když třetí třetina už byla vlažnější. Tím, že jsme využili dvě přesilovky a dostali se do náskoku, jsme se uklidnili.

Milan Razým (Plzeň):
"Nás ta předchozí série stála hodně sil a ty nám možná dneska chyběly.

Domácí vyhráli zaslouženě, šli si za tím od první minuty. Podařilo se jim využít dvě přesilovky, šli do dvoubrankového vedení.

Chléb se lámal za stavu 2:0, když místo abychom v přesilovce snížili, inkasovali jsme těsně poté gól na 3:0.

Převaha domácích ve druhé třetině byla velká, Málka jsme tam nechtěli nechat vykrvácet a proto jsme vystřídali gólmany.
Taktika, důraz, rychlost, přesná palba a jistý Štěpánek v bráně. Na tom Ostravané vystavěli svůj triumf.

Z rozjeté Plzně šel před zápasem strach, byť se jí v Ostravě nikdy moc nedaří. Za posledních šest let tam vyhrála jen jednou... Jenže v předchozích zápasech Plzeňští sázeli v průměru přes pět branek na zápas, Českým Budějovicím minule nadělili devítku.

Proti Strakově formaci, která ovládla kanadské bodování celé soutěže, však trenér Alois Hadamzik nasadil speciální bránící komando. Od prvního střídání ji bránil Hruškův útok s Treillem a Krenželokem na křídlech. Jakmile šli Straka s Fabušem a Vlasákem na led, z ostravské střídačky vyrazila právě tato formace. A vedla si výborně.

Rychlým přístupem a důrazným napadáním otravovala soupeřům život. Dařilo se jí odebírat puky, bourat rozehrávky. „Byli nepříjemní,“ uznal Tomáš Vlasák. „Ale my jsme jim to strašně ulehčili, protože nám chyběl pohyb. Nejen nám, celému mužstvu. Byli jsme výrazně horší, celí zatavení.“

Navíc ve 21. minutě sevřeli ostravští chasníci mezi sebe jako do kleští najíždějícího Petera Fabuše. Po ostrém střetu se zvedal hodně těžce. Do hry se Fabuš vrátil, ale časem zůstal na lavičce. „Něco má, tak si radši odpočinul,“ komentoval zranění spoluhráče Vlasák.

Stejně pečlivě Ostravané střežili i ostatní formace. Hráli rychle, důrazně, bez zbytečných chyb. Z přesilovek dali úvodní dva góly a v prostřední části k nim přidali další dva. Poprvé v sezoně se tak doma prosadili víc než jednou a vyhnali Málka z brány.

Důležitou roli hrál i mladý vítkovický gólman Jakub Štěpánek, který stejně jako minule na Slavii zachytal spolehlivě. V první třetině reflexivně lapil Dreslerovu střelu z blízka, i Vampolův nájezd v oslabení. O nulu přišel až po parádním slalomu Vampoly šest minut před koncem.

„To mě ani tak nemrzí, hlavně jsem to chtěl dotáhnout k vítězství,“ usmíval se. Z rozjeté Plzně se mu prý před zápasem kolena neroztřásla. „Nebyl čas o tom ani přemýšlet, je to jedno. Může přijet kdokoliv a nasypat nám šest gólů, liga je strašně vyrovnaná. Kluci mi pomohli, hráli zodpovědně.“

Vítkovice Steel - Lasselsberger Plzeň 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Ujčík (Šimíček), 24. Stehlík (Petrovický), 31. Burger (Krenželok), 33. Svačina (Ujčík, Šimíček) - 54. Vampola (S. Hudec)
Rozhodčí: Jeřábek - Chytil, Bryška
Vyloučení: 9:12
Využití: 2:0
Diváci: 5231
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Stehlík, Krstev, Trnka, Kuboš, Ovčačík - Treille, R. Hruška, Krenželok - Petrovický, Burger, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - Korhoň, Roman, Klimek
Plzeň: Málek (34. Altrichter) - Benák, Dresler, Čakajík, S. Hudec, Zápotočný, Pácal, Martinec - Fabuš (41. Kubica), M. Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík, Vampola, Laš

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko