Wolf slibuje: Extraligu neprodáme | iSport.cz
31. prosince 2009 • 14:29

Wolf slibuje: Extraligu neprodáme

Autor: ČTK
Ilustrační foto
TOP VIDEA
Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
VŠECHNA VIDEA ZDE

Klub Geus Okna Kladno neuvažuje o prodeji extraligové licence. Nový výkonný ředitel předposledního celku nejvyšší soutěže Milan Volf to prohlásil v reakci na vyjádření odstupujícího generálního manažera Otakara Černého mladšího.Ten označil právě prodej extraligy za cíl prezidenta klubu Jaromíra Jágra staršího a Volfa, který do vedení kladenského klubu nastoupil v pondělí.

"Vedení klubu se od takových informací a prohlášení distancuje a ubezpečuje fanoušky, že o prodeji extraligové licence neuvažuje ani teď, ani po skončení soutěže. Naší prioritou je udržet pro Kladno extraligu i pro příští sezony," uvedl Volf v prohlášení na oficiálních internetových stránkách Kladna.

Černý svůj odchod z Kladna doprovodil ostrým vyjádřením. "Jsem přesvědčen, že celá situace, která nyní v klubu nastala, vyústí v prodej extraligové licence z Kladna do jiného města, což je hlavním záměrem pana Jágra již od letošního léta. V době, kdy klub slaví 85 let od založení, u toho být nechci," napsal ve své tiskové zprávě.

Černý připojil, že jej mrzí, jak došlo po devítileté spolupráci s klubem k rozchodu. "Byl jsem vždy ke klubu loajální a na jeho činnost jsem sehnal finance v řádech desítek milionů korun. Pan Jágr nebyl schopen na rovinu sdělit, že už jsem pro něj nechtěný, a na místo toho za mými zády připravoval příchod Milana Volfa," doplnil Černý a opřel se i do exprimátora, který měl vždy ke kladenskému hokeji blízko.

Černý obvinil Jágra: Chce prodat extraligu >>>

"Tomu (Volfovi) ve skutečnosti nejde o pomoc kladenskému hokeji. Potřebuje se zviditelnit, pomoci tím sám sobě a kladenský klub udržet v extralize proto, aby pan Jágr pak mohl prodat extraligovou licenci," vyjádřil se Černý. "Komentovat vyjádření pana Černého je zbytečné. Byla z něj cítit zloba," citoval server Sedmicka.cz Volfa.

Černý dále uvedl, že o změny, které v klubu plánuje Volf, také dlouho usiloval, ale nedostal k nim prostor. "Návrhy na změny, které by vedly ke zlepšení stavu v klubu, však nechtěl prezident klubu Jágr realizovat, za což jsem byl na veřejnosti kritizován, byť jsem je sám bez souhlasu pana Jágra rozhodovat nemohl," doplnil Černý.

Jágr se proti tomuto tvrzení ohradil. "Kdyby bylo po jeho, tak by se trenéři měnili už asi desetkrát. Nejsem ale takový, abych je odvolával. Problém nevidím v trenérech, ale v komunikaci. Ta je důležitá," citoval Jágra deník Sport. "Pan Černý měl u mě veškerou podporu. Překvapilo mě, že se takhle zachoval. Nemám z toho dobrý pocit. Jak se říká - za dobrotu na žebrotu," řekl prezident kladenského klubu serveru Sedmicka.cz.

Témata:  sport, hokej, extraliga, kladno
 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Karjala Cup 2019

18. kolo
Články odjinud


Články odjinud