Kůrka nehraje a chce pryč, hledá si angažmá | iSport.cz
12. října 2009 • 16:53

Kůrka nehraje a chce pryč, hledá si angažmá

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Útočník Českých Budějovic Tomáš Kůrka
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejpozději v pátek by mělo být jasno o dalším osudu hokejového útočníka Tomáše Kůrky. Sedmadvacetiletý reprezentant chyběl v posledních dvou zápasech v sestavě Českých Budějovic, oficiálně ze zdravotních důvodů, a momentálně je prakticky jisté, že v klubu již pokračovat nebude."Hledáme řešení, které bude vyhovovat všem stranám. S majitelem klubu jsme domluveni, že se sejdeme v pátek," řekl dnes hráčův zástupce Jaromír Henyš ČTK.

Kůrka je v této sezoně nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu, když ve 12 zápasech nasbíral stejný počet kanadských bodů za sedm branek a pět asistencí. Další však už v dresu Českých Budějovic podle všeho nepřidá.

Podle informací České televize byl již z kádru vyřazen, tuto zprávu však nikdo oficiálně nepotvrdil. "Dohodli jsme se, že se k tomu nebude nikdo vyjadřovat. Nikdo z nás nechce, aby se opakovala situace, která byla před sezonou," uvedl Henyš.

Kůrka se dostal do konfliktu s českobudějovickým vedením již v létě, kdy nechtěl přistoupit na snížení platu. Klub jej následně poslal do první ligy, což hráč odmítl a později na úpravu kontraktu přistoupil.

O služby zkušeného útočníka, který má na kontě i 17 zápasů v NHL, se podle neoficiálních zpráv uchází několik českých klubů. Není však vyloučeno, že zamíří do zahraničí, například do Kontinentální ligy.

Témata:  sport, hokej, budějovice, kůrka
Vstoupit do diskuse
0
6.kolo
Články odjinud


Články odjinud