Na hattrick zapomeň! Brankář Šindelář obral o slávu Orsavu

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Paráda večera! Vítkovický brankář Filip Šindelář se ve 34. minutě ocelářského derby Vítkovic s Třincem (6:3) blýsknul exkluzivním zákrokem. Za nerozhodného stavu 2:2 obral v tu chvíli už dvougólového Jakuba Orsavu o hattrick. Šindelář tím Vítkovice „nakopl“ ke konečnému triumfu.

HC Oceláři Třinec

Domácí: 05:09. Kolouch, 05:23. Šedivý, 35:44. Szturc, 46:17. Húževka, 48:17. Húževka, 59:41. Roman

Hosté: 07:54. Orsava, 27:56. Orsava, 38:39. Roth

Domácí: Šindelář (Dolejš) – Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Bail – Šedivý, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Hlinka, Szturc – Kucsera, Kolouch, Němec

Hosté: Hamerlík (Hrubec) – Roth, Galvas, Trončinský, Linhart, Nosek, Krejčí, Foltýn – Růžička, Polanský, Adamský – Orsava, Bonk, Polák – Květoň, Peterek, Rákos – Hrňa, Matuš, Rufer

Minář, Horák – Charvát, Frodl

Čez aréna Ostrava

9 655 diváků

„Ani nevím, jak to chytil!“ nevěřil třinecký Jakub Orsava. V přesilovce byl před gólmanem sám, dostal perfektní přihrávku a střílel pohotově. Jenže Šindelář se v brankovišti bleskově roztáhnul a puk lapil. „Kdybych dal na 3:2, mohl se zápas vyvíjet jinak,“ mrzelo třineckého útočníka.

Šindelář obral Orsavu o hattrick

Orsava hrál jinak perfektní zápas. Byl nebezpečný, ve spolupráci s Radkem Bonkem také vybojoval dva góly. První dával v 8. minutě při přesilovce, druhý přidal pohotovou tečí ve 28. minutě. A měl zaděláno na hattrick. Jenže Šindelář mu jej doslova ukradl.

„Šlo mi to do betonu,“ usmíval se Filip Šindelář. „Byl sám, ale dobře jsem se tam dostal a moc místa neměl. Jsem rád, že jsem to chytil. Ve druhé třetině jsme to zbytečně otevřeli, Třinec je brejkový tým. Ale divákům se to líbilo, byli skvělí. Doufám, že přijdou i na další zápas.“