Hráči: I trenér udělal spoustu chyb | iSport.cz
14. prosince 2008 • 04:00

Hráči: I trenér udělal spoustu chyb

Autor: Tomáš Zetek
Protest českobudějovických fanoušků proti trenérovi Bokrošovi.
TOP VIDEA
Baník - Jablonec: Trenér Rada končil zápas v emocích a hrozil kameramanovi
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Začalo se jim konečně dařit. Takže všechno v pořádku? Kdepak. Zohýbaná atmosféra na jihu Čech se nikterak přehnaně nerovná. Problémů v Budějovicích je víc a jedním z nich je i kouč Ernest Bokroš.Tedy podle hráčů. Transparentním příkladem bylo utkání v Plzni, které Mountfield prohrál o gól.

„Měli jsme špatný vstup do utkání a udělali řadu chyb, to ano, ale nejsme jedinými viníky,“ řekl Sportu otevřeně Tomáš Kůrka, nejproduktivnější hráč týmu v současné i minulé sezoně. „Byla tam spousta chyb i ze strany trenéra. Koučink není ideální, a to není otázkou jednoho zápasu,“ dodal.

Od začátku sezony se Jihočeši potácejí daleko za výkony z předchozích sezon. Pravda, přišlo velké uspokojení ze tří semifinálových účastí a vstup do ročníku hráči hodně podcenili. Ale teď je jasné, že chyba je i u kormidelníka téhle ztrouchnivělé bárky.

„Trenér se chce všem zavděčit, a tak hrajeme skoro pořád na čtyři formace. Neustále se tady mluví o tom, že nemáme lídra,“ rozohnil se Kůrka. „Jenže mi ho ani mít nemůžeme. Na led jde pokaždé ten, kdo je na řadě. Nikdo nedostane víc prostoru, aby dokázal, že má na to táhnout tým.“

A není to jen názor elitního útočníka. Drtivá většina hráčů s ním souhlasí. „To, co řekl (Kůrka), mohu jen podepsat,“ potvrdila řada jeho spoluhráčů.

A co na to kouč?
„S Tomášem Kůrkou jsem tohle probíral. Každý hráč chce být na ledě co nejdéle. Kromě čtyř zápasů jsme všechno zatím hráli na čtyři pětky, ale vidím, že momentálně se někteří hráči zvedají a mají formu. Určitě je budu využívat více,“ vysvětlil Ernest Bokroš.

ČTĚTE TAKÉ:
Bokroš: Myslím na desítku >>
Budějovice zostudily lídra >>
Budějovice už nejsou poslední >>
Bokroš: Brodíme se v hokejovém bahně >>
Fanoušci vzkazují: Bokroš ven! >>


„Souhlasím s tím, že útok, kterému se daří – u nás to je teď Kůrka, Květoň, Kotrla – by měl být víc nasazován. A přidávají se k nim další hráči. Já na to budu reagovat. V začátku jsem nasazoval všechny, protože tam nebyl hráč, který by vyčníval. Teď už to tak není. Je to otázka vývoje,“ doplnil kouč.
Problém týkající se osobnosti v týmu, který trenér prezentoval v médiích, nadzdvihl i Jaromíra Látala, sportovního manažera klubu.

„Jsem překvapen. Nemohu souhlasit s výroky trenéra, že nemáme kvalitní tým a hráče, který by byl oporou mužstva,“ pověděl Sportu Látal. „Třeba Eda Turek je podle mě jedna z největších osobností celé extraligy. A jsou tu i další hráči, kteří mají velké zkušenosti z české i slovenské reprezentace,“ dodal manažer Mountfieldu.

Trenér je odlišného názoru. Teď už prý bude sázet na jedince a dávat jim tolik prostoru, aby mužstvo táhli. „Teď se někteří hráči dostávají do formy, a tak budou více využíváni. Hned od začátku ale tohle praktikovat nešlo,“ zopakoval Bokroš.

O tom, že řada lidí není s prací slovenského trenéra spokojena, se ví. „Byli jsme v minulé sezoně na jedenáctém místě žebříčku v Evropě a nyní se pohybujeme na konci extraligy. Zodpovědnost za současnou situaci nemají rozhodně jen hráči, ale i realizační tým a já,“ dodal pregnantně Látal.

48. kolo
Články odjinud


Články odjinud