27. prosince 2013 • 04:28

Autor: tej
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Litvínovský útočník Peter Jánský ve 32. kole hokejové extraligy v Hradci Králové (3:2) odehrál jen osmnáct minut. Tvrdě srazil vyjetého brankáře domácích Pavla Kantora a rozhodčí ho poslali předčasně do sprch. Podívejte se na video celého zákroku.

Hosté: 26:42. Gula, 41:36. Gerhát

Domácí: Kantor (Kacetl) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Květoň, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Marha, Červený – Švagrovský, Langhammer, Škoda – Švihálek, Tvrdík, Rousek – Nedvídek. Trenéři: Peter Draisaitl a Jiří Kučera.

Hosté: Francouz (Nechvátal) – Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Posmyk, Kousalík – Jánský, Hübl, Ručinský – Černý, Hanzl, Trávníček "C" – Majdan, Skuhravý, Martynek – Písařík, Jurčík, Gerhát. Trenéři: Radim Rulík a Miloslav Hořava.

Hribik, Šindler – Blümel, Barvíř.

5 329 diváků

Vše se odehrálo v osmnácté minutě. Domácí brankář Kantor vyjel daleko k mantinelu, aby odpálil kotouč, za kterým pospíchal i Jánský. Gólman byl u puku dřív, litvínovský útočník už ale ani nepřibrzdil a v plné rychlosti Kantora doslova smetl.

Litvínovský forvard si navíc ještě povyskočil. Měl štěstí, že ho poté nesmetla pomsta domácích hráčů, emoce ale nakonec dokázali ukočírovat rozhodčí a Jánský vyvázl jen s poměrně mírnou "domluvou".

Peter Jánský sestřelil hradeckého brankáře Kantora

Ti také okamžitě poslali Jánského s trestem pět minut plus do konce utkání do šaten.

Pravda je, že Jánského nájezd byl hodně drsný, domácí gólman byl ale zároveň hodně daleko od své branky.

Dostal by Jánský trest do konce zápasu, i kdyby šlo o hráče z pole? Těžko říct. Podívejte se na video a hlasujte v naší anketě, jestli si litvínovský útočník odchod pod sprchy zasloužil.

SESTŘIH 32. kola hokejové extraligy: Hradec Králové - Litvínov 3:2