6. dubna 2009 • 10:56

Kalous bere Liberec!

Autor: mir, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vítejte v malé NHL. Čeští junioři Zielinski a Glas ukázali podmínky v kanadském Monctonu
Trefoval topoly, teď míří do Evropy. Šulc je rychlejší s míčem, než bez něj
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Konec spekulací, liberečtí našli nového kouče. Stává se jím Jiří Kalous, dlouholetý kolega Vladimíra Růžičky ve Slavii. Zajímavou změnu chystají i na Spartě. Nabídku k převzetí mužstva dostal plzeňský velitel Pavel Hynek.Kalous povede ambiciózní severočeský tým společně s Filipem Pešánem, jenž mužstvo koučoval ve druhé polovině letošní sezony po odvolaném Dušanu Gregorovi.

O jeho směřování do Liberce Sport informoval v minulém týdnu, obě strany však ctily dohodu mlčenlivosti po dobu finále extraligy. Už však nemá cenu nic tutlat.

Liberec dnes potvrdil Kalousův příchod. "Respektovali jsme to, že Slavia je stále ve hře o titul, a chtěli jsme tuto zprávu oznámit až po konci finále. Bylo to ostatně v zájmu obou stran," uvedl generální manažer Liberce Ctibor Jech v tiskové zprávě.

„Jirka se mnou strašně dlouho spolupracoval, výborně si rozumíme, pro Slavii udělal spoustu kvalitní práce. Jsem maximálně spokojenej s tím, co pro klub odvedl,“ řekl v neděli Sportu Vladimír Růžička, jeden z majitelů klubu.

Pozvolna tak končí sedmiletý a velmi úspěšný pracovní svazek Růžička-Kalous. Tahle dvojice má zaděláno na třetí titul. „Nabídka, kterou Jirka dostal, nepřichází každým dnem. Schválil jsem mu ji. Co je pro mě důležité, povedlo se to domluvit ještě před mistrovstvím světa, to jsem přesně chtěl. Kdyby mi volal Jirka na mistrovství světa do Švýcarska, že má v plánu ze Slavie odejít, bylo by to horší,“ kvituje Růžička dobré načasování.

Čtyřiačtyřicetiletý Kalous podepsal s novým klubem roční smlouvu a čeká ho první angažmá na pozici hlavního trenéra u seniorského týmu. Chomutovský rodák působil také na střídačce juniorských reprezentací do osmnácti a dvaceti let.

Jako náhradu si slávistický boss zajistil talentovaného trenéra Jiřího Čelanského, dosavadního trenéra dorostu Slavie. „Nehledal jsem mimo náš klub, chtěl jsem člověka od nás,“ vysvětluje. „Kromě Jirkova odchodu žádné změny v realizačním týmu neplánuju.“

Pavel Hynek Pavel HynekFoto Pavel Mazáč SPORT


Růžička tedy stoprocentně na střídačce zůstává. Lákavé ruské nabídky odmítá. „Prozatím ano,“ usmál se trenér.

Zajímavou změnu chystají i na Spartě. Nabídku k převzetí mužstva dostal plzeňský velitel Pavel Hynek. Obnovení dvojice Výborný-Hynek tak dostává docela reálnou podobu. Rozhodne se možná už dnes. Plzeň se však Hynka nemíní vzdát. „S Pavlem jsme v jednání. Brzy se bude vědět,“ sdělil plzeňský šéf Martin Straka.

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
5. kolo
Články odjinud


Články odjinud