Bitka roku. Kočí se řezal s Hollwegem. Krvácel on, tvrdí Američan | iSport.cz
30. září 2012 • 18:40

Bitka roku. Kočí se řezal s Hollwegem. Krvácel on, tvrdí Američan

Autor: iSport.cz, pab
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTO | Na tenhle souboj čekal celý zimní stadion. Když byl výsledek extraligové bitvy jasný, rozdali si to i dva největší ranaři nejvyšší české hokejové soutěže. Plzeňský útočník Ryan Hollweg se serval se sparťanským bitkařem Davidem Kočím. Stadion sice slavil domácího borce, ale k oficiálnímu vítězství měl blíž sparťanský obránce. Správně načasovaná bitka může mužstvo patřičně nabudit. Sparta prohrávala o tři branky a střet Davida Kočího s Ryanem Hollwegem jí nastartoval. Vrhla se do stíhací jízdy, náskok domácích stáhla na jediný gól. U toho však zůstalo. Po výsledku 5:4 pro Plzeň utrpěla pátou porážku v řadě.

„Nehrajeme dobře, potřebovali jsme něco udělat. Ryan (Hollweg) je jejich tvrdý hráč, prohlašoval to v novinách. Tím pádem k tomu došlo,“ vracel se k pěstní vložce Kočí.

Ti dva se zprvu na ledě moc nepotkávali. Ovšem ve druhé třetině si po mele u sparťanské branky vyměnili pár zlých pohledů a nevlídných slov. Ale hlavní výstup přišel až krátce poté, co Jozef Balej po odvážném slalomu zvýšil na 5:2 pro Plzeň.

„Nechtěl jsem se rvát,“ přiznal Hollweg. „Vedli jsme, měli zápas pod kontrolou. Nebyl důvod něco si začínat. Myslím, že rozhodčí tu situaci posoudili špatně. Měli vylučovat, ale beru. Hlavně, že jsme vyhráli a máme tři body,“ dodal.

Sparta naopak mělo tisíc důvodů, proč se pokusit o změnu. Šance se naskytla ve chvíli, kdy se Hollweg s Kočím ocitli nebezpečně na dostřel. „On se prát nechtěl, my naopak museli něco provést. Jejich trenér si musí uvědomit, že když jsem na ledě a prohráváme 2:5, nemůže tam dávat Ryana, protože se něco stane,“ popisoval Kočí.

Byla z toho ukázková řežba. Na body se mohl jako vítěz cítit sparťan, zápas však vyhrála Plzeň. „Z té bitky si moc nepamatuju. Jako pokaždé. Možná ji zpětně zhodnotím, až se na ní budu koukat. Ale teď to nechám spíš na jiných,“ bránil se Kočí.

„Vzhledem ke svým parametrům jsem to zvládl. On je velký chlap, měří šest stop a šest palců (198 cventimetrů), váží 250 liber (110 koligramů). Je tu největší, takže musí být tvrdý. A ke konci krvácel on,“ usmál se Hollweg, který za Plzeň také poprvé skóroval.

Divous Ryan Hollweg krátce po bitce s Davidem Kočím
Divous Ryan Hollweg krátce po bitce s Davidem Kočím

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud