Málek jde na roční hostování do Vítkovic | iSport.cz
30. července 2010 • 12:35

Málek jde na roční hostování do Vítkovic

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Roman Málek bude působit ve Vítkovicích.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový gólman Roman Málek bude v nové sezoně definitivně chytat ve Vítkovicích. Vedení českého vicemistra na svých oficiálních internetových stranách potvrdilo, že dvaatřicetiletého brankáře, jenž poslední rok působil ve švédském MoDo, získalo na roční hostování z Plzně.Prvním gólmanem Vítkovic měl být po odchodu Jakuba Štěpánka do Petrohradu zkušený čtyřiatřicetiletý mistr světa z roku 1999 Martin Prusek, ale jeho návrat do plného tréninku oddalují zdravotní problémy.

"Trápí jej potíže, jejichž charakter zatím nedokázali lékaři pojmenovat stejně jako určit dobu jeho návratu. Začal už sice s lehkým tréninkem, ale zatím nevíme, kdy bude moci naskočit do zápasů," uvedl na vítkovickém webu prezident klubu František Černík.

Prusek se potýkal se zdravotními problémy už v závěru minulé sezony. Ještě v barvách Dinama Riga musel být po druhém čtvrtfinálovém utkání na ledě Balašichy převezen do nemocnice pro celkovou nevolnost a prodělal speciální vyšetření na klinice KHL v Moskvě.

Lékaři tehdy za příčinu potíží označili akutní dehydrataci organismu.Po dobu jeho současné zdravotní indispozice vítkovický klub angažoval bývalou oporu Slavie nebo Plzně, jíž Málek stále smluvně náleží.

"Nechtěli jsme riskovat, že vstoupíme do sezony pouze s jedním brankářem, proto jsme se s Martinem Strakou dohodli na ročním hostování Romana Málka," podotkl Černík.Podle Pruskova agenta Vladimíra Vůjtka mladšího to však neznamená, že by Vítkovice dále s jeho klientem nepočítaly.

"Martin pomaličku začíná trénovat, jenže nikdo nedokáže říct, kdy bude stoprocentně fit a připraven na zápas. Proto se Vítkovice rozhodly k tomu kroku, jaký udělaly. Martin má ale normální platnou smlouvu, v klubu zůstává a připravuje se na sezonu," řekl ČTK Vůjtek.Málek měl být podle dohody ještě další sezonu v MoDo, ale účastník mistrovství světa v roce 2003 se s klubem dohodl na předčasném ukončení spolupráce.

Témata:  sport, hokej, Vítkovice, málek
Vstoupit do diskuse
0
6.kolo
Články odjinud


Články odjinud