10. března 2010 • 12:28

Liberecký Bartovič dostal na jeden zápas stop

Autor:
Budějovičtí žádají potrestání Bartoviče.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Dukla 1:2. Baník se ztrácí na dně, hosté zabrali
CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Dukla 1:2. Baník se ztrácí na dně, hosté zabrali
Mountfield HK - Liberec: Ordošovo vyloučení, na které si po zápase stěžoval kouč Pešán Mountfield HK - Liberec: Ordošovo vyloučení, na které si po zápase stěžoval kouč Pešán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Liberecký útočník Milan Bartovič nesmí kvůli faulu na českobudějovického obránce Martina Tůmu nastoupit ve čtvrtečním utkání předkola play off hokejové extraligy. Rozhodla o tom dnes disciplinární komise hokejového svazu, na kterou se po zápase obrátilo vedení Českých Budějovic.Slovenský hokejista ve 42. minutě šlápl Tůmovi u mantinelu na nohu a poranil mu kotník. Obránce Mountfieldu musel následně z utkání s těžkým výronem odstoupit a podle tiskového mluvčího klubu Antonína Vansy pro něj sezona bez ohledu na další vývoj série skončila.

Nejbližších šest týdnů by měl mít Tůma nohu v sádře.Bartoviče rozhodčí za faul nepotrestali, i když podle televizních záběrů se zdálo, že protihráče zranil úmyslně. Liberecký hráč to ale po utkání popíral. "Ani přesně nevím, co se tam stalo. Byl tam nějak pod nohama puk, já do něho chtěl kopnout, ale zdálo se mi, že jsem mu stoupnul na nohu," řekl Bartovič.

Podle názoru disciplinární komise se Bartovič, přestože nebyl sudími potrestán, dopustil nedovoleného zákroku na protihráče (kopnutí). Proti rozhodnutí komise se hráč může odvolat.Liberec vyhrál 6:5, v sérii vede 2:0 na zápasy a rozhodnout může již ve čtvrtek na jihu Čech.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze