Patrik Zdráhal do Vítkovic nepůjde, musí zpátky do Kanady

Osmnáctiletý útočník Patrik Zdráhal hokejové Vítkovice neposílí. Sám měl sice zájem zůstat v mateřském klubu, po návratu z mistrovství světa dvacetiletých trénoval s ostravskou juniorkou, ale kanadský tým Rimouski Oceánic nechtěl o této možnosti ani slyšet. Zdráhal dnes odlétal zpátky do zámoří.
„Měl zájem zůstat, ale má transfer kartu v Kanadě do 30. dubna 2014 a vrací se do Rimouski,“ potvrdil vítkovický manažer Petr Husička.
Talentovaný Patrik Zdráhal uvažoval o návratu ze zámoří už v létě. Trénoval s Vítkovicemi, trenéři i šéfové klubu s ním počítali. Jenže těsně před startem ligy dal mladý útočník na radu svého otce Pavla a vrátil se do zámoří. S tím, že pokud chce být draftovaný, musí být skautům na očích.
V průměrném týmu Acadie-Bathurst se ovšem Zdráhal spíš trápil a stěhoval se do Rimouski Oceánic, kde kariéru začínal Sidney Crosby. Na mistrovství světa ve Švédsku už mladý Zdráhal otevřeně mluvil o tom, že by se chtěl vrátit do Vítkovic.
To už ovšem v rozjeté sezoně nešlo. Kanadský klub nechtěl o takové možnosti ani slyšet. „Vyměnili jsme si hromadu majlů, chtějí Patrika zpátky,“ říká otec Pavel Zdráhal. „Prý dostane potřebný prostor, chtějí na něm stavět. Byl by prý blázen, kdyby to teď vzdal.“
Pokud by Patrik Zdráhal s návratem do zámoří nesouhlasil, byl by až do léta bez hokeje. I proto se vrací do zámoří.