Lukeš si všechno pamatuje | iSport.cz
František Suchan
6. ledna 2009 • 04:00

Lukeš si všechno pamatuje

František Lukeš po zákroku Libora Pivka
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Natahoval se po puku, pootočil se čelem k mantinelu… A prásk. Františka Lukeše sbírali z ledu. Nedělní zápas s Pardubicemi pro něj skončil už ve 13. minutě. Mířil hned do mostecké nemocnice.Podezření na otřes mozku se nepotvrdilo, přesto není šestadvacetiletý útočník úplně v pohodě. Dostal krunýř a bolí ho celé tělo.

Aspoň, že už přestalo to nesnesitelné hučení v uších! Sotva se Lukeš vzpamatoval po Pivkově faulu, všechno kolem mu přišlo hrozivě hlučné. Každý ostřejší a pronikavější zvuk z okolí mu vibroval v hlavě.

„Asi kvůli té ráně, jak byl na hlavu a páteř tlak, mi zalehly uši. Slyšel jsem pískání. Ale už je to lepší,“ vykládal včera. „Dostal jsem na to nějaké prášky.“

Noc přežil bez potíží. Tedy, pokud neberete za obtíž bolest hlavy, krku a zad. A k tomu krunýř kolem hrudníku….

František Lukeš po zákroku Libora PivkaFrantišek Lukeš po zákroku Libora PivkaFoto Jaroslav Legner (Sport)

Ten dostal kvůli pohmožděným krčním obratlům. Nemůže se pořádně hýbat, třeba ani řídit auto. Má nařízený klid a dostává pravidelně kapačky, aby se mu krk uvolnil.

Lukeš může teď jen sedět. Nebo ležet, pro změnu. „Koukám na telku a dopuju se práškama,“ usmál se. Skuhrání? Žehrání nad nepřízní osudu? To od něj neuslyšíte. „Jsem spíš rád, že to dopadlo takhle. Vletěl jsem přímo na manťák, bál jsem se, abych ne měl něco s páteří,“ vysvětlil. „Na to, jak ten zákrok vypadal, jsem na tom dobře.“

František Lukeš po zákroku Libora PivkaFrantišek Lukeš po zákroku Libora PivkaFoto Jaroslav Legner (Sport)

Skutečně, naživo se Pivkovo vražení zdálo hodně brutální. Sám Lukeš jej ale tak ani v první chvíli neviděl. A když si pak celou situaci prohlédl v televizi, jen to jeho postoj potvrdilo. „Nebyl v tom úmysl,“ prohlásil. „Spíš jsem udělal chybu já. On byl trochu za mnou a jak mě chtěl dohrát, tak jsem se mu otočil. V tu ránu mě strčil na manťák.“

Na pardubické útočníka se proto nezlobí. Pivko se mu navíc hned omlouval přes spoluhráče Martina Jenáčka, s nímž se zná ze Zlína.

V tu dobu měl ale Lukeš jiné starosti. Když mu parťáci pomáhali z ledu, všechno se s ním motalo. „Jak jsem byl otřesený, chvilku jsem si neuvědomoval, co se stalo. Ale pamatuju si ten zákrok i všechno potom,“ vykládal.

Musel zdravotníkům odpovídat, jak se jmenuje, kde je. Hýbat nohama a rukama. Všechno v pohodě. Naštěstí. Potvrdilo to i vyšetření CT.

Bolestivá místa by měla být infuzemi rozehnaná za týden. Pak ještě pár dní rehabilitace. A koncem ledna už zase bude Reichlovo křídlo motat hlavy soupeřovým obráncům.

Litvínovský klub zároveň včera oznámil, že nebude podávat podnět k dalšímu potrestání Libora Pivka, který v utkání dostal 2 + 10 minut za vražení zezadu.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

10. kolo
Články odjinud


Články odjinud