Oddanost Kometě: Přestal chodit do práce, ve frontě stál 27 hodin | iSport.cz
12. dubna 2012 • 14:30

Oddanost Kometě: Přestal chodit do práce, ve frontě stál 27 hodin

Autor: jip
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vémola promluvil o Mikuláškovi, rozchodu i drogách: Pešta? Bulík, ale něco dokázal
Soupeři Plzně a Liberce v EL: Tvrdí Dánové, na Rumuny útočí korona
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Je to zhruba měsíc, co byl Ludvík Fabianno naposled v práci. „Pak jsem si vzal volno. Půjdu se zeptat šéfa, jestli by mě vzal zpět,“ říká 27letý číšník. V nejbližší době to ale nebude tak jako tak. Poslední dva dny totiž strávil Fabianno ve frontě na vstupenky na dva finálové zápasy Komety proti Pardubicím (pátek a sobota v 18.10) v Brně. Modrá a bílá, to je jeho současný život.Muž přezdívaný Klobouk byl nekorunovaným králem fronty, jejíž základ se začal tvořit už ve středu v 6.30 ráno.

Vydržel celých sedmadvacet hodin, než se dnes lístky začaly prodávat, kontroloval rozdávání pořadových čísel a řadu zájemců organizoval až do uzavření pokladen a vyvěšení očekávaného nápisu Vyprodáno.

Sám si koupil vstupenky na oba zápasy. „V pátek to bude blbý, to nedopadne. V sobotu už bude výhra,“ tipoval. A hned poté, co ho další fanoušci začali okřikovat, že nemá vydávat negativní prognózy, reagoval pevně: „Titul zůstane v Brně.“

Většina Brňanů přitom stačila nastoupit dvakrát do zaměstnání a i hráči Komety zvládli dva tréninky za dobu, co jejich fanoušci kempovali před pokladnami.

„Jejich oddanost nás velice motivuje a žene nás to dopředu,“ říkal útočník Jaroslav Svoboda, když absolvoval dnešní trénink. „Chceme jim udělat radost,“ dodal Tomáš Divíšek.

Co vzkazují oddaným fanouškům Jaroslav Svoboda a Tomáš Divíšek

Fanoušci si na trávníku vedle pokladny vztyčili stan, ozdobený šálou Komety, a vyvěsili na něj svoje ceny: Sezení 50, stání 20. V něm se v noci střídali. 

Komeťácký stan fanoušků toužících po vstupenkách na fináleKomeťácký stan fanoušků toužících po vstupenkách na fináleFoto Jiří Punčochář

„Kometa mi dluží nová játra za ten litr rumu, co jsem tady do sebe nalila,“ líčila rozjařená fanynka a nejistým krokem se vstupenkami v kapse odešla domů.

Fronta nebyla tak dlouhá jako v předchozí fázi play off, protože lidem bylo jasné, že zbude jen na hrstku z nich. To se naplnilo, do kasy se dostalo pouze 140 lístků na každý ze zápasů. Uspělo 77 zájemců.

„Co na to říct... Věřil jsem, že se na zápas dostanu. V aréně to je úplně jiný zážitek než u televize. Ale ještě je tu černý trh,“ říkal Marek Hovězák, jemuž ve frontě patřilo číslo 78. Za vstupenku by byl ochoten dát do 1 500 korun, což je necelý trojnásobek její původní ceny.

Vyprodáno. Zbytek lístků na finále zmizel za 40 minut
Vyprodáno. Zbytek lístků na finále zmizel za 40 minut

Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud