Bez šance! Oslabené Kladno padlo v Plzni, Kometa se potácí v krizi

Autor: iSport.cz
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

SOUHRN 37. KOLA | Hokejová extraliga pokračovala 37. kolem bez většiny hráčů z NHL, kteří se po ukončení výluky vrací do svých týmů. Za oceán zamířil i Jaromír Jágr, jehož Kladno nestačilo v Plzni. Nedařilo se ani Kometě, která padla v Pardubicích. Výhru slaví Liberec, když uspěl na ledě Karlových Varů, stejně jako Sparta, která veze všechny body z ledu Vítkovic. Dařilo se i Slavii, která porazila nováčka z Chomutova.

Bednář zničil hattrickem Chomutov

Hokejisté Slavie porazili nováčka z Chomutova 4:1 a pojistili si pozici v elitní šestici. Největší podíl na vítězství pražského týmu měl Jaroslav Bednář, který si připsal tři body za tři branky.

HC Slavia Praha - Piráti Chomutov 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Kuboš (Alinč, Jelínek), 21. Bednář (V. Sobotka, Kadlec), 26. Bednář (V. Sobotka, V. Růžička ml.), 60. Bednář (Kuboš) - 35. Hromas (Sikora, Důras). Rozhodčí: Šír, Polák - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:4.
Využití: 2:0. Diváci: 3938.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Dresler, Kuboš, Kučný, Kolařík, Kempný - Bednář, V. Sobotka, Tomica (21. Vrdlovec) - Micka, Alinč, Jelínek - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Chomutov: Kostúr - Mrázek, Rýgl, Pulpán, Palin, Rutta, Trefný, Pavlas, Macháček - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, Michael Frolík - Lušňák, Sikora, Hromas - Račuk, Kůs, Y. Treille. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.

Liberec si poradil s Karlovými Vary

První třetinu hokejisté Liberce prohráli v Karlových Varech 0:1, od té doby však branku nedostali. Vítěznou trefu si připsal v 45. minutě Urban, porážku domácích dovršil tři minuty před konecm Bulíř. Jediný přesný zápas Varů obstaral ve druhé minutě utkání Pech.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Pech (J. Drtina, D. Nosek) - 28. Čakajík (Filippi), 45. T. Urban (Bortňák), 58. Bulíř (Filippi, Víšek). Rozhodčí: Homola, Souček - Horinek, Pešek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 3203.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, J. Látal, Gulaši, Gründling, Grman, Kloz, Prošek - Bicek, Pech, Zaťovič - Skladaný, V. Polák, Vachovec - Pohl, Skuhravý, J. Doležal - Zucker, J. Heřman, Košťál. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Liberec: Pinc - Čakajík, Štich, Vitásek, Výtisk, Čutta, Jánošík, Ulrych - Duda, Filippi, Víšek - Dušek, Bárta, Bulíř - Galamboš, Krejčík, Vantuch - Kica, J. Vlach, Bortňák. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

Sparta rozhodla v přesilovkách, Vítkovice finišovaly marně

Třemi góly v přesilových hrách rozhodli o svém vítězství hokejisté Sparty na ledě Vítkovic. Domácím nepomohla ani čtyřgólová smršť ve třetí třetině. Domácí tým nebodoval poprvé po šesti utkáních v řadě.

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 4:5 (0:1, 0:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 43. J. Káňa (Kudělka), 49. Szturc (Malík), 57. Huna (Rehák, Svačina), 57. Kolouch - 20. Milam (J. Hlinka, Sičák), 28. Bahenský, 40. P. Ton (J. Hlinka, Broš), 41. Sičák (J. Hlinka, Tenkrát), 51. Forman (Bahenský, Jan Hanzlík). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4.
Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 6086.

Vítkovice: Šindelář - Barinka, Kudělka, Sloboda, Rehák, Malík, Stehlík, Voráček - J. Káňa, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Kucsera, Szturc - od 41. navíc Kolouch. Trenéři: Oremus a Svozil.

Sparta: Schwarz - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.

Budějovice bez posil z NHL ve Zlíně nestačily

Hokejisté Českých Budějovic prohráli i čtvtý zápas v řadě, když nestačili na ledě Zlína a prohráli 2:5. Hosté nastoupili již bez posil z NHL, Václava Prospala a Milana Michálka. Domácí rozhodli o svém vítězství až čtyřmi brankami ve třetí třetině.

PSG Zlín - HC Mountfield České Budějovice 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 9. Linhart (Hamrlík, Leška), 47. Zámorský (Řezníček, O. Veselý), 55. Zámorský (Čajánek, O. Veselý), 58. F. Čech (Kubiš, Melenovský), 59. Čajánek (Holík) - 35. Langhammer (Kotalík, L. Kohn), 48. L. Kohn (Vydarený, Kotalík). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 4060.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Valenta - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Frühauf, Vráblík, Kolarz, Vydarený - Červený, Mertl, Suja - Kotalík, L. Kohn, Šimánek - Dej, Langhammer, Knotek - Rousek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Kometa se potácí v krizi, padla i v Pardubicích

Hokejistům Komety se nedaří. Prohráli i na ledě mistrovských Pardubic a připsali si již šestou porážku z posledních sedmi duelů. Perníkáři se naopak díky dnešnímu vítězství vrátili zpět do postupové desítky.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Somík (Bartek, Rolinek), 6. J. Veselý, 22. Buchtele (Benák, T. Nosek), 28. Buchtele (Kousal, Vašíček), 55. Bartek (Somík) - 7. T. Svoboda (Divíšek, Bičánek), 29. Čermák (H. Zohorna, Švrček), 54. Čermák (Malec, J. Hruška). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:9. Bez využití: V oslabení: 1:0. Diváci: 10.035.

Pardubice: Salfický - Benák, M. Drtina, Kočí, Gawryletz, Vašíček, Zdráhal - Bartek, Rolinek, Somík - J. Veselý, Kousal, Buchtele - T. Nosek, T. Zohorna, Šagát - Cetkovský, Nahodil, Semorád. Trenéři: Trličík, Lubina a Pospíšil.

Kometa Brno: Trvaj (6. Falter) - Bičánek, Švrček, Kováčik, Žižka, Valach, Malec - T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - Dlouhý, Petrovický, Erat - Dočekal, Koreis, Burian. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Oslabené Kladno na lídra nestačilo

Hokejisté Kladna prohráli bez svých největších hvězd z NHL Jaromíra Jágra, Tomáše Plekance a Jiřího Tlustého s vedoucím týmem tabulky Plzní 1:4. Hosté drželi krok s favoritem jen v první třetině, po které byl stav 1:1. Domácí rozhodli o bezproblémovém vítězstí v prostřední části hry.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Vlasák (Marušák), 23. Martin Straka (Gulaš, Vlasák), 24. Johnson (Jiří Hanzlík, Dvořák), 28. Kašpařík (Dvořák) - 4. Kuchler (Obdržálek). Rozhodčí: Blecha, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 8236 (vyprodáno).

Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre, Mozík, Frolo, od 43. navíc Dan Růžička - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Lev, Jan Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Johnson - Petruška, Havlíček, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Kladno: Cikánek - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, Mocek, Piskáček, od 46. navíc Drtil, Doudera - Eberle, Lukáč, M. Látal - Kuchejda, Kuchler, Obdržálek - Kubica, Melka, Dalecký - od 46. navíc Veber, Strnad, Redlich. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Litvínov vydřel vítězství po nájezdech

Jedenáct branek viděli diváci v Litvínově, který až po samostatných nájezdech porazil Oceláře Třinec 6:5. Hostům alespoň bod zajistil v 59. minutě utkání Roth.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 6:5 po sam. nájezdech (3:2, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Lukeš (V. Hübl, Majdan), 5. Ručinský (Hanzl, Stříteský), 10. V. Hübl (Lukeš), 33. Stříteský (Zeman, Hanzl), 41. Kubát (Lukeš), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 12. Adamský (Klimenta, Polanský),
19. Peterek (Varaďa, D. Květoň), 25. Adamský (Polanský), 33. Bonk (Roth), 59. Roth (D. Květoň, Polanský). Rozhodčí: Pešina, Kalivoda - Ondráček, Bádal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0 Diváci: 3544.

Litvínov: Franěk (25. Nechvátal) - Jareš, Kubát, Stříteský, Zeman, Brejčák, Gula, Kousalík, K. Černý - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, Kubinčák - Baláž, Smolka, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Třinec: Hrubec (5. Hamerlík) - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Rákos - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.