Tygři dluží hráčům! | iSport.cz
Hynek Preisler
27. května 2009 • 16:00

Tygři dluží hráčům!

Vstoupit do diskuse
0
Petr Nedvěd
TOP VIDEA
Liberec - Sparta: Pech se krásně protáhl kolem mantinelu a našel Buchteleho, který otevřel skóre, 0:1
Jednání  v kauze údajných machinací s dotacemi pokračuje. Bez Pelty, kdo vypovídal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bílí Tygři se potýkají s finančními problémy. Libereckým hokejistům přišla na účet naposledy únorová mzda. Důvod? Ekonomická krize. A rovněž zpackaná uplynulá sezona, ve které se hokejisté neprobojovali ani do play off.V příštím ročníku extraligy by však Tygři s největší pravděpodobností chybět neměli.

O co dříve v minulé sezoně Bílí Tygři skončili, o to později dostanou hokejisté výplaty. S trochou nadsázky platí tato nepřímá úměra pod Ještědem.

Jedno je jisté. Překvapivé vyřazení s Vítkovicemi už v předkole play off liberečtí hráči pociťují na svých účtech. Naposledy totiž dostali výplatu v únoru, což deníku Sport potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů.

Klub svým hráčům slibuje, že dluhy uhradí později. Například březnovou mzdu mají hráči dostat do konce května. „Veškeré závazky vůči hráčům za minulý ročník jsou plněny v termínech dle dohod z konce sezony,“ uvedl stručně Ctibor Jech, generální manažer Bílých Tygrů.

Ctibor Jech, generální manažer Bílých Tygrů (vlevo)

Ctibor Jech a Pavel HalasCtibor Jech a Pavel HalasFoto Jan Hrouda

Na další otázky týkajících se těchto dohod a dluhů již neodpověděl. Stejně tak jako na tu nejdůležitější. Nehrozí, že by se Liberec nemohl kvůli nesplaceným závazkům přihlásit do nového ročníku extraligy?

Všechny dluhy za uplynulou sezonu totiž musí Bílí Tygři hráčům vyrovnat do 5. září, jinak by nemohli startovat v příštím ročníku nejvyšší soutěže. Podle všeho však tato kritická varianta Liberci nehrozí a klub stihne dluhy v dané lhůtě uhradit.

Navíc má v záloze sedmimilionovou bankovní garanci, kterou musí extraligové kluby předkládat před každou sezonou. Z ní můžou být peníze v krajním případě vyplaceny.

Co musí extraligové kluby splnit
- předložit situační zprávu o svých závazcích k 30. dubnu

- do 20. června doložit bankovní garanci na 7 milionů korun, z níž může v případě potřeby čerpat vedení extraligy

- do 5. září garantovat čestným prohlášením uhrazení všech závazků vůči hokejovým subjektům splatných do 31. srpna
„Ovšem za přesně stanovených podmínek,“ připomíná Stanislav Šulc, ředitel extraligy. „V minulosti se několik žádostí objevilo, ale k čerpání z bankovní garance zatím nedošlo. Kluby raději vždycky situaci vyřešily a závazek uhradily z jiných zdrojů. Garanci by totiž stejně musely vzápětí dorovnat na plnou výši sedmi milionů.“

Někteří liberečtí hráči skluz vyplácení mezd již nepříjemně pociťují. Podle informací deníku Sport vedení klubu zpoždění výplat zdůvodnilo také tím, že hokejisté nesplnili své cíle za minulou sezonu a také vysvětlením, že své závazky neplnili ani někteří marketingoví partneři.

Ve srovnání s minulou sezonou již museli Bílí Tygři pořádně „utáhnout opasky“. V té nadcházející musí vyjít s rozpočtem téměř o třetinu nižším než v minulé. Finance se smrskly o 50 milionů korun!

Kvůli úsporám zažil liberecký klub i řadu odchodů štědře placených hráčů (Hnilička, Modrý, Jiruš, Pletka a Šachl). U některých hokejistů došlo i na snižování platů.

Témata:  sport, hokej, Liberec, platy
Vstoupit do diskuse
0
5.kolo
Články odjinud


Články odjinud